Dotacja na budowę ul. Jana Pawła II w Straszynie

Petycja do Wojewody Pomorskiego o uznanie inwestycji budowy /  przebudowy  ulicy Jana Pawła II w Straszynie jako priorytetowej dla lokalnej społeczności.  

Inwestycja ta znalazła się na liście rezerwowej programu Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Pragniemy zaznaczyć, że przebudowa tej drogi ma strategiczne i ważne znaczenie komunikacyjne dla mieszkańców Gminy Pruszcz Gdański, nie tylko mieszkańców Straszyna. 

Przy ulicy Jana Pawła II jest wjazd do gminnej szkoły podstawowej i na boisko gminne, gdzie odbywają się rozgrywki sportowe. Przy tej drodze została również wybudowana jedyna w Straszynie przychodnia zdrowia. Nie bez znaczenia jest również lokalizacja Parafii św. Jacka Odrowąża, która jest domem modlitewnym zarówno dla wiernych ze Straszyna ale także z Borkowa, Arciszewa i Goszyna. Cmentarz znajdujący się przy ulicy Jana Pawła II jest miejscem pochówku mieszkańców wymienionych wsi, a dojazd w okresie Wszystkich Świętych jest utrudniony i brakuje również miejsc postojowych. W chwili obecnej ulica jest częściowo jednokierunkowa, co nie daje alternatywnej możliwości wyjazdu na ul. Starogardzką, główną arterię Straszyna, co powoduje utrudnienia i korki. 

Przebudowa tej drogi stanowi dla nas ważną z punktu widzenia bezpieczeństwa, polepszenia komunikacji oraz komfortu życia inwestycję, dlatego prosimy o przyznanie środków na jej budowę z wyżej wymienionego programu budowy dróg.


Weronika Chmielowiec    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Weronika Chmielowiec do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...