Stworzenie schroniska dla zwierząt w powiecie lubińskim

WPISUJCIE ROK URODZENIA! PETYCJA MUSI BYC WIARYGODNA !!

 

Petycję tą kierujemy do wszystkich osób, którym los zwierząt nie jest objętny. Pragniemy zwrócić uwagę na problem bezpańskich, często porzuconych, niechcianych czy katowanych czworonogów.

W powiecie lubińskim, tak jak i w wielu innych miejscach naszego kraju, borykamy się z problemem bezdomności zwierząt. Na naszym terenie brakuje schroniska dla zwierząt. Zwierzęta te błąkają się po ulicach, osiedlach, placach zabaw, lasach, co stwarza zagrożenie nie tylko dla nich samych, ale także dla mieszkańców.

Apelujemy o utworzenie na terenie powiatu lubińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt, o stworzenie miejsca, w którym porzucone zwierzęta w godnych warunkach będą mogły czekać na adopcję.. Rozmowy na ten temat trwają wiele lat, nadszedł czas by je skonkretyzować i zacząć działać. Nasz powiat postrzegany jako bogaty (Lubin- miasto górnicze), daleko odbiega od sąsiadujących Polkowic i Głogowa, które mogą poszczycić się takimi schroniskami.


Wierzymy, że schronisko, które mamy nadzieję powstanie w powiecie lubińskim będzie służyć jako wzorzec do naśladowania dla innych tego typu ośrodków. Chcemy, aby powstało w miejscu, w którym nie będzie niedogodne dla mieszkańców. Warto zaznaczyć, że nasza Fundacja wygrała przetarg na budowę schroniska na terenie powiatu. Miejsce już było gotowe, lecz miasto Lubin wyznaczyło warunki nie do spełnienia, na które nie możemy się zgodzić. Napisałyśmy więc odwołanie, lecz do dnia dzisiejszego odpowiedzi brak.

Jeśli powstanie schronisko, bezpańskie psy, koty i inne zwierzęta będą miały zagwarantowane codzienne wyżywienie i utrzymanie. Żywe istoty zasługują na godne traktowanie, nie może być tak, jak jest to do tej pory. Przbywają tymczasowo w przytulisku, a jeśli nikt ich nie adoptuje, Bóg jeden wie, jaki jest ich dalszy los. Zwierzęta wymagają opieki, a my musimy im ją zagwarantować! Jeśli będzie schronisko, wiele osób będzie mieć szanse odnalezienia swoich zagubionych pupili, a niektórzy adoptowania zwierzaka. Ponadto znikną z ulic błąkające się zwierzęta, co znacznie poprawi bezpieczeństwo. Apelujemy do wszystkich, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny. Jednocześnie wierzymy, że uda się zebrać wystarczającą ilość podpisów, która przemówi do włodarzy powiatu i miasta. Liczymy, że przedstawiciele naszych samorządów lokalnych z wielkim sercem i należyta powagą zajmą się tym problemem.

 


Fundacja dla zwierząt "Podaj łapę"    Skontaktuj się z autorem petycji