TAK!!!!! Dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Żorach!!!!!!

DO PREZYDENTA MIASTA ŻORY 

My niżej podpisani mieszkańcy miasta Żory, zwracamy się z prośbą o wybudowanie schroniska dla bezdomnych zwierzat w naszym mieście.

Jak bardzo jest potrzebne takie schronisko, wiedzą tylko ludzie, którym los zwierząt w naszym miescie nie jest obojetny i od wielu lat czynnie działają by poprawić ich los, mamy tu na myśli i psy i koty.

Od pięciu lat działa w naszym miescie organizacja prozwierzęca Żorskie Stowarzyszenie dla Zwierząt i wtedy też powstał pierwszy wolontariat na terenie Punktu Zatrzymań dla Bezdomnych Żwierząt na ul. Okrężnej, ktory prężnie działa do dzisiaj na ul. Wodociągowej.

Do pomocy zwierzętom zaangażowanych jest wielu mieszkańców, ale również szkoły i przedszkola, które systematycznie robią zbórki karmy i innych rzeczy potrzebnych w schronisku. Jest bardzo dużo młodych ludzi, którzy pomagają i nadal chcą pomagać zwierzętom.

To dzięki mieszkańcom naszego miasta tak mało psów trafia do schroniska w Cieszynie, bo robią co mogą żeby tam nie trafiły. W tym schronisku przebywa średnio ok 200 psów, więc jakie szanse na dom ma tam każdy kolejny pies, który tam trafi? W Punkcie Zatrzymań dla Bezdomnych Zwierzat na ul. Wodociągowej toczy się ciagle walka z czasem, wolontariusze śpieszą się i robia co mogą żeby pies, który tam trafił nie wyjechał do schroniska.

Mieszkańcy miasta dzwonią do organizacji prozwierzęcych z prośbą o pomoc dla zwierząt o opiekę, bo nie mogą jej uzyskać niestety na ul. Wodociągowej w Punkcie Zatrzymań. Bojąc się o psa, często nie chcą wzywać hycla, bo boją sie że pies trafi do schroniska.

Organizacje prozwierzęce biorą pod opiekę zwierzęta i szukają ich właściceli, a jeśli trzeba to nowych domów, ale ponoszą koszty z tym związane. Hotele i opieka weterynaryjna pokrywana jest z pieniędzy zebranych od ludzi. Wspólpracują z mieszkańcami, którzy oferują pomoc nie tylko finansową, ale działają jako domy tymczasowe dla potrzebujacych zwierząt.

Schronisko rozwiązało by nie tylko problem bezdomności zwierząt w naszym mieście, ale zapewniło by bezpieczne miejsce i należytą opiekę potrzebującym zwierzętom na czas oczekiwania na swojego właściciela lub na nowy dom.

Schronisko małe i przyjazne, na miarę XXI wieku. Schronisko nie musi być smutne, może być ładne i czyste, takie już powstają w naszym kraju. Prowadzone przez ludzi z empatią do zwierząt, może być miejscem, które będzie zachęcało  młodych ludzi do pomagania i działania na rzecz potrzebujących zwierząt, a mieszkańców do adopcji.

My mieszkańcy miasta Żory prosimy o takie nasze małe schronisko dla zwierząt!!!!!

 


Żorskie Stowarzyszenie dla Zwierząt    Skontaktuj się z autorem petycji