TAK dla księgarni-kawiarni Tarabuk

Niezgodnie z zapisami w umowie, władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Radna" żądają od nas płacenia stawki czynszu podniesionej o prawie 70 %.
Czterokrotnie proponowaliśmy zwiększenie stawki do wysokości, która nie przekreślałaby egzystencji Tarabuka. Bez skutku.
Przez 10 lat wpłaciliśmy spółdzielni prawie 900 tysięcy złotych czynszu, a nie możemy się doprosić wymiany nieszczelnych witryn okiennych. 
Od 2013 roku władze spółdzielni wielokrotnie próbowały zastraszać nas i gnębiły wypowiedzeniami, groźbami kar finansowych
i wyłączeniem prądu.
Tarabuk – niezależna księgarnia, alternatywna kawiarnia, dom kultury i firma rodzinna - obchodzi właśnie 10 lat istnienia.
Czy kolejne 10 będzie możliwe?... W tym czasie odbyły się tu setki spotkań promujących nowości wydawnicze, koncertów, wieczorów poetyckich oraz spotkań
różnych środowisk twórczych, a także organizacji pozarządowych.
Od początku swego istnienia co tydzień organizujemy tzw. Tarabajania: niedzielne spotkania dla dzieci pozwalające im
obcować z kulturą słowa.

Prosimy o wyrażenie poparcia, które, mamy nadzieję, przyczyni się do pozytywnego rozwiązania problemu naszej dalszej egzystencji.

Jakub Bułat z rodziną    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jakub Bułat z rodziną do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook