TAK dla księgarni-kawiarni Tarabuk

Niezgodnie z zapisami w umowie, władze Spółdzielni Mieszkaniowej "Radna" żądają od nas płacenia stawki czynszu podniesionej o prawie 70 %.
Czterokrotnie proponowaliśmy zwiększenie stawki do wysokości, która nie przekreślałaby egzystencji Tarabuka. Bez skutku.
Przez 10 lat wpłaciliśmy spółdzielni prawie 900 tysięcy złotych czynszu, a nie możemy się doprosić wymiany nieszczelnych witryn okiennych. 
Od 2013 roku władze spółdzielni wielokrotnie próbowały zastraszać nas i gnębiły wypowiedzeniami, groźbami kar finansowych
i wyłączeniem prądu.
Tarabuk – niezależna księgarnia, alternatywna kawiarnia, dom kultury i firma rodzinna - obchodzi właśnie 10 lat istnienia.
Czy kolejne 10 będzie możliwe?... W tym czasie odbyły się tu setki spotkań promujących nowości wydawnicze, koncertów, wieczorów poetyckich oraz spotkań
różnych środowisk twórczych, a także organizacji pozarządowych.
Od początku swego istnienia co tydzień organizujemy tzw. Tarabajania: niedzielne spotkania dla dzieci pozwalające im
obcować z kulturą słowa.

Prosimy o wyrażenie poparcia, które, mamy nadzieję, przyczyni się do pozytywnego rozwiązania problemu naszej dalszej egzystencji.

Jakub Bułat z rodziną    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jakub Bułat z rodziną do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook