Telefon pomocowy przy stacjach metra

 

AV1.jpg

 

 

 

 

METRO WARSZAWSKIE Sp. z o.o.
ul. Wilczy Dół 5
02-798 Warszawa

D.W.
Wiesław Witek
Dyrektor
Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie

 

Szanowni Państwo,

 

Osoby o ograniczonej mobilności, tj. osoby starsze, opiekunów z dziećmi w wózkach, osób na wózkach inwalidzkich, osób z czasowymi ograniczeniami ruchowymi, osoby niedowidzące chcąc poruszać się metrem warszawskim zmuszone są do korzystania z wind, którymi można dostać się na stację. Niestety windy przy stacjach metra często ulegają awarii. W takiej sytuacji osoby o ograniczonej mobliności zmuszone są do skorzystania z alternatywnej, często dość odległej, drugiej windy, co jest dla nich sporym kłopotem i ogromnym wysiłkiem fizycznym. Jednak zdarzają się sytuacje, gdy awarii ulegają obie windy stacji metra.

Taką sytuację napotkaliśmy 11.07 br. przy stacji Metro Pole Mokotowskie. Awaria wind uniemożliwiła również skorzystanie z alternatywnego środka transportu tj. tramwaju, gdyż do przystanku tramwajowego prowadzi to samo przejście podziemne. W ciągu 30 min. z wind na wspomnianej stacji chciały, poza nami, skorzystać 3 osoby z kontuzją nóg oraz dwoje rodziców z dziećmi w wózkach. Była godzina późnopopołudniowa, więc infolinia spółki Metro Warszawskie była nie czynna (funkcjonuje do godz. 15.00). Taka sytuacja jest sytuacją bez wyjścia dla osoby, która nie może samodzielnie pokonać schodów na stację metra. 

Dlatego zwracamy się z apelem, aby przy każdej windzie, na każdej stacji metra zawisła informacja z numerem telefonu do dyżurnego ruchu lub innej służby metra danej stacji, pod który, w przypadku awarii windy, osoba potrzebująca pomocy w dostaniu się na stację może zadzwonić z prośbą o tę pomoc. 

Takie rozwiązanie nie generuje żadnych kosztów, a diametralnie zmienia sytuację osób z ograniczoną mobilnością, nie pozostawiając ich bez wyjścia i z koniecznością szukania innego, często bardzo odległego srodka transportu. 

 

Fundacja "Rodzic w mieście" i wszyscy niżej podpisani. 


Fundacja "Rodzic w mieście"    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Fundacja "Rodzic w mieście" do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook