Petycja w sprawie pilnych działań naprawczych w zakresie dostępu do publicznego transportu zbiorowego.

Pan Premier Mateusz Morawiecki

Pan Minister Transportu Andrzej Adamczyk

Pan Andrzej Bittel, Sekretarz Stanu Pełnomocnik Rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu 

Apel do rządzących

Zwracamy się o pilne działania naprawcze w zakresie dostępu do publicznego transportu zbiorowego. Połączenia autobusowe są anulowanie lub ograniczane, a ich jakość jest często na bardzo niskim poziomie. Aby wyjechać ze Słupska lub dotrzeć tu z okolicznych miejscowości, właściwie każdy powinien mieć własne auto.  Publiczne PKS-y przez lata stanowiły ważny środek transportu dla mieszkańców Słupska i okolicznych miejscowości. Pozwalały na załatwienie swoich spraw, dotarcie do lekarza czy do pracy. Niestety jest ich coraz mniej, wiele połączeń zostało anulowanych. Z okolicznych miejscowości kursuje tu zaledwie jeden, czasem dwa autobusy dziennie, co niemal odcina je od ważnych instytucji albo utrudnia załatwienie ważnych spraw. Wielokrotnie zdarzało się też, że autobus widniejący na rozkładzie nie pojawiał się na przystanku, przez co ludzie mieli problem by dojechać na czas do pracy w Ustce. Problem jest także z komunikacją w weekendy, która właściwie nie istnieje i bez auta mieszkańcy okolicznych wsi mają ograniczony dojazd do Słupska. Czujemy się coraz bardziej odizolowani. Podróż bez własnego samochodu do innych miast czy centrum kraju jest dziś niezwykle utrudniona.

To nie jest sytuacja przyjazna mieszkańcom niezmotoryzowanym, dla których publiczne autobusy zawsze były podstawowym środkiem transportu.

Z nadzieją obserwowaliśmy kolejne doniesienia o zmianach, jakie miałyby ułatwić codzienne życie wielu mieszkańców Słupska i regionu. Widzimy jednak, że sytuacja nie ulega poprawie. Biała plama transportowa wokół naszego miasta się nieustannie powiększa. Jeśli nie zostaną wprowadzone żadne zmiany, niedługo będziemy odcięci od infrastruktury dużych miast i reszty kraju. Problem dotyczy mieszkańców nie tylko naszego miasta, ale i okolicznych miejscowości którzy w Słupsku korzystają z hospitalizacji, urzędów, lekarzy i szkół.

Szanowni Państwo, poprawmy sytuację naszych mieszkańców, nie odcinajmy Słupska i naszego powiatu od reszty kraju!

Działając razem, możemy wpływać na los mieszkańców naszego powiatu.

Jako obywatele mamy nie tylko takie prawo, ale obowiązek dbać o wspólne dobro.

Pokażmy sprzeciw wobec aktualnej sytuacji, która odcina nas od możliwości swobodnego przemieszczania się na naszym obszarze bez samochodu!

Prosimy o podpisanie petycji – liczy się każdy głos.


Inicjatywa Mieszkańców    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Inicjatywa Mieszkańców będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...