Uratujmy Księgarnię Hiszpańską!

Uratujmy Księgarnię Hiszpańską!

Księgarnia Hiszpańska, działająca we Wrocławiu od 9 lat, mająca swoją 27-letnią historię w całej Polsce, może zostać zamknięta z dnia na dzień. Ewa Malec, właścicielka księgarni, wynajmuje pod to centrum kultury i edukacji, którym księgarnia niewątpliwie jest, część budynku należącego do Uniwersytetu Wrocławskiego. Za chwilę, 1 sierpnia, wygaśnie umowa Ewy Malec z Gminą Wrocław, a wraz z tą umową – poprzednie warunki najmu lokalu. Nowa stawka czynszowa, którą zaproponował Uniwersytet Wrocławski, niestety nie jest do udźwignięcia. 

Zbieramy podpisy w celu przekonania Uniwersytetu Wrocławskiego do renegocjacji warunków, a co za tym idzie – do obniżenia czynszu dla Księgarni Hiszpańskiej w Zaułku Solnym we Wrocławiu, który pozwoliłby lokalowi na dalsze funkcjonowanie. Jeśli obecna stawka nie zostanie zmieniona, Księgarnia będzie musiała zostać zamknięta już w ten poniedziałek. 

Uniwersytet Wrocławski złożył propozycję, na którą właścicielka Księgarni nie może przystać, ponieważ dla kameralnego i kulturalnego miejsca niemożliwe jest uzbieranie tak wysokiej kwoty. 

Zniknięcie Księgarni z kulturalnej mapy Wrocławia byłoby ogromną stratą zarówno dla turystów (korzystających z księgarni jako centrum turystycznego, w którym zawsze mogą otrzymać informacje na temat miasta w wielu językach), jak i dla mieszkańców Wrocławia. 

Współpraca Księgarni z Uniwersytetem Wrocławskim trwa nieprzerwanie przez wszystkie lata istnienia Hiszpańskiej we Wrocławiu: przy nieodpłatnym udostępnieniu przestrzeni odbywają się tutaj wydarzenia kulturalne z udziałem studentów i wykładowców UWr, imprezy towarzyszące konferencjom naukowym, dyskusje, prezentacje i koncerty; jest to także miejsce integracji studentów zagranicznych, tak licznie przybywających do Wrocławia, w tym w ramach programów Erasmus oraz Erasmus+ (praktyki dla studentów hiszpańskich i włoskich).

Jesteśmy przekonani, że biorąc pod uwagę wieloletnią współpracę Księgarni Hiszpańskiej z Uniwersytetem Wrocławskim, a także jej niepodważalnie znaczenie na kulturalnej mapie miasta, istnieje możliwość renegocjacji warunków najmu lokalu. Każdy podpis pod petycją może mieć kluczowe znaczenie dla dalszego istnienia Hiszpańskiej. Podpisujmy więc ją i udostępniajmy, z wiarą, że liczba podpisów może skłonić władze Uniwersytetu Wrocławskiego do przystąpienia do renegocjacji umowy. 

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Jana Karpienko do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )