Uspokójmy ruch samochodowy w Alei Wojska Polskiego!

Obrazek_Wiadomości(2941398375).jpeg

 

Apelujemy o wprowadzenia strefy Tempo 30 wzdłuż alei Wojska Polskiego!

Z przerażeniem obserwujemy narastającą liczbę kolizji drogowych i sytuacji zagrażających życiu pieszych, do których dochodzi codziennie wzdłuż Alei Wojska Polskiego. Codziennością stały się stłuczki drogowe i samochody z trudem hamujące przed przejściami dla pieszych. 

W bezpośredniej odległości od jezdni znajdują się dwie szkoły podstawowe, zespół szkół średnich, dwa przedszkola, a nieco dalej Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna oraz Przychodnia POZ.

Po przeprowadzonej rewitalizacji części zielonej, Aleja Wojska Polskiego nabrała swojego pierwotnego, parkowego charakteru. Wielu mieszkańców korzysta z przestrzeni spacerowej, zwiększył się znacznie ruch pieszy. Jednocześnie, dynamicznie rozwija się obszar Żoliborza Przemysłowego, dla którego trasa przez Aleje jest ciągiem prowadzącym do Wisłostrady. Powoduje to znaczne natężenie ruchu, zwłaszcza w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego. Również w tym czasie rozpoczynają się lekcje w znajdujących się bezpośrednio przy Alejach szkołach. Dzieci z okolicy muszą pokonać dwie jezdnie lawirując pomiędzy rozpędzonymi samochodami. Fakt, że dzieci są jeszcze mniej widoczne przez nadjeżdżające pojazdy, zwiększa niebezpieczeństwo drogi do szkoły. 

Z powodu natężonego ruchu samochodowego i nagminnego przekraczania prędkości, ofiarą padają okoliczne małe zwierzęta, zwłaszcza wiewiórki, które po przeprowadzonych wycinkach drzew, odległości między pasami zieleni pokonują jezdnią.

W niedalekiej przyszłości planowane jest otwarcie obiektów muzealnych na terenie Cytadeli oraz oddanie kolejnych budynków mieszkalnych w okolicach pl. Grunwaldzkiego, co dodatkowo zwiększy ruch samochodowy w Alei Wojska Polskiego.

Apelujemy o zwiększenie bezpieczeństwa pieszych wokół Alei Wojska Polskiego! Potraktujmy konieczne ograniczenie dozwolonej prędkości jako uzupełnienie rewitalizacji zielonej przestrzeni i nadania jej parkowego charakteru. Zwiększenie bezpieczeństwa i dostępności okolicy Alei Wojska Polskiego jest szansą stworzenia przyjaznego miejsca spacerów dla mieszkańców całej dzielnicy.

Apelujemy do władz Warszawy o pilne obniżenie limitu dozwolonej prędkości na całej długości Alei Wojska Polskiego do 30 km/h. Znaczna część ulic na terenie Żoliborza została już objęta ograniczeniem prędkości do 30 km/godzinę, apelujemy o rozszerzenie tego obszaru również na Aleje. 

Nie czekajmy, aż któryś z notorycznych wypadków będzie miał tragiczne zakończenie!

Obrazek_Wiadomości(3078603120).jpeg


Maria Popielawska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Maria Popielawska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...