W sprawie protestu przeciwko rozszerzeniu dostępu do zawodu diagnosty laboratoryjnego.

Czy jesteś przeciw rozszerzeniu dostępu do zawodu diagnosty laboratoryjnego poprzez umożliwienie absolwentom studiów niemedycznych (absolwentom jednolitych studiów magisterskich lub studiów pierwszego i drugiego stopnia na kierunku biologia, mikrobiologia, biotechnologia, chemia, farmacja lub weterynaria) uzyskanie prawa wykonywania zawodu diagnosty dzięki:

- Ukończeniu kształcenia podyplomowego w zakresie analityki medycznej w uczelni, która prowadzi studia na kierunku analityka medyczna potwierdzone egzaminem.

- Uzyskanie tytułu specjalisty w dziedzinie mikrobiologii lub toksykologii na podstawie ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia (Dz. U. z 2021 r. poz. 1297), w zakresie uzyskanej specjalizacji.

- Rozpoczęciu szkolenia specjalizacyjnego w dziedzinie analityki klinicznej, diagnostyki laboratoryjnej, mikrobiologii lub toksykologii.

 

 

 

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Komitet będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:




Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...