W związku z drastycznymi podwyżkami opłat w strefie i na parkingach miejskich, żądamy likwidacji PRZYWILEJÓW dla urzędników  i radnych

My mieszkający i/lub pracujący w Szczecinie, w związku z drastycznymi podwyżkami opłat w strefie i na parkingach miejskich, żądamy likwidacji PRZYWILEJÓW dla urzędników  i radnych, to jest:

1. Miejsc zarezerwowanych dla urzędników i prezydentów miasta

2. Nieodpłatnego korzystania z parkingów przy urzędach

3. Nieodpłatnego korzystania ze strefy płatnego parkowania

4. Sprzedaży samochodów służbowych prezesów spółek miejskich, dyrektorów i innych urzędników

5. Minimalizacji taboru samochodowego UM w Szczecinie do max 3 pojazdów osobowych w tym Prezydenta Miasta Szczecina, miejskich jednostek, oraz spółek miejskich i innych zakładów zewnętrznych

6. wprowadzenia obowiązku załatwiania spraw urzędowych tylko i wyłącznie korzystając z komunikacji miejskiej.

7 Wprowadzenie całkowitego zakazu wykorzystywania do działań służbowych taksówek i aut prywatnych.

Uważamy, że nadszedł czas równości wobec prawa wszystkich mieszkańców i pracujących w Szczecinie. Oczekujemy transparentności w zakresie wyborów komunikacyjnych urzędników i radnych, którzy kreują naszą rzeczywistość transportową.

Żądamy:

1. Konsultowania wszelkich zmian w komunikacji miejskiej z Radami Osiedli, ankietowania (mogą być elektroniczne) promowanie i nagłaśniane konsultacji społecznych głównie w osiedlowych portalach, serwisach lokalnych, stronach oraz profilach rad osiedli,  w których udział musi wziąć co najmniej 10% mieszkańców miasta Szczecin.

2. Sprawnej komunikacji miejskiej. Wszelkie zmiany w statusie przystanków czy rozkładach muszą być wyraźnie zasygnalizowane na przystankach (co najmniej dwa plakaty w min. formacie A4 na jaskrawym tle) z informacją o zmianach i terminie ich wprowadzenia z co najmniej tygodniowym wyprzedzeniem.

3. Zwiększonej siatki linii autobusowych a nie ich likwidowania oraz zwiększonej częstotliwości kursowania autobusów i tramwajów.

4. Częstsze kontrole środków komunikacji pod względem punktualności kursowania i czystości pojazdów.

5. Zapewnienia bezpieczeństwa pasażerom, ze szczegulnym naciskiem na eliminację spożycia alkoholu w środkach komunikacji miejskiej. 

6. Do czasu uruchomienia nie uwzględniania w wyliczeniach i statystykach linii autobusowych których nie ma, SKM i innych nie funkcjonujących środków komunikacji. Dopiero po spełnieniu w/w oczekiwań można przystąpić do zachęcania mieszkańców by korzystali z komunikacji miejskiej, rezygnując z aut.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam skolwin.info do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook