Wniosek o utworzenie przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Szybowcowej i Bośniackiej oraz wyłączenia ulicy Szybowcowej, na odcinku Bośniacka – Jugosłowiańska z parkowania.

Jako mieszkańcy spokojnej dotychczas ulicy Szybowcowej, zwracamy się z prośbą o rozpatrzenie możliwości utworzenia dodatkowego przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. Szybowcowej i Bośniackiej (proponowana lokalizacja na wprost osiedla “Siemaszko”) oraz oznakowanie go znakami pionowymi „Uwaga dzieci”.
Wymieniony odcinek charakteryzuje się gęstą zabudową generującą ruch pieszych. Są tu zlokalizowane dwa potężne osiedla, w których mieszkają w większości młode małżeństwa z dziećmi. Ulica Szybowcowa jest ulicą osiedlową, o spokojnym ruchu tylko w teorii. Przez trwające remonty dróg szybkiego ruchu oraz ul. Struga, ulica ta stała się obwodnicą dla aut jadących do centrum. Szczególnie widoczne jest to w weekendy, kiedy urlopowicze masowo jadą, lub wracają z wypoczynku nad morzem.  We wrześniu rozpocznie się rok szkolny. Nasze pociechy będą szły przez "autostradę bez pasów" do szkoły przy ul. Bośniackiej. Nie dość, że narażacie je Państwo na utratę życia, to jeszcze uczycie przechodzenia przez ulicę bez pasów, gdzie popadnie. 

Argumenty Pana Referatu ds. Organizacji Ruchu, jakoby wyznaczenie tej strefy jako strefy 30, miały załatwić problem pieszych, są absurdalne I tylko teoretyczne. Kierowcy, zwłaszcza nie mieszkańcy, nic sobie nie robią z ograniczenia prędkości, a także skrzyżowań z ruchem równorzędnym.
Sugerowana przez nas lokalizacja przejścia umożliwi bezpieczne przekraczanie ulicy przez dzieci idące do szkoły. Nie przyjmujemy argumentu Referatu, jakoby brak pasów powodował szczególną ostrożność u kierowców i dzieci.  Prosimy więc o schowanie teorii książkowych na półkę i zadbanie o bezpieczeństwo naszych dzieci w praktyce. Mamy nadzieję, że nie trzeba doczekać się tragedii I śmierci na drodze, żeby powstał powód do stworzenia przejścia.
Prosimy również o zastosowanie zakazu parkowania we wspomnianym odcinku Bośniacja-Jugosłowiańska. Parkujące samochody uniemożliwiają dzieciom podróżującym do przylegającego parku właściwą obserwację drogi. Dzieci nie są w stanie dostrzec nadjeżdżających pojazdów. Wielokrotnie dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji wychodzących, czy wyjeżdżających na rowerkach dzieci zza parkujących aut. Jesteśmy o krok od tragedii.

 


Wojciech Spychała    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Wojciech Spychała do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...