Darmowa komunikacja miejska dla uczniów w Opolu

autobus1.jpg

My, niżej podpisani mieszkańcy Opola apelujemy do Prezydenta Miasta Opola oraz do Rady Miasta Opola o wprowadzenie od 1 września br. bezpłatnej komunikacji miejskiej dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta Opola.

Z bezpłatnej komunikacji korzystają już uczniowie w kilkudziesięciu polskich miastachw tym w Katowicach, Wrocławiu, Gliwicach, Białymstoku, Szczecinie, czy Zielonej Górze. Najwyższa pora, aby do tej listy dołączyło także Opole.

Chcemy, by jak najwięcej młodych osób dojeżdżało do szkoły komunikacją zbiorową. To najbardziej ergonomiczna i ekologiczna opcja dojazdu. Jednak bilety kosztują, a ich ceny rosną. Doświadczenia innych miast pokazują, że wprowadzenie bezpłatnych przejazdów dla uczniów przyczynia się do korzystania z transportu publicznego w znacznie większym stopniu nie tylko dzieci, ale także rodziców m.in. w dojazdach rodziców z dziećmi do szkół oraz podczas weekendów, przysparzając nowych pasażerów także wśród rodziców, którzy do tej pory wybierali samochód.

Darmowe przejazdy to nie tylko znaczący bonus w budżetach domowych opolskich rodzin, to również mniejsza liczba pojazdów na drogach, ograniczenie emisji spalin, poprawa jakości powietrza, zmniejszenie korków, zwiększenie dostępności miejsc parkingowych. Bezpłatna komunikacja miejska dla uczniów to także kształtowanie u dzieci nawyku korzystaniaz transportu zbiorowego, co zaprocentuje na przyszłość w postaci większej skłonności do wybierania komunikacji miejskiej w dorosłym życiu.


Michał Nowak Radny Miasta Opola, Małgorzata Wilkos Rada Miasta Opola    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Michał Nowak Radny Miasta Opola, Małgorzata Wilkos Rada Miasta Opola do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUBPłatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...