Wybieg dla psów Kraków-Grzegórzki

Kraków, dnia 24.02.2018 roku

Pan Jacek Majchrowski Prezydent Miasta Kraków

Zarząd dzielnicy II Grzegorzki - Miasta Kraków

PETYCJA W SPRAWIE WYBIEGU DLA PSÓW


       Zwracamy się z uprzejmą prośbą o wyrażenie zgody na powstanie ogrodzonego i zalegalizowanego  wybiegu dla psów, a ponadto o jego budowę na terenie dzielnicy Grzegórzki w Krakowie.  Jako proponowaną lokalizację wskazujemy Bulwar Kurlandzki w Krakowie, od strony stopnia wodnego Dąbie.

    Prośbę niniejszą motywujemy rosnącą ilością psów na terenie miasta, a zwłaszcza w dzielnicy Grzegórzki, której mocna rozbudowa mieszkaniowa powoduje wzrost ilości mieszkańców (w tym właścicieli psów). Kolejnym argumentem jest brak właściwego miejsca w centrum Krakowa, które umożliwiłoby czworonogom swobodne bieganie, zabawę z innymi psami, ćwiczenie komend itp.


  Psy do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania potrzebują odpowiedniej, regularnej dawki aktywności. Stworzenie wybiegu pomogłoby uświadomić innym właścicielom jak ważne są codzienne spacery, zachęcić do wychodzenia z psami, poznawania nowych osób. Wskazanie terenu, gdzie można spuszczać psy, rozwiązałoby problem spuszczania czworonogów w miejscach, gdzie bezpieczeństwo psa i innych jest ograniczone. W tym momencie grupa chętnych do wyprowadzania swoich czworonogów rozrasta się, a właściciele chcą mieć pewność ze nie będą one przeszkadzać innym spacerującym. Dbając o komfort spacerów oraz bezpieczeństwo innych składamy prośbę o wyznaczenie wybiegu, gdyż teren Bulwaru Kurlandzkiego od strony stopnia wodnego Dąbie jest niezagospodarowany i jest możliwość utworzenia miejsca dla czworonogów.
 

   Na terenie Krakowa znajdują się takie wybiegi lecz są one znacząco oddalone. Właścicielom mieszkającym w centrum na spacery pozostają tylko parki lub chodniki wzdłuż ulic co stwarza zagrożenie.
      Teren   przeznaczony na wybieg powinien posiadać wysokie ogrodzenie, by uniemożliwić psom ucieczkę, w ten sposób chroniąc przed wypadkami, np. potrąceniem przez rowery, hulajnogi. Takie miejsce zwiększy ogólne bezpieczeństwo, gdy dzieci będą miały wstęp na wybieg tylko pod nadzorem dorosłych. Umieszczenie na obszarze wybiegu kosza z dyspozytorem torebek na psie nieczystości zwiększy świadomość społeczeństwa o konieczności sprzątania po swoim pupilu. Oświetlenie wybiegu da możliwość osobom pracującym w ciągu dnia wyprowadzania psa wieczorami.
Prosimy o pozytywne rozpatrzenie Naszego wniosku.Screenshot_2018-02-19-20-32-45-796_com.google_.android_.apps_.maps_.png


Sebastian Berlik PSIM TROPEM-PSIE SPACERY    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Facebook