Wyremontujcie w końcu Śmiałą!

Paweł Michalec

Burmistrz Dzielnicy Żoliborz

ul. Słowackiego 6/8

01-627 Warszawa 

Szanowny Panie Burmistrzu,

od 2017 r. Urząd Dzielnicy Żoliborz próbuje wyremontować nam ulicę Śmiałą na odcinku między ul. Zajączka a al. Wojska Polskiego. W sprawie założeń projektowych zostały przeprowadzone 2 burzliwe spotkania z urzędnikami, projektantami i mieszkańcami. Zebrano także ankiety, w których mieszkańcy odpowiadali na pytania o ich potrzeby i preferencje. Urząd przeprowadził przetarg na dokumentację projektową, która została wykonana - projekt jest gotowy i uzgodniony od ponad roku. Remont miał być wykonany w roku 2018, lecz... nic z tego. Nadal musimy jeździć dziurawą drogą, nie tylko niewygodną do poruszania się i wystawiającą na próbę zawieszenia naszych samochodów, ale też koszmarnie wyglądającą.

Remont Śmiałej to nie tylko zwiększająca bezpieczeństwo kierowców i pieszych wymiana liczącej ponad 50 lat nawierzchni, ale też nowe chodniki, uporządkowanie parkowania - przy zachowaniu jak największej liczby miejsc parkingowych - oraz wyznaczenie miejsc dla osób z niepełnoprawnościami. To także zmiany estetyczne, sprawiające, że w tej części Żoliborza będzie zwyczajnie ładniej. To nowe lampy, kosze na śmieci i ławki oraz zieleń.

Tymczasem Urząd Dzielnicy bardzo stara się - mimo rozpoczętych wcześniej działań - aby remont ten opóźnić. W roku 2018 środki finansowe przeznaczone na tę inwestycje zostały przesunięte na remont ulicy Rydygiera. Kończy się rok 2019 a rewitalizacja Śmiałej nie znalazła się nawet w budżecie dzielnicy na 2020 rok - sam remont jest jedynie "rekomendowany". To oznacza dalsze odwlekanie.

A przecież ulica Śmiała to brama wjazdowa na Żoliborz Oficerski i powinna być jego wizytówką. Śmiała zasługuje na remont!

Mieszkańcy zasługują na bezpieczeństwo i wygodę!

pzt.3_Wizualizacja_W1_.jpg

Apelujemy do Pana Burmistrza o wykonanie remontu Śmiałej w roku 2020!

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mieszkańcy do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...