Zakaz posiadania zwierząt dla Magdaleny K.

Sochaczew dn. 06.09.2023 r.

 

Fundacja dla Szczeniąt Judyta
Nowy Białynin 43
96-513 Nowa Sucha  

 

Sz. P. Zbigniew Ziobro
Minister Sprawiedliwości
Prokurator Generalny            W trosce o los zwierząt i zaniepokojeni ciągłym powtarzaniem się sytuacji, w której narażane są one na cierpienie, zwracamy się z prośbą o pomoc w zakończeniu procederu uprawianego przez  Magdalenę K,\., tiktokerkę znaną m.in. z nicków: Magdaq66, Blondi666  

            Jest to osoba z niepełnosprawnością intelektualną, całkowicie niezdolna do opiekowania się żywymi istotami. Mieszka wraz z matką i mężem. Żaden z członków tej rodziny nie pracuje. Utrzymują się z renty i środków wsparcia wysyłanych przez obserwatorów tiktokowego kanału.  

           Magdalena K. wielokrotnie mówiła, że nie będzie pracować i że nie wyraża zgody na podjęcie zatrudnienia przez jej męża. Rodzina żyje w skrajnym ubóstwie, brudzie i chaosie. W dużej mierze, dlatego, że tak postanowiła. Sytuacja znana jest służbom socjalnym, z którymi współpracy nie chce podjąć.  

          Jedną z form rozrywki, stosowaną przez tiktokerkę jest przyjmowanie pod opiekę zwierząt. Tylko w ciągu ostatniego roku miała ich u siebie ponad 30. Były to psy, koty, świnki morskie i chomiki.  

          Każde z tych zwierząt było skrajnie zaniedbane, przetrzymywane w dramatycznych warunkach, zapchlone, zarobaczone, bez opieki weterynaryjnej. Niektóre z nich chore i ranne, a także zagłodzone. Ściśnięte w małej klatce chomiki syryjskie zagryzały się między sobą, były głodne i odwodnione, żyły we własnych odchodach. Podobnie świnka morska. Ranny i ledwie żywy kociak nie uzyskał pomocy, dopóki nie został odebrany przez Fundację dla Szczeniąt Judyta, która od roku pomaga podopiecznym tiktokerki i która na różne sposoby oferowała w tym względzie pomoc rodzinie. Odebrane zwierzęta wydalały kości, wymiotowały skórkami warzyw, miały anemię i poważne deficyty behawioralne.  

          Każde zwierzę, pojawiające się w tym domu czeka taki sam los, ponieważ ludzie ci, a zwłaszcza chora i niepotrafiąca zadbać o siebie tiktokerka, nie mają zdolności - ani mentalnej, ani finansowej, by brać na siebie odpowiedzialność za żywą istotę.  

          Nie ma naszej zgody na narażanie kolejnych zwierząt na cierpienie fizyczne i psychiczne, na zaniedbanie, jakiego doświadczyły ich poprzednicy.  

         Przed Sądem Rejonowym w Sochaczewie obecnie toczą się postępowania sądowe w sprawach z zakresu Ustawy o Ochronie Zwierząt, dotyczące Magdaleny K. i osób zamieszkujących wspólnie z nią w jednym gospodarstwie domowym.   

         Dlatego zwracamy się z prośbą o doprowadzenie do nałożenia na tiktokerkę i jej rodzinę dożywotniego zakazu posiadania zwierząt. Jesteśmy przekonani, że tylko taka forma restrykcji może powstrzymać ją przed dalszym znęcaniem się nad niewinnymi stworzeniami.


Fundacja dla Szczeniąt Judyta    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Fundacja dla Szczeniąt Judyta będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...