Zatrzymanie budowy spalarni odpadów medycznych w Gminie Ludwin

Gmina Ludwin chce się bogacić na pieniądzach ze spalarni odpadów usytuowanej 500 m od budynków mieszkalnych w sercu Pojezierza Łęczyńsko- Włodawskiego.

Odwiedzasz Pojezierze Łęczyńsko Włodawskie latem? Kąpałeś się w Krasnym, Rogóźnie, Piasecznie, Zagłęboczu albo łowisz ryby na Krzczeniu? Dzięki prężnie działającemu Wójtowi Gminy Ludwin możesz zacząć planować wypoczynek w innym miejscu. W środku turystycznych terenów planuje wspólnie z tajemniczymi inwestorami budowę wielkiej, wojewódzkiej spalarni odpadów medycznych. Po cichu już poprawił drogi w okolicy żeby mogły mogły na nie wjechać tiry, zakupione zostały działki za kwoty podobno rzędu 400 tys. PLN za 2ha (!!!) bez wiedzy i konsultacji z mieszkańcami.

Odpady medyczne w tym cytostatyki to niebezpieczne i bardzo szkodliwe dla zdrowia substancje, które po spaleniu rozpuszczą się w wodzie jezior, dostaną się do gleby i osiądą na polach w promieniu kilkuset kilometrów. Część z nich jest szkodliwa dla płodów i wywołuje nowotwory.

Kupowaliście chleb z piekarni w Ludwinie? – to raczej nie będzie już dobry wybór. Działalność władz Gminy szykuje czarną przyszłość dla naszych terenów. Wygooglujcie sobie jak wyglądają spalarnie z lotu ptaka - zresztą jeśli ta spalarnia powstanie to stanowiska żurawi i innych rzadkich ptaków na Krzczeniu i przyległych jeziorach znikną, jakiekolwiek ekologiczne uprawy nie będą możliwe do zarejestrowania.

Spalarnie prowadzą nas do katastrofy ekologicznej i klimatycznej - na świecie klasyfikuje się je jako wyrządzające poważne szkody środowiskowe - ktoś prowadzi naszą gminę na krawędź przepaści - skończy kadencję i zostawi po sobie śmieci, zniszczony ekosystem i wielopokoleniowe skażenia odpadami. 

Nie zamierzamy na to pozwolić – chcemy Pojezierza czystego i przyjaznego dla mieszkańców i turystów. To nasz dom a nie folwark prywatnych samorządów. Jeśli odwiedzasz Piaseczno, Rogóźno, Krzczeń, Krasne i chcesz żeby pozostały czyste i bezpieczne – podpisz się pod petycją. To od nas zależy czy nasz świat pozostanie czysty dla naszych dzieci i wnuków.

Proszę - nie pozostań obojętna/obojętny


Mieszkańcy Gminy Ludwin    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Mieszkańcy Gminy Ludwin do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...