Zawiadomienie o wykroczeniu znieważenia Znaku Polski Walczącej

oie_aWRhfAeaX4DY.jpg

 

 

 

Pełnomocnik Monika Socha-Czyż

ul. Piotra Skargi 7 lok. 3

43-300 Bielsko-Biała

 

 

Bielsko-Biała, 28 lipca 2019 r.

 

Prokurator Generalny RP

Pan Zbigniew Ziobro

 

Zawiadomienie

o wykroczeniu na postawie art. 3 ustawy z dnia 10 czerwca 2014 r. o ochronie Znaku Polski Walczącej (Dz.U. 2014 poz. 1062)

 

W imieniu Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego (NIP: 5472213616, REGON: 383866085) zawiadamiam o wykroczeniu dokonanym dzisiaj na portalu społecznościowym Twitter dokonanym przez posła na Sejm RP Piotra Misiło (@Piotr_Misilo) z Klubu Palamentarnego Platforma Obywatelska, które polegało na znieważeniu Znaku Polski Walczącej, vide: https://twitter.com/Piotr_Misilo/status/1155525914496774144

 

PW, Polska Walcząca – symbol w kształcie kotwicy, której człon w kształcie litery P symbolizuje Polskę, a ramiona literę W – walkę lub „kotwicę” – symbol nadziei na odzyskanie niepodległości Polski okupowanej przez nazistowskie Niemcy. Powszechnie stosowany w czasie II wojny światowej.

Poseł Misiło wpisał w/w chroniony symbol w kampanię homopropagandy i ideologię LGBT. 

 

 

pw_misiło.jpg

 

 

Takie wykroczenie w interesie lewackiej ideologii i bieżącej walki politycznej wprost uderza w pamięć o Polakach, którzy zginęli w czasie ostatniej wojny światowej - bez względu na ich orientację seksualną. Żołnierze Polskiego Państwa Podziemnego nie walczyli przy tym o jakiekolwiek prawa czy wolności lewackich dewiantów. Zatem użycie Znaku Polski Walczącej ma na celu jedynie jego obrazę i kpinę z pamięci polskich patriotów. 

Mając na uwadze zapisy Regulaminu Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego domagam się ukarania posła Misiły i natychmiastowego wystąpienia do Marszałka Sejmu RP z wnioskiem o uchylenie w/w immunitetu w celu ogłoszenia mu zarzutów.

 

Monika Socha-Czyż

radna Sejmiku Województwa Śląskiego V kadencji

www.socha-czyz.pl

 


Monika Socha-Czyż    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Monika Socha-Czyż do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )