Złóż podpis i ocal Polską Szkołę im. Lotników Polskich w Londynie przed zmianą siedziby dyktowaną niesprawiedliwą decyzją MSZ


Zwracamy się do rodziców, uczniów, absolwentów, nauczycieli oraz przyjaciół Szkoły Polskiej im. Lotników Polskich o podpisanie petycji przeciwko pozbawieniu Naszej Szkoły dotychczasowej siedziby. Informujemy, iż otrzymaliśmy zawiadomienie o planach wyłączenia z użytku budynku przy ul. Lancaster Grove w Londynie. Nie zgadzamy się na przeniesienie szkoły do innej lokalizacji gdyż: - szkoła w obecnym miejscu funkcjonuje od ponad 60-ciu lat, w miejscu o niepowtarzalnej atmosferze, pełnym wspomnień, gdzie nauczyciele starali się zaszczepić wśród młodzieży polską świadomość narodową -przez wszystkie lata działalności sale lekcyjne remontowane i odświeżane były dzięki zaangażowaniu Rodziców, z uwagi na brak wsparcia ze strony Ambasady RP, ORPEG-u oraz MEN-u Szkoła Polska zgromadziła majątek m.in biblioteczny zbiór książek liczący ponad 16tyś pozycji, będący w ciągłym użytku przez nasze dzieci -dotychczasowa siedziba mieści się w bardzo bezpiecznej dzielnicy zamieszkiwanej przez spokojna społeczność, dlatego czujemy się tutaj komfortowo -znalezienie nowego miejsca pracownicy Ambasady pozostawili w gestii pani Kierownik i Rodziców bez jakichkolwiek gwarancji zabezpieczenia na ten cel środków finansowych - obecnie koszty utrzymania szkoły są niewielkie w porównaniu do kosztów ewentualnego wynajmu, co miałoby zostać pokryte zapewne z kieszeni polskich podatników. Ze względu na wyjątkowy charakter naszej placówki oraz ilość godzin, które uczniowie spędzają w jej murach ( nauka od środy do soboty) przeniesienie nas do innej lokalizacji jest wysoce krzywdzące i niesprawiedliwe.

 


 


 


  
 


Rada Rodzicow przy Polskiej Szkole im Lotnikow Polskich przy Ambasadzie RP w Londynie    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rada Rodzicow przy Polskiej Szkole im Lotnikow Polskich przy Ambasadzie RP w Londynie do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...