Zniesienie obowiązkowej matematyki na maturze

Szanowni Państwo Posłanki i Posłowie.

Apelujemy o zniesienie obowiązkowej matematyki na egzaminie maturalnym.

Wbrew ponownemu wprowadzeniu matematyki w 2010 roku przez Ministerswo Edukacji Narodowej, apelujemy o zwrócenie nam możliwości wyboru. Juz od pięciu lat, młodzież zmaga się z przedmiotem, który nie wiąże się z przyszłością większości uczniów.

W dobie wielu obowiązków oraz nauki o szerokim zakresie, uczniom, ciężko jest pogodzić przedmioty humanistyczne z przedmiotami ścisłymi. Program nauczania jest tak zaplanowany, że szkoła jest nastawiona bardziej na zrealizowanie programu niż nauczenie przydatnych rzeczy. Poza nauką na codzienne lekcje, uczniowie muszą poświęcać cały swój czas wolny oraz pieniądze na dodatkowe korepetycje, aby zdać nieinteresujący ich przedmiot i stracić szanse na rozwijanie się dodatkowo w wybranym przez nich kierunku.

Z każdym rokiem, coraz bardziej utrudniacie nam naukę i sami prosicię się o to, żeby osoby niezdające matury z matematyki, wyjeżdżały z kraju i zakładały rodziny poza Polską. 

Domagamy się:

-zmienienia ustawy i ustalenia z uczniami drogą demokracji, czego się domagają. Uczniowie powinni mieć prawo decydowania o tym, jak chcą się uczyć.

 

 


Kinga Ruszczyk i Marta Orlikowska    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Kinga Ruszczyk i Marta Orlikowska do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook