1000+ czyli basta na ZUS – program pomocowy dla firm i pracowników z powodu COVID-19...

Szanowny Panie Premierze, Szanowny Panie Prezydencie.

Firmy zamykają swoje drzwi z powodu koronawirusa. Część z nich wróci do pracy po kwarantannach, część – pewnie już nie wróci wcale. Jak na pewno Panowie wiedzą czeka nas kryzys jakiego nie było - dawno, lub nigdy. Licząc na to, że przedsiębiorcy i pracownicy mają niestety więcej czasu niż zwykle kieruję ten apel, który być może zostanie podpisany przez większą ilość osób i trafi do Państwa prosty komunikat, że  

Polscy przedsiębiorcy potrzebują zatrzymania podwyżek wszelkiego rodzaju podatków, opłat na rzecz ZUS, likwidacji ulg, utrudnień w związku z rozliczaniem kosztów prowadzenia działalności (jak choćby paliwo).

A

Polscy pracownicy mają już dość zabierania przed podatki ok 45% wysokości ich pensji przez ZUS i inne opłaty na rzecz Państwa.  

Z powodu pandemii dla wielu, zwłaszca małych firm, które nie mają dużych aktywów, kredytów obrotowych i zwyczajnie funkcjonują od 1-go do 1-go wirus będzie zabójczy. Dla wielu pracowników takich firm rysuje się czarna przyszość uwzględniająca zwolnienia i likwidacje. Tak, jak to ma miejsce we Włoszech. „Rzeź mikroprzedsiębiorców“ jak głosiły gazety. Dlatego już teraz apeluję o to, aby Polski Rząd zauważył wreszcie, że to mikroprzedsiębiorcy wpłacają ogromne podatki, sumy na rzecz ZUS, że to pracownicy oddają gro swojego wynagrodzenia na to, aby aparat państwowy mógł funkcjonować -   TAKŻE OPIEKA ZDROWOTNA tak ważna dziś dla naszego kraju.  

Dziś Związek Banków Polskich opublikował informację o możliwości zawieszenia kredytów na 3 miesiące. Czy to znaczy, że Państwa zdaniem sytuacja w ciągu trzech miesięcy ustabilizuje się, a zdecydowana większość obywateli, których dotknie utrata pracy lub firmy – odzyska swoje źródło finansowania, aby kredyty opłacać w normalnym trybie po upływie trzech miesięcy? 3 miesiące zajęło Chinom powrót do względnie normalnego funkcjowania (wychodzenie z domu do pracy, szkoły) – w jaki sposób u nas 3 miesiące ma wystaczyć na odzyskanie płynności finansowej osób i firm?  

Apeluję o:

-       zdecydowany i jak najszybszy program pomocowy dla firm polegający na zawieszeniu bądź minimalizacji opłat stałych z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej (ZUS, zaliczki na podatki) na minimum 6 miesięcy. Niech firmy też mają swoje 500+ w związku z kryzysem gospodarczym, którego doświadczamy. Likwidacja ZUS to 1000+ każdego miesiąca!

-       odraczanie opłat podatkowych (VAT, podatki dochodowe) lub brak konsekwencji dla firm w przypadku uzasadnionych opóźnień w tych opłatach (uzasadnione braki w środkach na koncie)

-       uławiony dostęp do kredytów z odroczonym terminem spłaty kapitału i dofinansowanymi przed budżet odsetkami

-       pomoc przedsiębiorcom w wypłatach do wynagrodzeń pracowników, lub zdjęcie części kosztów z tytułu umów o pracę, zlecenie (podatek dochodowy, opłaty na ZUS), tak aby realnie więcej pieniędzy zostało w kieszeniach obywateli i firm – tym samym ryzyko znacznego zrostu bezrobocia będzie niższe!

- tymczasowe zmniejszenie podatku VAT od paliwa, które ma kluczowy wpływ na ceny większości produktów dla firm i obywateli

-       Słuchanie naszego głosu, naszych potrzeb w dobie tego kryzysu, który potrwa na pewno wiele miesięcy.  

- podjęcie znaczących oszczędności w wypłatach świadczeń na rzecz polityków. W dobie takiego kryzysu cięcia w budżecie powinny być poprowadzone w takim tempie jak odgrodzenie Polski i Polaków od wirusa.

 

Wierzę, że jedynie reacjonalne i szybkie działania pozwolą Polakom na przetrwanie tego co się dzieje dookoła. Dziś mówimy o ryzyku zdrowia i życia, które dotknie czzęść naszego społeczeństwa. Utrata życiowego majątku może dotyczyć niemalże wszystkich.   Z wyrazami szacunku,

 

Jagoda Dąbrowska Dietetyk i - były już pracownik średniej wielkości firmy.

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Jagoda do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook