159 na Zawady

PETYCJA w sprawie przedłużenia linii autobusowej 159 na Zawady  

Niniejszym, kierujemy petycję i wniosek o przedłużenie linii autobusowej 159 w kierunku wilanowskich Zawad poprzez ulice: Augustówka, Zawodzie, Kobylańska, Spiralna, Tuzinowa, Syta oraz Zaściankowa. Linia aktualnie kończy swój bieg na pętli EC Siekierki.

Tymczasem, z uwagi na silny rozwój wschodniej części Wilanowa (Zawady – zabudowa wielorodzinna i jednorodzinna, Kępa Zawadowska – zabudowa jednorodzinna) istnieje realna potrzeba wsparcia komunikacją publiczną także mieszkańców wschodniej części Wilanowa. W tym rejonie Warszawy od lat nie wprowadzono jakichkolwiek nowych linii autobusowych, mimo wielokrotnego wzrostu liczby mieszkańców i wielu prowadzonych już obecnie inwestycji mieszkaniowych.

Zgodnie z nowym Studium dla Warszawy, rejon tzn. pl. Vogla jest przewidziany jako jedno z centrum lokalnych Wilanowa. Już dziś obserwujemy w rejonie ul. Vogla, Zaściankowa, Syta - rozwój usług handlu, usytuowanie placów zabaw, lokowanie placówek Centrum Kultury Wilanów oraz lokalnej gastronomi. Z uwagi do możliwość dogodnego parkowania aut to centrum lokalne może stać się dogodnym, lokalnym węzłem przesiadkowym.

Oczekiwaniem wielu mieszkańców jest szybki dojazd do centrum miasta, a taką możliwość zapewniłaby linia 159. Dojazd z Zawad w kierunku Wisłostrady, na Torwar, kolejno do Traktu Królewskiego, Metra Politechnika i do samej uczelni, na Pl. Starynkiewicza i Pl. Zawiszy, czy wreszcie do Dworca Zachodniego otwiera nowe perspektywy dla wielu mieszkańców, w tym dla młodzieży, która w najmniejszym stopniu korzysta z samochodów, a jest głównym beneficjentem transportu publicznego. To także w największym stopniu dotyczy seniorów, dla których „wydostanie” się do Śródmieścia oznacza dziś trudną i wieloprzesiadkową podróż.


Katarzyna Radzikowska, Anna Drewniak    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Katarzyna Radzikowska, Anna Drewniak do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...