Petycja mieszkańców dotycząca budowy drogi gminnej na dz. nr 259/39, 259/66 na ul. Bolesława Wstydliwego w obrębie inwestycji Królewskie Tarasy w Wieliczce

Skontaktuj się z autorem petycji

Postępy w sprawie - ponowny apel + realizacja ścieżki

2024-04-04 10:00:05

Szanowni Państwo,

Przechodząc do meritum sprawy uprzejmie informuję, że w dniu 6 marca 2024 r. w nawiązaniu do pisma otrzymanego od Pani Dyrektor GZD z 5.12.2023 r.  nr GZD.4302.3.53.2023 z informacją, że nie zostały zabezpieczone środki w imieniu mieszkańców inwestycji Królewskie Tarasy w Wieliczce w związku z kierowanym apelem/ prośbą o podjęcie niezwłocznych działań związanych z budową drogi asfaltowej ulicy Bolesława Wstydliwego na odcinku numer działki 259/39; 259/66 łącząc ulicę Bolesława Wstydliwego z ulicą Podgórską oraz ulicą J. Jedynaka czy Probusa H. IV wraz z odwodnieniem, chodnikiem i oświetleniem, zgodnie z przedmiotową petycją w niniejszej sprawie we wrześniu 2023 r.. mając na uwadze świadomość, że Gminny Zarząd Dróg w Wieliczce jako jednostka wykonująca zadania zarządcy dróg gminnych realizuje zadania w ramach środków zaplanowanych w budżecie Gminy na dany rok budżetowy, zwróciłam się z uprzejmym zapytaniem czy zostały zabezpieczone środki w planie budżetowym na rok 2024 na tą inwestycję, jeżeli tak to w jakim terminie można spodziewać się opracowania dokumentacji projektowej dla budowy ulicy Bolesława Wstydliwego? W sytuacji dalszego niezabezpieczenia środków proszę o informację: Jakie były poczynione starania celem zabezpieczenia środków w budżecie gminy na realizację powyższego zadania przez tą jednostkę? 

Ponadto biorąc pod uwagę nowe okoliczności w sprawie ponownie złożyłam apel/petycję do Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka jak poniżej:

Apel_z_06.03_.2024_1.png

 

 

Odpowiedzi na powyższe pisma jeszcze nie otrzymałam, lecz w dniu dzisiejszym kontaktując się telefonicznie z Gminnym Zarządem Dróg w Wieliczce uzyskałam informację, że prowadzone są teraz prace porządkowe celem utowrzenia "ścieżki pieszo rowerowej" o szerokości 2,5m, która zostanie utwardzona kruszywem, aby można było bezpiecznie dojść z osiedla do szkoły podstawowej nr 6. Inwestycja powinna zakończyć się za ok. 2 tygodnie w zależności od pogody.

EDIT: 10.04.2024 - ODPOWIEDŹ OD ZGK W WIELICZE OTRZYMANA LISTEM POLECONYM 08.04.2024:

odp-zgk.png

Cieszę się, że zaangażowanie mieszkańców przynosi efekty, które ułatwią codzienne funkcjonowanie i poprawią bezpieczeństwo. 

 

Serdecznie pozdrawiam

Sylwia Skórkiewicz

 


Sylwia Skórkiewicz

Odpowiedź na petycję od Gminnego Zarządu Dróg w Wieliczce

2023-12-12 11:20:17

Szanowni Państwo,

uprzejmie informuję, że we wrześniu została złożona petycja mieszkańców w zakresie budowy drogi gminnej na dz. nr 259/39, 259/66 do odpowiednich instancji tj. Burmistrza Miasta i  Gminy Wieliczka; Gminnego Zarządu Dróg w Wieliczce; Zarządu Osiedla Krzyszkowice oraz Rady Miejskiej w Wieliczce. Ponadto na zebraniu Osiedla Krzyszkowice został poruszony ów temat przez mieszkańców naszej inwestycji. W odpowiedzi na złożoną petycję Gminny Zarząd Dróg w Wieliczce przesłał odpowiedź podpisaną przez Zastępce Burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka jak poniżej:

Odpowiedź_od_GZD_w_Wieliczce1.png

Mając na uwadze powyższą odpowiedź pragnę podziękować wszytskim mieszkańcom za zaangażowanie i zainteresowanie ów petycją, jednocześnie prosząc, aby nie osiadać na laurach, a trzymać rękę na pulsie.

 

Serdecznie pozdrawiam

Sylwia Skórkiewicz


Sylwia SkórkiewiczUdostępnij tę petycję

Pomóż uzbierać więcej podpisów tej petycji.

Jak promować petycję?

  • Udostępnij petycję na swojej tablicy na Facebooku i w grupach związanych z tematyką petycji.
  • Skontaktuj się ze swoimi przyjaciółmi
    1. Napisz wiadomość, w której wyjaśnisz, dlaczego podpisujesz się pod tą petycją, jako że ludzie są bardziej skłonni złożyć swój podpis, gdy rozumieją, jak ważny jest temat.
    2. Skopiuj i wklej adres internetowy petycji do swojej wiadomości.
    3. Wyślij wiadomość za pomocą poczty e-mail, usługi SMS, serwisów Facebook, WhatsApp, Twitter, Skype, Instagram i LinkedIn.Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...