Apel do premiera o zamknięcie granicy dla tirów do Rosji

Apel do Premiera Rzeczypospolitej Polskiej pana Mateusza Morawieckiego.
My Polacy żądający zablokowania zaopatrzenia agresora i oprawcy rosyjskiego dziękujemy panu Premierowi za deklarację poparcia blokady granicy przez aktywistów oraz podniesienie na szczycie Rady Europy kwestii całościowych sankcji na handel z Rosją. Niestety procedura nałożenia takich sankcji wymaga czasu oraz przede wszystkim jednomyślności wszystkich członków Rady Europy.. Toczy się brutalna wojna i takaż okupacja zajętych przez Rosję terenów. Cały czas giną cywile i są popełniane zbrodnie wojenne. Nie ma czasu na politykowanie. Teraz jest czas honoru. Czas czynów. Czyniąc dobre rzeczy nie oglądamy się, co inni na to, tylko je robimy.
Apelujemy do sumienia pana Premiera o natychmiastowe zamknięcie ciężarowych przejść granicznych z Białorusią i Rosją, tak jak to zostało zrobione w zeszłym roku z pozostałymi przejściami na podstawie Art. 16 ust. 3 pkt 2 ustawy z dnia 12 października 1990 r. o ochronie granicy państwowej. Sytuacja zagrożenia Państwa Polskiego jest nieporównywalnie większa. Dyktator Rosji od lat w swoich wypowiedziach deklaruje, że Polska znajduje się w zakresie jego imperialnych ambicji. Jeśli nie powstrzymamy go TERAZ w Ukrainie, nikt w Polsce nie będzie bezpieczny.
Niech inspiruje pana Premiera w podjęciu natychmiastowej decyzji o odcięciu zaopatrzenia agresorowi rosyjskiemu cytat z Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego:
Gdy wieje wiatr historii
ludziom jak pięknym ptakom
rosną skrzydła, natomiast
trzęsą się portki pętakom.

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Polacy będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...