Apel o dofinansowanie do czesnego dla dzieci poniżej trzeciego roku życia.

Wójt Gminy Skórzec - Stanisław Kaliński

Przewodnicząca Rady Gminy - Grażyna Pietrak

Radni Gminy Skórzec

 

Dotarły do nas niepokojące informacje o tym że Rada Gminy w Skórcu chce zmniejszyć, a być może i odebrać, dofinansowywanie do czesnego dzieciom poniżej trzeciego roku życia uczęszczającym do Niepublicznego Żłobka "Bunia" mieszczącego się przy ulicy Garwolińskiej 22  w miejscowości Dąbrówka Ług, gmina Skórzec. Bardzo prosimy w imieniu Rodziców obecnych oraz przyszłych o wsparcie. Wójt niejednokrotnie podkreślał w jak dobrej kondycji są gminne finanse, tym bardziej nie rozumiemy takiej decyzji. W gminie brakuje placu zabaw dla dzieci czy świetlicy. Żłobek jest jedynym miejscem gdzie nasze dzieci mogą CODZIENNIE NIEODPŁATNIE uczyć się angielskiego, mają rytmikę oraz zajęcia z logopedą. W żłobku dziecko ma okazję rozwijać się wszechstronnie, wykonuje prace plastyczne, organizowane są teatrzyki, nauka wierszyków, spotkanie z Mikołajem. Nie wspominamy już o tym, że dziecko w gronie rówieśników zupełnie inaczej się rozwija. Wójt na poprzedniej sesji podkreślał, że matki dostają 500+ to mają z czego zapłacić wyższe czesne!!! Jeden z radnych dodał, że jeśli kogoś nie stać to niech się sam zajmie swoim dzieckiem, albo poprosi babcię!!! Nasuwa się pytanie na co wójtowi potrzebne są zaoszczędzone pieniądze? Idźmy z duchem czasu, czy to jest polityka prorodzinna? Komu przeszkadza żłobek? Wydaje nam się, że powinniśmy być dumni z tego że mamy Żłobek (jako nieliczna gmina wiejska w Polsce), a Rada Gminy w trosce o przyszłe pokolenia powinna tym bardziej zabiegać o to, by miał się on dobrze. Bardzo prosimy o pomoc, wsparcie oraz nagłośnienie sprawy, a także liczne przybycie na najbliższe spotkanie Rady Gminy Skórzec. Jest szansa zatrzymania tej decyzji.

Do wiadomości:

Poseł na Sejm RP - Krzysztof Tchórzewski

Poseł na Sejm RP - Anna Maria Siarkowska

Senator RP - Waldemar Kraska

Rzecznik Praw Dziecka - Marek Michalak

Wojewoda Mazowiecki - Zdzisław Sipiera

 

 


Rodzice i Mieszkańcy    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Rodzice i Mieszkańcy do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...