Apel o odwołanie Krzysztofa Wyszkowskiego z funkcji członka Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej za obrazę żołnierek Powstania Warszawskiego.

Nie możemy pozostać obojętni wobec haniebnego wpisu Krzysztofa Wyszkowskiego, w którym porównał żołnierki Powstania Warszawskiego -  Wandę Traczyk – Stawską i Annę Przedpełską - do Dirlewangerowców. Trudno sobie wyobrazić, co czuły Panie Anna i Wanda, gdy zostały porównane do bestii w ludzkiej skórze z brygady Dirlewangera, odpowiedzialnych za śmierć tysięcy cywili i żołnierzy Powstania Warszawskiego podczas rzezi Woli i tłumienia powstania.
 
Zastanawia też, czy Krzysztof Wyszkowski z premedytacją porównał bohaterki Powstania Warszawskiego do jednostki złożonej z kryminalistów, gwałcicieli i morderców, która - co tym bardziej szokujące - nawet w oczach SS-manów składała się z „morderców” i „świń”. A może nie miał wiedzy, czym była brygada Dirlewangera? Może na to wskazywać fakt, że nie umie poprawnie zapisać nazwiska tego kata Warszawy. Chociaż w drugim przypadku powinien użyć internetu do poszerzenia swojej wiedzy, zamiast tworzyć swój haniebny wpis. Są granice cywilizowanego dyskursu, są też granice chamstwa, ale Krzysztof Wyszkowski osiągnął dno odzierania człowieka z godności. Trudno też uznać „przeprosiny” Krzysztofa Wyszkowskiego za jakąkolwiek formę przeprosin w kierunku Pań Wandy Traczyk – Stawskiej i Anny Przedpełskiej. Dlatego uważamy, że nie ma dla niego miejsca w Kolegium Instytutu Pamięci Narodowej.
 
W godzinie próby Panie Anna i Wanda spełniły swój obowiązek, wykazały się odwagą i zaryzykowały swoje życie i zdrowie w obronie naszej wolności. Niestety IPN nie podjął się obrony pamięci o czynach tych żołnierek Powstania Warszawskiego, więc my jako naród musimy stanąć w obronie godności polskich bohaterek i polskich symboli.
 
Dlatego apelujemy do Sejmu, który mianował Krzysztofa Wyszkowskiego do Kolegium IPN, o odwołanie go z tej funkcji. Apelujemy też do Instytutu Pamięci Narodowej o wystąpienia z wnioskiem do Sejmu o usunięcie Krzysztofa Wyszkowskiego z funkcji członka Kolegium IPN.

Podpisz petycję

Podpisując, upoważniam Marcin Suder do przekazania informacji podanych przez mnie w formularzu osobom, które podejmują decyzje w niniejszej kwestii.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Script executed with success this is not html: Array ( [type] => 2 [message] => Trying to access array offset on value of type null [file] => /home/petitions/public_html/sign_petition.php [line] => 31 )