Apel Obywatelski: Polska nas boli, musimy krzyczeć.  

Warszawa, 24 listopada 2020  

Apel obywatelski.  

Obecny rząd i obecna większość parlamentarna prowadzi otwarcie politykę antypolską, sprzeczną z podstawami naszego interesu narodowego. Wetowanie budżetu europejskiego i zasad stojących u podstaw UE rzekomo w imię idei suwerenności jest nie do przyjęcia. Tym bardziej, że „suwerenność narodowa” jest dla rządzących niczym innym niż przyznaniem sobie całkowitej swobody do niszczenia rządów prawa i kwestionowaniu podstawowych wolności obywatelskich oraz destrukcji demokratycznego państwa.

W ciągu kilku miesięcy rządzący prowokują kolejne konflikty społeczne i kulturowe, prowadzą politykę, łącznie z polityką zdrowotną, kierując się jedynie swoimi interesami politycznymi, partyjnymi, nie licząc się z dobrem wspólny. Polityka i język liderów PiS jest oparty na kłamstwie, manipulacji, propagandzie.

Konsekwencje tej polityki są wyłącznie katastrofalne. Władze i tym samym państwo traci zaufanie społeczne. Wyjątkowo dramatyczny przebieg pandemii pokazuje jak bardzo rządzący nie dają sobie rady z opieką zdrowotną. Kolejne grupy społeczne od lekarzy po rolników, także poszczególne branże gospodarcze czują się głęboko zawiedzeni polityką PiS. Młodzi kategorycznie i kpiąco odmawiają władzy wiarygodności i wszczęli obywatelski protest. Pokazują wyraźnie, że z obecnymi władzami nie sposób się porozumieć.

Brak europejskich środków na odbudowę gospodarki po kryzysie pandemicznym może okazać się największą katastrofą narodową. Kolejne ograniczenia nakładane na sądy budują system autorytarny, którego cechami najważniejszymi jest i będzie sięganie po różne formy przemocy, przemocy administracyjnej, propagandowej, policyjnej oraz chaos decyzyjny, organizacyjny, korupcja na wyjątkową skalę  i zapaść gospodarcza.

Jest to zaprzeczenie całego dorobku Solidarności 1980-81, ruchów antykomunistycznych i antytotalitarnych, stoi w sprzeczności z zasadami europejskiej wspólnoty narodów i naszą różnorodną tradycją narodową.

Naszym wspólnym hasłem, jak i hasłem strajku kobiet jest: Polska nas boli, musimy krzyczeć.  

W tej sytuacji żądamy rozpoczęcia przygotowań do przedterminowych, przyspieszonych wyborów parlamentarnych. Trzeba zatrzymać w sposób pokojowy szaleństwo, jakie ogarnęły prawicowe elity władzy.  

Zwracamy się do wszystkich, którzy zgadzają się z treścią tego APELU OBYWATELSKIEGO o dołączenie swych podpisów.

Ireneusz Krzemiński

Jan Lityński 

Ewa Łętowska

Paweł Śpiewak

Andrzej Jan Bielawski

Barbara Engelking

Anna i Jacek Fedorowiczowie                        

Andrzej Friedman

Jolanta Gałązka-Friedman

Andrzej Kaczyński

Mariusz Kobzdej

Sergiusz Kowalski

Andrzej Krajewski

Stanisław Krajewski

Jacek Kołtan

Małgorzata Łukasiewicz

Piotr Łukasiewicz

Agnieszka Milbrandt

Szczęsna Milli

Piotr Rypson

Krystyna Starczewska

Kazimierz Sobolewski

Piotr Sommer

Joanna Staręga – Piasek

Barbara Szacka

Jarosław J. Szczepański      

Piotr Śliwiński

Jan Hertrich – Woleński

Irena Wóycicka

Rafał Zakrzewski

Marek Zaleski     


Prof. Ireneusz Krzemiński    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Prof. Ireneusz Krzemiński do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...