Apel otwarty do Prezydenta Poznania, Pana Jacka Jaśkowiaka

Szanowny Panie Prezydencie,

 

jako mieszkańcy Poznania, przedstawiciele poznańskich organizacji pozarządowych, grup formalnych i nieformalnych oraz środowisk aktywistycznych, których działanie stanowi codzienny wkład w niezwykły, otwarty i tolerancyjny charakter naszego miasta, chcemy zabrać głos. Nie możemy milczeć w obliczu „ciszy” i braku reakcji, jaka jest Pana udziałem w chwili, kiedy wokół nas dzieją się rzeczy domagające się jednoznacznej moralnej odpowiedzi! Nie godzimy się na oportunizm i bierność władz, których jest Pan przedstawicielem. Obrona osób nieheteronormatywnych i zaangażowanie się w sprawy ważne dla środowisk LGBT+, ale też wsparcie dla mniejszości białoruskiej w Poznaniu, to obecnie dwie najważniejsze kwestie, które pozostają - z naszej perspektywy - poza polem zainteresowania Pana Prezydenta. 

 

Nie rozumiemy tego, nie godzimy się na to i chcemy się temu zdecydowanie sprzeciwić! 

 

Konieczność Pana reakcji powinna warunkować nie tylko coraz większa (polityczna) legalizacja nienawiści w naszym kraju oraz związany z tym antagonistyczny podział rzeczywistości, który promuje obecny obóz rządzący, ale przede wszystkim kwestia moralnej odpowiedzialności. To, jak Pan zareaguje na aktualne wydarzenia w Polsce i na Białorusi, wpłynie nie tylko na autorytet urzędu, jaki Pan sprawuje, ale też na Pana aksjologiczny wizerunek jako człowieka. Być po stronie pokrzywdzonych, sponiewieranych i wciąż dehumanizowanych, to Pana obowiązek. Jako Prezydent, ale też zwykły obywatel, sytuuje się Pan po stronie zwolenników demokracji, wolności i równości. To przywilej, któremu towarzyszy obowiązek i przyszła właśnie pora, by ten obowiązek wypełnić! 

 

Jako Poznanianki i Poznaniacy, aktywistki i aktywiści, a nierzadko też Pana wyborcy, oczekujemy tego i tego żądamy! To kwestia fundamentalnej ludzkiej przyzwoitości i szacunku dla drugiego człowieka.


Stowarzyszenie Lepszy Świat    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stowarzyszenie Lepszy Świat do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook