[Białystok] utrzymanie dostępności min. 2 pływalni 25-metrowych w sezonie letnim od 2025 r.

Sz. Pani
Katarzyna Jamróz
Przewodnicząca Rady Miasta Białystok

Petycja ws. utrzymania dostępności min. 2 pływalni 25-metrowych w sezonie letnim od 2025 r.

Jako mieszkaniec Białegostoku, zwracam się z prośbą o zaprzestanie zamykania 25-metrowych pływalni w okresie wakacyjnym. Obecnie w lipcu/ sierpniu  - zgodnie z niechlubną tradycją - pozostaje otwarta tylko Pływalnia Rodzinna, co ogranicza możliwość uprawiania sportu, rekreacji oraz doskonalenia i nauki pływania. Z obiektów korzystają setki osoby w różnym wieku, w tym dzieci, seniorzy, jak też mieszkańcy, którzy w drodze z pracy/ po pracy pragną w niestresujących warunkach zażyć dziennej, zalecanej porcji ruchu. Tym bardziej sytuacja ścisku od rana do wieczora nie pozostawia przestrzeni sportowcom, którzy np. przygotowują się do triathlonów.

Należy przy tym zauważyć, że alternatywą nie jest kąpielisko na Dojlidach, które służy głównie plażowiczom. Należy zauważyć, że w porównaniu do innych, mniejszych miejscowości, takich jak Michałowo, czy też Hajnówka, gdzie baseny są dostępne przez większą część roku, Białystok w przeliczaniu na jednego mieszkańca, nawet w normalnych warunkach ma dostęp do krytych pływalni na bardzo niskim poziomie. To nie tylko utrudnia spędzanie aktywnie czasu, ale także wpływa na aktywność fizyczną i zdrowie – tym bardziej, że część torów podlega rozlicznym rezerwacjom.

Dlatego proszę o rozważenie prośby i podjęcie działań mających na celu utrzymanie w jednym czasie min. dwóch 25-metrowych pływalni otwartych przez cały sezon letni – jeśli nie od roku bieżącego – to od 2025 r. To ważne dla zdrowia mieszkańców Białegostoku, a także dla rozwoju sportu i rekreacji w naszym mieście

Podpisz petycję

Podpisując, akceptuję, że Jan będzie mieć dostęp do wszystkich informacji podanych przeze mnie w tym formularzu.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.

Adres e-mail nie będzie wyświetlany publicznie w Internecie.


Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych podanych w formularzu w następujących celach:
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...