Budynki przy Rydygiera 11-19 w obwodzie szkoły przy Anny German

Warszawa,  26 marca 2021 roku

 

Sz. Pani
Renata Kozłowska
Zastępca Burmistrza Dzielnicy Żoliborz m. st. Warszawy

 

Szanowna Pani Burmistrz,

W związku z budową nowej szkoły podstawowej przy ul. Anny German oraz pracami, jakie aktualnie toczą się w Urzędzie Dzielnicy w sprawie ustalenia nowych obwodów szkolnych - jako rodzice dzieci w wieku szkolnym, zamieszkali po nieparzystej stronie ul. Rydygiera apelujemy do Pani o objęcie obwodem nowej szkoły adresów Rydygiera od 11 do 19 oraz Przasnyska 2.

Wielu z nas, jako pierwszych mieszkańców Żoliborza Południowego, latami lobbowało i apelowało o powstanie tej szkoły, to również dzięki nam, naszemu uporowi i wytrwałości, a także naszym głosom w wyborach lokalnych, w budżecie miasta znalazły się pieniądze na jej zbudowanie. Kibicowaliśmy każdemu wydarzeniu z tym związanemu, codziennie mijamy plac budowy szkoły w drodze do sklepów czy miejsc pracy.

Nowa szkoła nie tylko jest nam najbliższa geograficznie (200-600 metrów od dowolnego z wymienionych adresów), ale również komunikacyjnie - do pokonania jest tylko jedna lokalna ulica, co w kontekście bezpieczeństwa dzieci jest dla nas bardzo istotne. Pozostałe dwie szkoły (SP 92, SP 68) leżą w odległości 700-1400 metrów, a aby do nich dotrzeć, należy pokonać ruchliwe skrzyżowania i ulice.

Szkoła jest systemem pozostającym w stałych stosunkach z szerszym środowiskiem i  nie może istnieć bez tych kontaktów. One to - jeśli są prawidłowe - nadają kierunek oraz znaczenie szkolnej pracy. Nowa szkoła to zatem również okazja do budowania i pogłębiania więzi między dziećmi i rodzicami w obrębie danego osiedla, do podejmowania wspólnych inicjatyw i zawierania przyjaźni. Podzielenie Żoliborza Południowego - spójnego i jednolitego geograficznie obszaru Rydygiera-Przasnyska-tory - pomiędzy kilka szkół może to uniemożliwić, a z pewnością zaszkodzi kształtowaniu się lokalnej społeczności.

Z poważaniem,
Mieszkańcy i Wyborcy

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Maciej Śnieżek do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...