Chcemy kasy na dworcu i więcej pociągów!

Piotr Bramorski
Prezes Kolei Śląskich

Mieszkańcy Bytomia przez całą jesień uczestniczyli w kampanii skierowanej do Grupy PKP w sprawie remontu dworca kolejowego. W tym celu zebraliśmy blisko dwa tysiące podpisów pod petycją, nagraliśmy reportaż, zorganizowaliśmy strojenie choinki w holu stacji, koncerty i maraton Zumby, a nawet własnoręcznie wyczyściliśmy dworzec. Nasza determinacja doprowadziła do ogłoszenia przetargu na modernizację głównego holu, dzięki czemu już w połowie roku pasażerowie będą mogli oczekiwać na przyjazdy pociągów w warunkach odpowiadającym dzisiejszym standardom.

Tu jednak rodzi się problem wykorzystania wyremontowanego obiektu. Rola Bytomia na kolejowej mapie regionu od lat jest degradowana. Nie wynika to z braku popytu na przewozy, lecz z błędnych i krzywdzących decyzji przewoźników. Liczba pociągów zatrzymujących się na bytomskim dworcu jest zbyt mała, a rozkłady jazdy są źle ułożone, co powoduje że dla wielu mieszkańców oferta przewozowa Kolei Śląskich jest nieatrakcyjna.

Apelujemy o:

  1. uruchomienie większej liczby kursów ze stacji Bytom. Mając na uwadze napełnienie autobusów i tramwajów do Gliwic i Katowic, jesteśmy przekonani, że w naszym mieście istnieje duże zapotrzebowanie na przejazdy pociągami w powyższych relacjach.
  2. otwarcie kas biletowych w wyremontowanym holu lub chociaż instalację biletomatu, dzięki czemu pasażerowie będą mogli na spokojnie, w komfortowych warunkach zapłacić za przejazd.

Chcemy móc korzystać z naszego wyremontowanego dworca i mieć gdzie z niego podróżować!


Mieszkańcy Bytomia    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Mieszkańcy Bytomia do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook