Czy jesteś za likwidacją Straży Miejskiej w Tarnowskich Górach?

Do Burmistrza
Miasta Tarnowskie Góry
ul. Rynek 4,
42-610 Tarnowskie Góry
sekretariat@tarnowskiegory.pl

 

PETYCJA

Tylko w 2015 i 2016 roku mieszkańcy Tarnowskich Gór na utrzymanie Straży Miejskiej przeznaczyli ponad 2,4 mln zł. Wiele miast w Polsce zlikwidowało Straż Miejską i zyskało milionowe oszczędności w budżecie. 

Przykład Stalowej Woli (ponad 62.000 mieszkańców).

W 2008 roku zapadła decyzja o likwidacji straży miejskiej. Najważniejszym argumentem likwidacji były oszczędności. Gmina na straż wydawała milion złotych rocznie. Władze miasta stwierdziły, że policja z powodzeniem będzie mogła przejąć zadania powierzone straży miejskiej. Od 2008 roku gmina dofinansowuje policje kwotą 150 tys. zł rocznie. Za te pieniądze policjanci wykonują dodatkowe patrole. 

Na łamach portalu portalsamorzadowy.pl szef kancelarii prezydenta Stalowej Woli powiedział:

- Naszym zdaniem była to bardzo dobra decyzja. Policja z wielkim powodzeniem zastępuje straż miejską. Nie zaobserwowaliśmy żadnego negatywnego efektu tej decyzji, np. w statystykach dotyczących przestępczości. Wpływy z mandatów rzeczywiście są mniejsze, ale miasto i tak wychodzi na plus.


 W Tarnowskich Górach na utrzymanie straży miejskiej mieszkańcy przeznaczyli:

- w 2015 roku 1 148 683,29 zł
- w 2016 roku 1 270 040,93 zł

Powyższe argumenty jasno stwierdzają, że likwidacja Straży Miejskiej oznacza tylko pozytywne korzyści dla mieszkańców Tarnowskich Gór, jak i dla mieszkańców całego powiatu tarnogórskiego. Zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć np. na budowę ścieżek rowerowych lub stopniową spłatę zadłużenia miasta. Jeśli popierasz petycję, proszę o zostawienie podpisu.