Dokończenie budowy chodnika przy drodze powiatowej Głogoczów - Włosań. Petycja do Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice

Pan Jarosław Szlachteka,

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice

 

Szanowny Panie Burmistrzu,

zwracamy się z prośbą o wpisanie do Programu Inicjatyw Samorządowych w zakresie budowy i remontu chodników przy drogach powiatowych na terenie Gminy Myślenice  budowy chodnika przy drodze powiatowej nr K1941 Głogoczów - Włosań i realizację budowy w tej kadencji. 

Wybudowany w kadencji 2014-2018 fragment chodnika znacząco poprawił bezpieczeństwo, ale jednocześnie codziennie pokazuje korzystającym z niego mieszkańcom, jak potrzebna jest kontynuacja prac w kierunku miejscowości Włosań. 

Dokończenie chodnika jest istotne m.in. z tego względu, że mieszkańcy tej części Głogoczowa mają bardzo duże problemy z dostępnością do komunikacji zbiorowej. Ten problem narasta od ubiegłego roku, kiedy firma bus kończąca swoją linię przy drodze powiatowej w Głogoczowie, zrezygnowała z trasy przez Głogoczów.

Z uwagi na to, że przepełnione busy jeżdżące zakopianką, nie zawsze zatrzymują się na przystanku w Głogoczowie, mieszkańcy dzielnic Czarny Las i Zagorzyniec często korzystają z MPK, które ma przystanek końcowy we Włosani.

Ponadto dzieci mieszkające przy granicy powiatu (w przeciwieństwie do dzieci z innych dzielnic) nie mają zapewnionych przez Gminę dojazdów do szkoły i muszą do niej chodzić korzystając z jezdni, bo przecież nie ma nawet poboczy.

Głogoczów jest dynamicznie rozwijającą się miejscowością. Z każdym rokiem wzrasta liczba mieszkańców naszej wsi, jak również okolicznych miejscowości.

Wspomniana droga jest także skrótem łączącym Głogoczów z Krakowem, wykorzystywanym również w przypadku korków na zakopiance.

Ruch samochodów w ostatnich latach zwiększył się tu znacząco, a kierowcy często nie dostosowują prędkości do obowiązujących w terenie zabudowanym.

Prócz samochodów, codziennie podążają tędy piesi: dorośli, dzieci, osoby w podeszłym wieku (często niepełnosprawne), którzy idą do szkoły, przedszkola, kościoła, okolicznych sklepów, ośrodka zdrowia, a także na przystanek autobusowy. Drogą jeżdżą również na rowerach nie tylko dorośli, ale i dzieci.

Ponadto droga nie należy do bezpiecznych ze względu na ostre zakręty z ograniczoną widocznością (rosnące drzewa i krzewy), duży kąt nachylenia, brak poboczy oraz oświetlenia. Szczególnie niebezpiecznie jest zimą z uwagi na możliwe oblodzenie nawierzchni oraz szybko zapadający zmrok.

W chwil obecnej brak chodnika powoduje bezpośrednie zagrożenie życia i zdrowia osób zmuszonych do poruszania się po jezdni, a w szczególności dzieci. Kierując się troską o bezpieczeństwo naszych najmłodszych oraz nas samych prosimy o podjęcie działań zmierzających do dokończenia budowy chodnika w Głogoczowie.

Mieszkańcy wsi Głogoczów

20190114_135407_Easy-Resize.com_1.jpg

20190714_134816_Easy-Resize.com_1.jpg


Agnieszka Węgrzyn    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Agnieszka Węgrzyn do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook