Domagamy się stworzenia i upublicznienia rejestru osób stosujących przemoc wobec dzieci

823ef20e-5148-4181-8e37-3dbb4310d923.jpgPrzemoc wobec dzieci, nieważne czy ma charakter psychologiczny, fizyczny czy seksualny, jest najbardziej potępianym czynem wśród społeczeństwa. Każda przemoc jest szkodliwa, nawet jeśli doraźnie przynosi pożądany skutek. Władza rodzicielska nie tylko nie usprawiedliwia stosowania przemocy, ale przeciwnie - nakłada obowiązek szczególnej dbałości, opieki, ochrony. Dziecko nie jest własnością rodziców, ale odrębną osobą, której godność i odrębność trzeba uszanować. To nie jest tak, że skoro "powołaliśmy dziecko do życia", to mamy prawo dowolnie narzucać mu naszą wolę, kształtować wedle swoich upodobań. Dziecko nie jest po to, żeby spełniać nasze oczekiwania. To my jesteśmy po to, żeby pomóc mu się rozwijać

Kilka lat temu Minister Sprawiedliwości - Zbigniew Ziobro, za zgodą rządu powołał do życia rejestr osób, które dopuściły się pedofilii, czyli przemocy seksualnej wobec dzieci. Taki rejestr powinien zostać rozszerzony o osoby, które stosują także przemoc fizyczna i psychiczną wobec dzieci. To niedopuszczalne, by społeczeństwo nie miało wiedzy kto z danego regionu jest osobą potencjalnie niebepieczną i niegodną powierzania dzieci. Dodatkowo podanie do wiadomości danych i wizerunków przemocowców działałoby odstraszająco i represyjne, a nawet prewencyjnie, gdyż taka osoba była by pod kontrolą społeczną. My, jako społeczeństwo nie możemy żyć w strachu o Nasze dzieci, powinniśmy wiedzieć, kto ma zadatki osobę zagrażająca Naszemu potomstwu.

Uważamy że Nasz postulat jest jasny i klarowny. Właściwa wiedza i świadomość istnienia takich osób pomogłaby uchronić dzieci przed kolejnymi atakami ze strony dorosłych. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, aczkolwiek upublicznianie wizerunku winowajców wpłynie na społeczne oddziaływanie na te osoby. Tak pojmowana prewencja akcentuje właśnie elementy nieuchronności, jak też sprawiedliwości kary jako najistotniejsze w kształtowaniu (utwierdzaniu) prawidłowych postaw wobec prawa.


Stop Przemocy Wobec Najmłodszych    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Stop Przemocy Wobec Najmłodszych do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook