Dyscyplinarne zwolnienie pana Piotra Lisa z funkcji sędziego meczów PGE Ekstraligi żużlowej w sezonie 2020 i 2021

Sędzia żużlowy Piotr Lis podczas dwóch meczów PGE Ekstraligi w obecnym sezonie 2020 popełnił dwa kuriozalne błędy, przez co drużyna Eltrox Włókniarz Częstochowa została pozbawiona szans awansu do rundy playoff, w której odbywają się pojedynki bezpośrednie o medale w najsilniejszej żużlowej lidze świata. Skład drużyn w rundzie playoff został przez te błędy wypaczony. W magazynie żużlowym eksperci potwierdzili kuriozalne błędy sędziego. Sędzia nie poniósł żadnych konsekwencji do dzisiejszego dnia. Za to poniosła niesłusznie częstochowska drużyna.

Chodzi o dwa mecze wyjazdowe "Eltrox Włókniarz Częstochowa" do Grudziądza (2go sierpnia) oraz do Wrocławia (16 sierpnia)

Dwukrotnie został poszkodowany zawodnik Częstochowy Jason Doyle, który prawidłowo wykonując start oraz będąc zdecydowanie na prowadzeniu sędzia wykonał niezrozumiale decyzje i... przerwał dwukrotnie te biegi.

Sędzia dysponuje wieloma powtórkami telewizyjnymi podczas meczu, gdzie po biegu może się upewnić czy zawodnik powinien być ukarany. Przerywając te biegi Jason Doyle nie dostał żadnego upomnienia od sędziego, który tym samym udowodnił, że się pomylił.

W konsekwencji tego drużyna częstochowska została pozbawiona dwóch zwycięstw. Padły tylko remisy. Na koniec rundy zasadniczej obydwa te błędy sędziowskie okazały się kluczowe dla miejsca Włókniarza, który ukończył na 5m z 19pkt i wypadł z playoff "tylko o 1pkt!" a z duchem sportu i fairplay powinien być na 3m z 21pkt i walczyć o medale.

 Co najważniejsze i jeszcze bardziej kuriozalne. Sędzia nie poniósł absolutnie żadnych konsekwencji po dziś dzień, a w nagrodę w ndz 27.09 br będzie ... sędziował mecz półfinałowy PGE Ekstraligi między Gorzowem a Wrocławiem.

My kibice czy to Włókniarza Częstochowa czy ogólnie pasjonatów sportu w duchu fair play chcemy aby ww sędzia Piotr Lis poniósł jakiekolwiek konsekwencje i został odsunięty od sędziowania meczów Ekstraligi w obecnym sezonie, jak również w 2021 (ponieważ obecny sezon ligowy praktycznie kończy się lada moment).

Nikt nie może stać ponad prawem, nawet sędzia.

 Mocnym argumentem jest fakt, że podczas meczu 26 lipca br między Grudziądzem a Gorzowem inny sędzia R.Substyk również popełniał inne kuriozalne błędy, ale w ten sam dzień został odsunięty do końca obecnego sezonu od sędziowania meczów Ekstraligi.

 Opisany pan sędzia Piotr Lis popełniając dwa koszmarne błędy pozbawił drużynę Eltrox Włókniarz Częstochowa możliwości walki w duchu fair play o medale w żużlu w lidze polskiej, lidze która jest najsilniejsza na świecie, a żużel jest jednym z najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Częstochowska drużyna straciła na tych błędach sędziego również marketingowo oraz finansowo, gdzie w grę wchodzą naprawdę spore pieniądze.

 Sędzia nadal wykonuje swój fach bez konsekwencji a "w nagrodę" 4.10. br dostał do sędziowania mecz półfinałowy najlepszej żużlowej ligi świata.


Kibice Włókniarza Częstochowa    Skontaktuj się z autorem petycji

Podpisz petycję

Składając podpis, uprawniam Kibice Włókniarza Częstochowa do przekazania go osobom decyzyjnym w przedmiotowej sprawie.


LUB

Otrzymasz e-mail z linkiem potwierdzającym Twój podpis. Aby mieć pewność, że otrzymasz nasze wiadomości e-mail dodaj info@petycjeonline.com do swojej książki adresowej lub listy bezpiecznych nadawców.

Pamiętaj, że nie możesz potwierdzić swojego podpisu, odpowiadając na tę wiadomość.
Płatne ogłoszenie

petycja zostanie rozreklamowana wśród 3000 os.

Dowiedz się więcej...

Facebook