NIE dla Nowokabackiej, TAK dla Ciszewskiego-bis

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla Nowokabackiej, TAK dla Ciszewskiego-bis

WalDo

#26 Re:

2014-09-12 18:41

#9: -  

 Tak samo nie chcą inni, ale tu nie o nasze "chcenia" chodzi tylko o zdrowy rozsądek. Dla mnie rozsądne jest jechać prosto (ok. 5km) na Wilanów z Ursynowa zamiast naokoło wg planowanej trasy ok.12 km.

To się przekłada na absolutnie nieekologiczne i nieekonomiczne zuzycie setek (tysięcy?) litrów paliwa przez jadących z Ursynowa na Wilanów.

smoku

#27 Re: Re:

2014-09-18 21:06

#25: WalDo - Re:  

 Teren ciszewskiego jest przy rezerwacie. Proponuje spojrzeć na mapę. Granicą rezerwatu jest właśnie Ciszewskiego

magister

#28

2014-09-25 17:33

Warszawą rządzi developerka i to jest fakt.Czy deweloper budując 155 domów wokół nowokabackiej nie ma obowiązku wybudować drogi za swoje?Podobnojest na to ustawa?

Brak Ciszewskiego iwszelkie zawirowania wokół tego to totalna paranoja bufetowej jej sitwy.       

KASA KASA KASA I KIEBASA WYBORCZA

WARURS

#29 logika0

2014-09-28 15:58

Przedłużenie Ciszewskiego jest tak logiczne ja 2+2 i nie trzeba tego uzasadniać, chyba że sprawa jest polityczna i godzi w ambicyjki maluczkich co się nadymają, żeby ich było na wierzchu,

a ja np proponuje przedłuzyć Ciszewskiego w tunelu wywiercić tą maszyną od metra długą dziurę i po ptokach , radość i pożytek wielki, a chwała na wieki

pozdrawiam wszystkich

Robert z Kabat.
Gość

#30

2014-10-04 15:28

NIE dla Nowokabackiej....Robert z Kabat, z Dembego.

Gość 5

#31 Re: Re:

2014-10-08 15:01

#7: zkabat - Re:  

 Zgadzam sie. w Planach Ursynowa ponad 10 lat temu 4ropasmówką miała być tylko ul.Plaskowicka, dlatego tak szeroko tam budowano i jak rozumiem w dlaszym ciągu sa takie plany i z tej drogi zapewnie będą zjazdy w kierunku Powsina i  Wilanowa. Pozostałe ulice  miały być  tylko 2pasmowe; dlatego przeniosłam się z ul Grzegorzewskiej na Kabaty.

Wszyscy tu przypominaja ,że skarpa jest chroniona , a  LAS Kabacki jest REZERWATEM z liczna zwierzyną , która jakoś się jeszcze broni. http://pl.wikipedia.org/wiki/Rezerwat_przyrody_Las_Kabacki_im._Stefana_Starzy%C5%84skiego  , 

Przypuszczam, podkreślam ,że przypuszczam,że to w interesie (obecnych lub przyszłych???)deweloperów, którzy chcą zabudować pradolinę Wisły poniżej skarpy, w okolicach Powsina, leży , aby powstała tam "jakaś" droga dla przyszłych mieszkańców. Tereny te znacznie zyskałyby wówczas na wartości i znowu, gdy nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Ciekawe jaki kapitał interesuje się tymi terenami i kto na tym ma zarobić?

Nikogo również nie obchodzi,że domy jednorodzinne w okolicach Wąwozowej, wg obecnych zamysłów, znalazły by się nagle tuż przy 4pasmówce. Ich wartośc spada dramatycznie. Ci co tak agituja za drogą przez Wąwozową sami mieszkaja w zaciszu Powsina,w osiedlach domków jednorodzinnych z ogrodami i świeżym powietrzem, a oskarżaja mieszkańców Kabat mieszkających w blokach, stojących coraz gęściej i budowanych coraz wyżej o egoizm???Dorzucając do tego stwierdzenie:przecież wiedzieli gdzie kupują mieszkanie. Wiedzieli, że kupują mieszkanie przy ochronnej strefie rezerwatu przyrody ale przez ostatnie 10 lat plany się zmieniły na ich niekorzyść. 

A ci co mieszkaja w Powsinie , gdy budowali domy to nie wiedzieli , gdzie budują i jaka  jest infrastruktura dróg dojazdowych do nowych osiedli w okolicach Powsina? Moi znajomi, ktorzy właśnie tam mieszkaja maja postawę: MY chcemy mieć Galerię bliżej niż na Mokotowie , MY chcemy  móc dojechać szybciej .To może zbudować Galerię  w Wilanowie i wszyscy mieszkańcy z okolic Powsina będą jeszcze szczęśliwsi.

Pozdrawiam

Gość 5

#32 Re: Re: Re:

2014-10-08 15:15

#27: smoku - Re: Re:  

 Teren Wąwozowei /Nowokabackiej też :P ale przy Rezerwacie Las Kabacki plus skrapa. 

M.N

#33 Re: Re: Re:

2014-10-08 19:39

#31: Gość 5 - Re: Re:  

 Te tereny wokół ulicy Nowokabackiej zostały juz kilka lat temu wykupione przez zagraniczną Spółkę, któta zajmuje się zarządzaniem nieruchomosciami.. Jest to Griffin, spólka która ma w planie wybudować eksluzywne osiedle domów jednorodzinnych.Teraz  rządzi deweloper z zagranicznym kapitałem, który ma w nosie Rezerwat tPrzyrody i mieszkańców Kabat. To samo odnosi się do władz Wilanowa, które popierają budowe Nowokabackiej poniewaz, ten deweloper działa na ich  terenie gminy Wilanów i tu mają wspólne interesy.

Jestem mieszkanką Kabat od urodzenia i serce mi się kroi na mysl, że te terenyzamieszkałe przez różne zwięrzęta jak sarny, różnorodne ptactwo i wędrujące po polach bażanty(codziennie rano je widzę) zostaną zabudowane betonem. Czy ochrona środowiska nie bierze tego pod uwgę ile szkód wyrządzi ta inwestycja. Może środowisko ekologiczne może coś zdziałać?


Gość

#34

2014-10-09 09:33

Wartość planu zabudowy polega na tym, że jest realizowany, a nie zmieniany bez pytania o zgodę mieszkańców.

Gość

#35

2014-10-12 09:41

Nie zgadzam się na inne rozwiązanie połączenia Ursynowa z Wilanowem, ponieważ spowoduje to dalsze zakorkowanie ulic Ursynowa, a szczególnie ulicy Puławskiej.

andrzej

#36

2014-10-12 15:08

Z tego co wiem to nowokabacka jest już budowa po stronie Wilanowa (tam zostały zaalokowane środki) Wydaje mi się również że nic nie zagrozi jej budowie - bo niezależnie kto wygra na wilanowie - czy PO czy SMMW to i tak będzie za kontynuacją tej inwestycji. Zablokować formalnie na szczęście też jej się nie da - bo już wszystkie odpowiednie pozwolenia są wydane. Z drugiej strony Ciszewskiego kiedyś powstanie - ale raczej jako droga o ograniczonej przepustowości (progi, 30km/h itp) - więc nie można jej traktować jako alternatywy.

Dla tych ktorzy nie wierzą że nowokabacka (Rosnowskiego) była planowana od lat i to jako drogia wielopasmowa proponuje zobaczyć

http://siskom.waw.pl/nowokabacka.htm

 

Z MPZP "2KUG/Z - ulica Rosnowskiego zbiorcza (Z), docelowo główna (G): 

w liniach rozgraniczających ulicy przewidziana ścieżka rowerowa "

UCHWAŁA Nr 165

RADY GMINY WARSZAWA - URSYNÓW

z dnia 16 listopada 1999 r. 

w sprawie zatwierdzenia "Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dawnej wsi 

Kabaty" w gminie Warszawa - Ursynów

 

Nrafal

#37

2014-10-14 18:07

Ja proszę tylko żeby mówić otwarcie że nie chce się nowokabackiej bo woli się puścić tranzyt przez Wilanów. 


Gość

#38

2014-11-06 09:35

Od 23 lat jestem mieszkanką Kabat i nie wyobrażam sobie tak ruchliwej drogi,jaką ma być Nowokabacka. Pani HGW jak zwykle nie liczy się z mieszkańcami i serwuje nam różne nieprzemyslane inwestycje, np. ostatnia lokalizacji szpitala południowego. Mojego głosu w najbliższych wyborach na pewno nie dostanie.

Gość

#39

2014-11-06 17:47

niech miasto wreszcie p5rzestanie uszczęśliwiać mieszkańców Kabat niechcianą infrastrukturą - w cichej i leśnej okolicy nagle idiotyczne pomysły na Galerię Tesco oraz drogę przelotową pomiędzy dzielnicami. MY TEGO NIE CHCEMY. CHCEMY SPOKOJU I CISZY, IZOLACJI . Zapłaciliśmy spore pieniądze za te lokalizację i jej odległość od masowego ruchu kołowego oraz sklepowego. I tak ma zostać. W przeciwnym razie mieszkańcy Kabat będą występować o odszkodowania z tytułu zaburzenia ekologicznego charakteru sąsiedztwa i spadku wartości mieszkań. Czy miasto na to stać ?
abba

#40 Re:

2014-11-06 17:48

#37: Nrafal -  

 oczywiście, bo to Wilanów do nas przyjeżdża  a nie odwrotnie, to niech jedzie innymi drogami a nie otuliną leśną.

abba

#41 Re:

2014-11-06 17:50

#36: andrzej -  

 Wilanów to sobie może budować co che, jeszcze Kabaty mają coś do powiedzenia na swoim terenie.

abba

#42 Re: Re: Re: Re:

2014-11-06 17:52

#33: M.N - Re: Re: Re:  

 słuszna uwaga, dlatego trzeba walczyć o ten ekosystem. Mam nadzieję, że tak jak Główny Dyrektor Ochrony Środowiska zablokowal TESCO tak samo zablokuje Nowokabacką.


Gość

#43

2014-11-14 18:43

Zgadzam się z zasadnością tej petycji i całkowicie ją popieram.
smoku

#44 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-11-17 19:14

#42: abba - Re: Re: Re: Re:  

 przecież ta droga ma już od lat pozwolenie na budowę;) i nawet jest budowana po kawałku - więc raczej nic nie zostanie zablokowane.


Gość

#45

2014-11-22 22:52

Budowa połączenia przez Nowokabacką jest niekorzystna dla mieszkancow,dla środowiska i prawdopodobnie droższa niz połączenie przez ul Ciszewskiego. decyzja byla podjeta bez kosultacji i wbrew opinii Gminy i mieszkanców Ursynowa. Moze byc jedynie korzystna dla deweloperow którzy prawdopodobnie zaplacili Urzędowi Miasta. WSTYD !!! Jak można tak nie liczyc się z opinią ludzi !!!!

Gość

#46

2014-11-22 23:06

wbrew ludziom, wbrew logice urbanistycznej.deweloperzy oplacili niekorzstną dla mieszkańców inwestycje pewno dali "w łape"
abba

#47 Re: Re: Re:

2014-12-18 11:21

#12: smoku - Re: Re:  

 no to sobie zplanujcie , to WAM jest potrzebna

prase

#48 Re: Re: Re: Re:

2014-12-26 07:56

#47: abba - Re: Re: Re:  

 po stronie Wilanowa inwestycja jest już realizowana.Do granicy dzielnicy na pewno zostanie doprowadzona. Nawet gdyby nie powstała po stronie Ursynowa (w co nie wierzę) to i tak jest wpięt w układ drogowy Ursynowa (bo dojdzie na na pewno do Gąsek). Lepiej ją jednak zrobuć w pełnym/docelowym układzie 


Gość

#49

2015-04-03 21:33

ta inwestycja spowoduje ogromny ruch i hałas na ul. Rosoła. Jest niekorzystna dla mieszkańców całego Ursynowa. Takie połączenie należałoby realizować w tunelu naziemnym lub wykopie.
anka

#50 Re:

2015-04-19 21:28

#39: -  

 Dawno sie tak nie uśmiałam! Tylko nieograniczeni ludzie tak myślą, chcecie ciszy i izolacji? To spaduwa na wieś! Mieszkacie w mieście więc liczcie się z całym miastem, wasza dzielnica to nie jakiś azyl! Wy możecie jeździś do innych dzielnic  do pracy, korkować ulice i jest wszystko ok, ale że ktos chce przejechac przez waszą, i tu wcale nie chodzi nawet o Wilanów ale Powsin czy choćby przede wszystkim Konstancin, to już największi egoisci sie odzywają. Na szczęście droge juz budują, widziałam na własne oczy. Ja mam na przykład dosyć powrotów do domu w korku, i zamiast wracać pół godziny wracam półtorej, przez korek na Dolinie Służewiecjei, który notabene jest powodowany m.in. przez mieszkańców Kabat i Ursynowa! A to jest JEDYNA droga by mozna był się dostać z metra właśnie w rejony Powsina i Konstancina!