PETYCJA DO GRUPY ALLEGRO Sp. z o.o. W SPRAWIE PARAMETRU TRAFNOŚĆ


Gość

#26 Re: Re:

2014-08-03 21:03

#6: aral - Re:

a jaka branża jeśli można spytać ?

 

Pozdrawiam

to juz nawet nie jest smieszne

#27 Popatrzcie na absurd wyszukiwarki

2014-08-03 22:12

gość

#28 Trzeba zainteresować sprawą

2014-08-04 03:18

Cezarego Dybowskiego
gość

#29 Skoro dało radę rozwalić PayU to

2014-08-04 03:25

z trefnością nie powinno być problemu.

Gość

#30

2014-08-04 17:10

W petycji do UOKiK trzeba uważać na linki podając przykłady nieuczciwej konkurencji, ponieważ Trefność co chwilę się zmienia o czym można poczytać na Cafe Allegro. Mi linki z tej petycji co mamy tu udostępnioną sortują sie według paramtru Trafność, ale mimo wszytsko są ułożone według godziny zakończenia. Ja cały czas używam Print Screen i wszystko w tej formie zapisuję widząc co się dzieje.

Kasia

#31 Re:

2014-08-04 17:20

#22: -  

 Też podpisałam i wysłałam. Zajęło to dosłownie kilka minut, warto,bo musimy coś zrobić.

Też od początku roku mam dramatyczną sprzedaż, a zapłaciłam kilka tysięcy za wyróżnienie aukcji. Powinni ludziom oddać te pieniądze.

Wkur--ony!

#32 A co to jest strefa marek?

2014-08-04 18:04

Strefa marek kojarzy mi się z firmami PRODUCENTAMI wystawiającymi swoje produkty!

Czy KOMPUTRONIK S.A. produkuje sprzęt marki BOSCH? Konto Bosch z 1 komentarzem świeżutkie !!!

 


Gość

#33 Re: A co to jest strefa marek?

2014-08-04 20:05

Strefa Marek to pomysł allegro na pozbycie się z e-handlu małych i średnich firm.

W tej chwili na na 210 dostępnych marek aż 51 reprezentuje firma Agito należąca do Grupy Allegro! Pozostałe marki są reprezentowane najwyżej przez kilkanaście innych firm.

Wiele z nich jest reprezentowane jak przedmówca zauważył np. przez Komputronik. Z tym, że Komputronik prawdopodobnie ponosi dużo większe koszty obecności w strefie marek aniżeli Agito, które należy do allegro (bo chyba nie płacą prowizji i kosztów promowania samym sobie).

Jak by tego było mało firmy ze strefy marek "potrafią" sprzedawać towar dużo drożej aniżeli mniejsze firmy z poza strefy - ciekawe czy wyszukiwarka i trafność nie ma na to wpływu?


Gość

#34 Re: Re: A co to jest strefa marek?

2014-08-04 20:30

#33: - Re: A co to jest strefa marek? 

 ma wpływ i o to jest ta wojna.


Gość

#35

2014-08-04 20:53

od wprowadzenia wyszukiwarki według trafnosci nie mam zadnej sprzedaży mimo promowania aukcji
qwerty

#36 Wisienki na torcie

2014-08-05 06:35

Wg trafności, na pierwszych stronach są aukcje niezgodne z regulaminem. Są aukcje sprzedawców z zerowym dorobkiem, albo z negatywami i mało wiarygodnych. Takie to mają  kryteria doboru.


Gość

#37 rozsyłajcie na profilach FB

2014-08-05 07:35

Rozsyłajcie informacje na swoich profilach FB to ogromna możliwość rozpowszechnienia tej petycji.

majki

#38 usuneli

2014-08-05 09:45

usuneli trafnosc z allegro !!!! to nie zart hurraaa

a....

#39 Re: usuneli

2014-08-05 10:08

#38: majki - usuneli 

 to chyba tylko u Ciebie !


Gość

#40 Re: Re: usuneli

2014-08-05 10:13

#39: a.... - Re: usuneli 

 U mnie tez juz nie ma !!,  może odśwież strony przegladarki czy cos w tym stylu , tak dobrze się nie znam,  ale faktem jest , że ja już nie mam "trefności" 


Gość

#41

2014-08-05 10:59

U mnie nadal wyszukuje po trefności - specjalnie zainstalowana świeża Opera


Gość

#42

2014-08-05 11:05

Nie podniecajcie się, trefność jest nadal. Może to był chwilowy błąd.


Gość

#43 a...

2014-08-05 11:20

Nie działa trafność jak wchodzisz w poszczególne działy ale jak już  wpiszesz fraze  wtedy znowu ustawia trafnością !


Gość

#44 usunęli ??? trafność ???

2014-08-05 13:31

czym się podniecacie ? to chwilowa zmyła, oni i tak wiedzą, że przeciętny polak nie jest programistą i się nie zna na ichnich machlojkach. Zrobią to teraz tak, żeby się nikt nie zorientował, w białych rękawiczkach, z ręką na sercu, że jest tak, jak my chcemy. Oni swojego nie odpuszczą, kto ma internet, ma władzę, przyjmijcie wreszcie to do wiadomości ! pozdr.

a...

#45 Re: usunęli ??? trafność ???

2014-08-05 14:00

#44: - usunęli ??? trafność ??? 

 dokładnie. robią co chcą i nie będą się nami przejmować !!!!!!!!


Gość

#46

2014-08-05 14:16

usunęli połowicznie /może za chwilę przywrócą/, gdy chcesz coś znaleźć i wpiszesz hasło w wyszuciwarce to nadal ustawia się wg trafności i łaskawie podpowie ci co chcesz kupić , co ostanio obserwowałeś , co przeglądałeś i jaki masz gust /to nie żart to jedna z ich odpowiedzi - co to jest trafność/, ale wersji jest więcej. Po prostu allegro wie lepiej co dla ciebie dobre i już !, ale jeszcze lepiej wie co dobre dla ich własnych firm, które mają na allegro.


Gość

#47 Re: Popatrzcie na absurd wyszukiwarki

2014-08-06 08:31

#27: to juz nawet nie jest smieszne - Popatrzcie na absurd wyszukiwarki 

 Nie zaznaczaj opcji :" szukaj też w opisach i parametrach " a znajdziesz ...

 


Gość

#48

2014-08-06 11:52

Zobaczcie hasło samsung galaxy s4 mini

 

X-KOM sprzedaje zestaw akcesoriami za 999zł w tej samej cenie co należącze do allegro Agito, z tym że Agito daje tylko starter a i tak sprzedali więciej sztuk niż X-KOM.

 

http://allegro.pl/listing/listing.php?bmatch=s0-e-0805&buyNew=1&counters=1&id=165&offerTypeBuyNow=1&order=qd&string=samsung+galaxy+s4+mini

 


Gość

#49

2014-08-07 05:07

bandyctwo i wolna amerykanka jeszcze z dwa miesiącei będę zmuszona zlikwidować działalność a allegro było dla mojej firmy jedynym wyjściem na rynek z tytułu małej miejscowości w jakiej mieszkam.Tradycyjnie jak w tym kraju, reguła się sprawdza, kombinatorzy i oszuści górą trudno, trzeba będzie przejść na garnuszek państwa.Pozdrawiam wszystkich pokrzywdzonych przez allegro.
fraydey

#50 Re:

2014-08-07 09:11

#48: -  

 To jest smiech na sali. Jak to możliwe, że oferta Agito jest bardziej wiarygodna skoro mają w porównaniu z X-Kompem kilkanaście razy mnie komentarzy a dodatkowo więcej negatywów i komentarzy neutralnych... w jaki sposób jest to bardziej wiarygodny sprzedawca niż X-Komp, który ma 230 tysięcy pozytywów a sklep agito 7000.  Dramat... nam się w sumie jako tako jeszcze sprzedaje, ale rachunki poszły do góry a sprzedaż na podobnym poziomie jak była. Dodatkowo bylismy liderami w wielu kategoriach a teraz przed nami są inne sklepy o wcale nie atrakcyjniejszej ofercie. Dlaczego Allegro decyduje, że moja aukcja jest mnie odpowiednia dla pana Kowalskiego niż aukcja innego użytkownika... postawili się w postaci arbitra rynku i afy i omegii. Chyba tak to nei działa... żadna platforma nie ma PRAWA w ten sposób ingerować w wyniki wyszukiwania, gdyż jest to zwykłe oszustwo.