Petycja w sprawie ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w sprawie ustawy o ochronie zwierząt doświadczalnych


Gość

#176

2014-10-14 20:01

Po przeczytaniu tej petycji dreszcz przerażenia przeszedł mi po plecach. Do jakich okrucieństw posuną się jeszcze ludzie?! Nie dość, że zwierzęta padają ofiarą nieodpowiedzialnych ludzi to jeszcze mają trafić do takich MORDOWNI?????????????

Gość

#177

2014-10-14 20:42

Zwierzęta to nie ludzie. Doświadczenia na nich, które rzekomo mają służyć ludziom, są bezcelowe. Koniec, kropka.


Gość

#178

2014-10-14 20:44

Jest XXI wiek, stop okrucieństwu w stosunku do zwierząt.Szukać alternatywnych sposobób prowadzenia eksperymentówm minimalizować a nie zwiększać cierpienia istot zywych!

Gość

#179

2014-10-14 21:03

Trudno patrzeć jak ktoś może eksperymentować na zwierzeniach Niedługo zrobią prawo eksperymentować na ludziach dzieciach. Dziwne ze ktoś chce eksperymentować na zwierzeniach , a jakby ktoś ich poddał eksperymentowi . Stop eksperymentów nad zwierzętami

Gość

#180

2014-10-14 21:14

Co roku na całym świecie w laboratoriach uniwersyteckich oraz komercyjnych używa się setek milionów zwierząt do celów badawczych. Myszy, szczury, chomiki, króliki, szynszyle, psy, koty, świnie, owce, ptaki, gady, ryby, naczelne – cierpią męczarnie, biorąc udział w różnorakich doświadczeniach naukowych…

Zarażamy ich wirusami, manipulujemy ich DNA, zapładniamy, by później zabić ciężarną matkę i móc pracować na płodach, głodzimy, by poznać wytrzymałość organizmu, aplikujemy na ich skórę i oczy środki chemiczne, zmuszamy do wdychania toksycznych substancji, wywołujemy paraliż, poddajemy promieniowaniu lub wysokiej temperaturze… JA MÓWIĘ NIE !!!!!

Gość

#181

2014-10-14 21:18

Podobno to dusza odróżnia człowieka od zwierząt. Ale nie ma duszy ten, kto chce krzywdzić w imię nauki. W żadne imię!

Gość

#182

2014-10-14 21:27

Nie rozumiem jak mozna byc obojetnym na cierpienie zwierzat...

Gość

#183

2014-10-14 21:30

Mamy XXI wiek, powolnymi krokami dazymy do samodestrukcji, czy naprawde musimy jeszcze bardziej krzywdzic niewinne istoty? chcemy lekow? rozwiazan? to niech kampanie farmaceutyczne i firmy kosmetyczne testuja je na sobie a nie na niewinnych biednych zwierzetach. Doszlismy juz do takich technologii ze to naprawde niepotrzebne.To czyste barbarzynstwo i okrucienstwo wobec bezbronnych istot. Wstyd dla nas ludzi , wstyd.

 


Gość

#184

2014-10-14 21:52

Nie wiem jakim człowiekiem trzeba być żeby obmyślać takie tortury- tylko socjopatą- czas na badania pomysłodawców i to bez prawa wydawania odgłosów w czasie bolesnych procedur

Gość

#185

2014-10-14 22:03

Nie mam nic do dodania oprócz tego, że prosimy o realne ustosunkowanie się do treści petycji i wprowadzenie podanych tam rozwiązań w życie.

Gość

#186

2014-10-14 22:05

Ludzie w szkołach ponadgimnazjalnych nie są emocjonalnie gotowi, by uszanować życie zwierzęcia oraz zdecydować o jego życiu. Może mieć to negatywny wpływ na rozwój psychofizyczny tych dzieci. Tak, są to dzieci. Pamiętam jak zachowywali się chłopcy w moich wieku w liceum - zero empatii, zrozumiałości, mądrości, dojrzałości czy etyki. Dziewczyny są rozważniejsze, ale też nie na tyle, by kroić małe zwierzątko na stole w klasie. STANOWCZE NIE!
Ola

#187

2014-10-14 22:06

Zwierzęta mają takie samo prawo do życia jak ludzie. Tym samym powinny być traktowane na równi z "wyższą" rasą ludzką. Szczególnie wszyscy, którzy tak bardzo wierzą w Boga i sposób w jaki "stworzył świat" powinni zauważyć, że zwierzęta były tu jeszcze przed człowiekiem, a patrząc z naukowego punktu widzenia - sami byliśmy zwierzętami. Szkoda tylko, że część stała się "bestiami". Nie ważne czy pies, kot, koń, mysz, ptak, gad czy owad. Skoro ludzie robią bez skrupułów testy na zwierzętach to jak dla mnie powinni zacząć testować swój gatunek, najlepiej na sobie, jeśli nie widzą nic złego w krzywdzeniu mniejszych, bardziej bezbronnych istot. Nie widzę w tym tragedii. Dużo bardziej dotyka mnie krzywda zwierząt wyrządzona przez ludzi niż gdy ludzie krzywdzą siebie na wzajem. Co po niektórzy powinni się powybijać, może do reszty by dotarło, że nie warto krzywdzić.

Ten wpis został usunięty przez autora (Pokaż szczegóły)

2014-10-14 22:15



Gość

#189

2014-10-14 22:31

Skandal, zwierzę to nie rzecz!

Gość

#190

2014-10-14 23:41

Żadna bestia nigdy nie będzie tak okrutna jak człowiek, tak wyrafinowanie, tak kunsztownie okrutna.
Fiodor Dostojewski

Gość

#191

2014-10-15 00:10

Popieram w 100 %

Gość

#192

2014-10-15 00:35

Mam nadzieję, że taki regres etyczny nie zostanie zaakceptowany. Przerażające i wielce niepokojące, że ktokolwiek mógł wpaść na taki "rewelacyjny" pomysł... To, kim jesteśmy wobec zwierząt ukazuje wymiar naszego człowieczeństwa.

Gość

#193

2014-10-15 01:43

NIE!! NIE!!!NIE zgadzam sie!!!!na prowadzenie DOSWIADCZEN na ZWIERZENTACH I ROBIENIE EKSPERYMENTOW!!!!

Gość

#194

2014-10-15 03:08

Nie mozna na to pozwolic!
rahelka

#195

2014-10-15 03:19

Dlaczegóż to nie można testować nowych substancji leczniczych, kosmetyków etc na więźniach? Mam na myśli pedofilów gwałcicieli i morderców z udowodnioną winą, byłaby odrazu załatwiona sprawa badań przedklinicznych a te śmiecie społeczne odpracowałby dług i byliby kwita. Zamiast szczurów dajmy bezmózgie yeti znęcające się nad zwierzętami, takich którzy urwali psu głowę dla zabawy albo tego śmiecia Wojeciecha L. (chory kraj który chroni dane osobowe przestępców a nie ofiar) co adoptował koty tylko po to by je bestialsko zabijać. Niech mu aplikują kremy do oczu i sprawdzają toksyczność leków. Mam gdzieś wasze miłosierne głosy krytyki, nie można traktować humanitarnie ścierwa które samo swoim zachowaniem gwałci to pojęcie. A zwierzęta są niewinne i nie mają możliwości obrony dlatego człowieczeństwo do czegoś zobowiazuje. A Posłom radzę zejść z tematu zwierząt najpierw ubój rytualny teraz to. Serio tak dobrze wam płacą koncerny i zajadacze koszernych potraw za tego typu ustawy? Zajmijcie się czymś pożytecznym bo narazie prowadzicie pasożytniczy tryb życia i jesteście szkodliwi społecznie w swoim zachowaniu. Jestem za ujawnieniem listy tych ludzi którzy chcą przeforsować tą ustawę, żeby nigdy wiecej nie przyssali się do żłoba na wiejskiej.


Gość

#196

2014-10-15 04:13

Zgłaszam przeciw przeciwko wykorzystywaniu żywych istot to eksperymentow.

Gość

#197

2014-10-15 05:00

W dzisiejszych czasach można testować inaczej...

Gość

#198

2014-10-15 05:34

Proszę, czyńcie świat lepszym, nie gorszym.

Gość

#199

2014-10-15 06:10

każdy człowiek powinien tę petycje podpisać,eksperymenty na zwierzętach to hańba.
MÓWIĘ TO CO MYŚLĘ I CZUJE

#200 Nie Nie Nie i miliard razy nie!

2014-10-15 06:11

Uważam że kosmetyki uzywaja ludzie więc niech będa testowane na ludziach oczywiscie chętnych  tak samo jest z lekami jesli są dla ludzi to niew powinny być testowane na zwierzętach sa firmy i farmaceutyczne i kosmetyczne ktore  swoje produkty wykonały bez testów na zwierzętach i co najwazniejsze działaja tak jak te testowane więc DRODZY TESTUJACY NA ZWIERZETACH TESTUJCIE KOSMETYKI, LEKI NA : SWOICH BABCIACH BO( I TAK DO GROBU ZA CHWILE ) , SWOICH RODZICACH , A NAJWAŻNIEJSZE NA SWOICH MŁODYCH KTÓRE W SWIECIE ZWIERZĄT SA TAK NAZYWANE.  tYM BASRDZIEJ MOZE ZACZNIECIE TESTOWAC NA BEZDOMNYCH LUDZIACH DLACZEGO WYBRALKISCIE SOBIE ZWIERZETA KTÓRE WAM NIC ALE TO NIC NIE POWIEDZĄ! JESTEŚCIE ZWYKŁYMI MORDERCAMI I TYLE.  ZWIERZETA , CZUJA , MYŚLĄ , ŚNIĄ A PRZEDE WSZYSTKIM KOCHAJA TAKICH BANDYTÓW MORDERCÓW JAK WY!