Ostatnia część trylogii Laini Taylor w Polsce!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Ostatnia część trylogii Laini Taylor w Polsce!


Gość

#26

2014-10-26 09:25

Pomóżcie nam czytać
Victusify

#27

2014-10-26 14:17

...Wiecie że największym powodem braku wydania danej książki w tłumaczeniu jest fakt że...książka się nie sprzedaje w odpowiednim nakładzie? .-. Dlaczego wymagacie od kogoś fundowania wam charytatywnie książki, tylko dlatego że chcecie?

autorka petycji.

#28 Re:

2014-10-26 17:09

#27: Victusify -  

 A. To jest petycja. Mogą ja rozpatrzeć bądź też nie.

B. Nie musi to być jak już w wczesniejszym komentarzu wspomniałam dla przykłądu milionowy, czy nawet paro tysięczny nakład! Jeżeli nie mają pieniędzy bądź narzekają na brak czytelników niech wydadzą 500, 1000 kopii bądź zdecydują się na wydanie e-booka. Edycja limitowana. Jestem pewna, że po sukcesie z Niezgodną jest ich na to stać ;-)

C. Chciałam zauważyć iż jest to finał, więc jeżeli narzekali na małą ilość czytelników to dlaczego wydawali drugą część tej trylogii? Po co dawali fanom nadzieję na wydanie kolejnej części? Trochę to nie fair, nie sądzisz? I co mamy teraz zrobić siedzieć i wpatrywać się w sufit? Nie każdy ma możliwość przeczytania wersji angielskiegj bądź jej kupienia. Jeżeli serię zakończyliby po pierwszej części, sprawa byłąby jasna i raczej taka petycja nie miałaby miejsca.

D. Wydawnictwo Amber gdyby choć trochę się postarało mogłoby zareklamować tą oto serię, bo w wyniku obserwacji mogę śmiało stwierdzić iż interesuje ich promowanie jedynie serii Niezgodna. Większość moich znajomych, ktorzy namiętnie czytają książki, recenzentów, osób w środowiskach czytelniczych nigdy nie słyszało o tej serii. Dlaczego? Poniewać wydawnictwo nie postarało się z reklamą i marnie wykorzystało fakt iż książka za granicą jest sukcesem oraz jest kręcony film na jej podstawie.

E. Akcja ma również na zamiarze promowanie książki. Namawianie znajomych oraz innych fanów książek do przeczytania tej oto trylogii.  Im więcej osób przeczyta - tym większy zysk dla wydawnictwa, czyć nie? Staramy się zwiększyć jej popularność, zbierać podpisy i tymi oto dwoma celami postarać się przekonać wydawnictwo do zmiany decyzji.

Pozdrawiam.


Gość

#29

2014-10-27 19:20

Jestem za!
Zrozpaczona & Zdesperowana

#30

2014-11-03 11:29

Amber musi to przetłumaczyć. Ok. Niby można przeczytać w oryginale, ale niestety nie każdy jest dobry z angielskiego. Ja w szkole uczyłam się niemieckiego i z angielskim nie miałam styczności. Z ciekawości przeczytałam (czytaj: przetłumaczyła mi siostra) komentarze w oryginale na temat trzeciej części. I już wiem, że muszę ją przeczytać. Po za tym jak tak można? Wydać dwie części, a trzeciej nie. To SKANDAL !!!!!! Niech więc Amber zrobi nam tę przyjemność i wyda ostatnią część, a wtedy będzie miało naszą dozgonną wdzięczność. 


Gość

#31

2014-11-03 11:40

Hej, a gdyby tak zrobić książki na zamówienie? Np. ogłosić na stronie/facebooku, że można składać zamówienie na daną książkę (z przedpłatą) i wydać tyle ile zostało zamówionych i opłaconych. Wydaje mi się, że wtedy obie strony mogłby być zadowolone. Oni nie byliby stratni, a my mielibyśmy ostatnią cześć. Mogli by też tak zrobić z innymi niedokończonymi seriami. Co o tym sądzidzie? 

autorka petycji.

#32 Re:

2014-11-04 14:41

#31: -  

 To jest bardzo dobry pomysł! Możemy zrobić tak, że w chwili w której powiadomię wydawnictwo o takowej akcji, zaproponuję takie wyjście!


Gość

#33 Re: Re:

2014-11-05 23:34

#32: autorka petycji. - Re:  

 Ten pomysł z książkami na zamówienie bardzo mi się podoba. Przyznam, że byłabym skłonna zapłacić za taka książkę więcej pięniędzy niż zwykle. Zwłaszcza za tę książkę. Może Amber weźmie to pod uwagę?


Gość

#34

2014-11-07 13:00

Amber nie ma zamiaru wydać trzeciej części ze względu na słabą sprzedajność dwóch wcześniejszych? Skąd oni mają takie dane. Z tego co zaobserwowałam to zarówno pierwsza jak i druga część mają wysokie oceny i dużo pozytywnych komentarzy. A tutaj mam nawet dowód: 

1. 

Druga część ma podobna ocenę. To mówi samo za siebie :) Sądzę, że Amber raczej przeraża objętość trzeciej części (ponad 600 stron). 

lux22

#35 Dziwne

2014-11-10 17:33

Dziwne, że książka "słabo się sprzedawała" skoro była w top 10 empiku przez jakiś czas...


Gość

#36

2014-11-17 12:11

Jakie wieści odnośnie tej petycji? Czy już coś wiadomo?

autorka petycji.

#37 Re:

2014-11-17 17:18

#36: -  

 Gdy znajdę czas i gdy liczba podpisów przekroczy 500 zamierzam skonktować sie z wydawnictwem. Potrzebuję jednak na to dłuższej chwili podczas której siądę, porządnie uargumentuje, zachowam formę i postaram się przedstawić jak największą ilość możliwości ;-)


Gość

#38

2014-11-18 22:27

Bardzo chcę poznać zakończenie trylogii Pani Taylor, więc proszę o przetłumaczenie i wydanie zakończenia!

Gość

#39

2014-11-19 11:50

Ja też bardzo bym chciała przeczytać tłumaczenie :) Trzymam kciuki za powodzenie akcji !!!


Gość

#40

2014-11-19 14:27

To nie wporządku, że Amber chce nas pozbawić finału przygód Karou i Akivy. Tak być nie może :)


Gość

#41

2014-11-23 01:30

to jest niemożliwe żeby tego nie wydali !!! :( jasne, można przeczytać po angielsku, ale ja wtedy tracę połowe przyjemności, ponieważ muszę się starannie skupić, żeby wszystko zrozumieć...

przysięgam, że jak nie kupuje książek - zdecydowanie wole wypożyczać - tak po tą byłabym pierwsza w kolejce w empiku..

gorąco proszę autorkę petycji o informowanie o postępach związanych z akcją :)

 

autorka petycji.

#42

2014-11-23 19:44

W przyszła sobotą bądż niedzielą postaram się zacząć pisać, ze tak to nazwę pismo, by ewentualnie podczas tygodnia poprawić i wysłać podczas kolejnego weekendu. Chcę uzbierać jak największą ilość podpisów, dobrze się przygotować i znaleźć czas. Chcę napisać to tak by nie byli w stanie odmówić ;)

Oczywiście będę powiadamiać o progresach :-)


Gość

#43

2014-11-23 20:34

jak się coś zaczyna to trzeba to skończyć!

Gość

#44

2014-11-23 20:36

kurde, nie każdy ma angielski na tak wysokim poziomie. Amber, nie róbcie jaj!


Gość

#45

2014-11-23 20:38

do dzieła autorko petycji, w Tobie nadzieja!

Gość

#46 Re:

2014-11-23 21:12

#44: -  

 zgadzam się :) ja przyznaję bez bicia, że słabo znam angielski i byłabym niezmiernie wdzięczna Amber za tłumaczenie.

autorka petycji.

#47

2014-11-29 18:43

Za pisanie petycji zabiorę się w ciągu nadciągającego tygodnia oraz najbliższego weekendu (1-6 grudzień).

Pozdrawiam.

autorka petycji.

#48

2014-12-05 21:00

Jestemw  trakcie pisanie petycji! Trzymajcie kciuki! ;-)

eM

#49

2014-12-08 17:28

Starałam się rozwieścić link do petycji gdzie tylko się dało. Widzę, że od ostatniego mojego wejścia tutaj troszkę ich przybyło, ale to wciąż mało. Gdybyśmy chociaż przekroczyli 500 podpisów może coś by się zadziało, a tak mam obawy czy wydawnictwo w ogóle będzie chciało nas słuchać. Alę trzeba być dobrej myśli, nie? :) Napisz nam kiedy wyśliesz maila i oczywiście kiedy dostaniesz odpowiedź :) Pozdrawiam serdecznie, eM.

autorka petycji.

#50

2014-12-13 09:33

Petycja poddawana jest ostatnim korektom. Pozwoliłam sobie o dołączenie do niej kilku opinii. Mam nadzieję, że nie jest to problem dla autorek poniższych słów ;-)

„Bardzo chcę poznać zakończenie trylogii Pani Taylor, więc proszę o przetłumaczenie i wydanie zakończenia!”

„Ta seria posiada najlepszą fabułę ze wszystkich książek, które do tej czytałam (a czytam sporo). Z niecierpliwością czekam na 3 tom od zakończenia drugiej części. Do wydania pozostał tylko jeden tom, nie warto uszczęśliwić fanów zmniejszając ewentualnie nakład niż skazać ich na brak spolszczenia? Zauważmy, że większość czytelników nie ma dostępu do literatury zagranicznej w oryginale.”

„Liczę na wydanie trzeciej części książki tej oto serii. Każdy fan chce dowiedzieć się jak kończy się historia jak i wiele osób zacznie czytać tę książkę gdy wyjdzie trzecia część.”

„Mam nadzieję, ze się uda, to genialna książka :)”

 

„Mam nadzieję, że się uda. Chciałabym poznać dalsze przygody Karou, więc mam nadzieję, że wkrótce pojawi się ona w Polsce ;)”