Petycja_w_sprawie_kredytów_indeksowanych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja_w_sprawie_kredytów_indeksowanych


Gość

#1

2015-01-15 18:29

Mogę koordynować podpisywanie list z kandydatami na posłów w Warszawie lub możemy przyłączyć się do partii politycznej, która zobowiąże się że nas wesprze. Bogusław Bełch
Arkadiusz Szcześniak
Autor petycji

#2 Re:

2015-01-15 18:38

#1: -  

 Dziękuję za wyrażoną chęć pomocy. Proszę o przesłąnie do mnie emaila na adres aszczesniak(at)poczta.fm


Gość

#3

2015-01-15 19:37

nie zgadzam sie na splate mojego kredytu we frankach skoro wzielam w zlotych

Gość

#4

2015-01-15 21:15

Cały wic polega na tym, żeby jakoś zebrać do kupy te 560tys ludzi z takimi kredytami. Jak tego dokonać?
Chyba jedynie pozew zbiorowy ale do Strasburga. Państwo polskie popiera złodziei i oszustów.
Gdzie jest KNF? podpowiem! w kieszeni banków. A my im musimy wypłaty płacić.

Gość

#5

2015-01-15 21:55

Nareszcie jakiś obiektywny głos.

Gość

#6

2015-01-15 22:03

Podesłał ktoś z Państwa informację w tej sprawie do mediów?


Gość

#7

2015-01-15 23:01

Niech za komentarz posłuży to, że nie stać mnie nawet na widoczność tej petycji ;P. Obłuda, cynizm, chamstwo rządu jest porażająca i przerażająca!

Gość

#8 Re:

2015-01-15 23:40

#6: -  

 Przeprowadzilismy na razie akcje na Twitterze, ale to dopiero poczatek naszej kampanii uswiadamiajacej problem kredytow chf w Polsce. Tego problemu nie mozna juz dluzej zamiatac pod dywan.

Frank

#9

2015-01-16 06:58

Będze cieżko bo naród zamiast się wspierać to robi odwrotnie:( Polak by drugiego w łyżce wody utopił!!!

Popatrzcie jaka nagonka na górników, Bank Szwajcarski to dla rządu EK gwiazdka z nieba!!!

WE ARE ALONE! JESTEŚMY SAMI!!

ja

#10

2015-01-16 08:53

muszą coś zrobić, ja jestem tak załamana ze mam dośc tego życia, nie chce juz zyc


Gość

#11 Re:

2015-01-16 09:20

#10: ja -  

 Musimy sie w koncu zorganizowac. Czas skonczyc z finansowaniem wielomilionowych zyskow bankow oraz premii dla prezesow.


Gość

#12 Re:

2015-01-16 09:24

#10: ja -  

 Proszę się nie poddawać, myślę, że jesteśmy w stanie wymusić coś na rządzie.

ja

#13 Re: Re:

2015-01-16 09:26

#12: - Re:  

 zróbmy coś, bo ja juz siwieje.


Gość

#14

2015-01-16 10:06

Pokażmy naszemu bankowi i Państwu że nie zgadzamy się i nie będziemy płacić kredytów niech bank w końcu nam pomoże a nie tylko zaciera ręce.
Jeśli wszyscy będą spłacać po starym kursie może w końcu zobaczą że problem jest na skalę Państwową.\
Apeluję o rozsądek nie bójmy się nawet jeśli wylądujemy w sądzie to jeszcze lepiej.
Krecik

#15 Re:

2015-01-16 10:10

#14: -  

 proszę przeczytać petycję ze zrozumieniem


Gość

#16

2015-01-16 10:25

dużo emocji i mało rozsądku. Myślę, że nic konstuktywnego z tego nie wyjdzie. Zgadzam sie z Krecikiem trzeba czytać ze zrozumieniem

Marcin

#17

2015-01-16 10:43

Zabrakło jeszcze kilku kwestii:

http://tiny.pl/qz9sr

Limit roszczeń z tytułu kredytu hipotecznego powinien być ograniczony do kredytowanej nieruchomości, a nie do całego majątku dłużnika (tak jest w cywilizowanych krajach).

Kredyty hipoteczne powinny być udzielane w oparciu o stałą stopę oprocentowania, a nie zmienną.

Brak likwidacji Bankowego Tytułu Egzekucyjnego pokazuje skalę korupcji jaka w Polsce istnieje. Jak to możliwe, że ten bandycki relikt komunizmu wciąż obowiązuje?

Marcin

#18 Re: Re:

2015-01-16 10:45

#8: - Re:  

 BTE czy egzekucja z całego majątku to nie jest problem tylko frankowiczów.

roy

#19

2015-01-16 10:47

wystarczy policzyć: 700tys. kredytów indeksowanych x średnio rata 400chf x wzrost kursu w dn. 16/01/2015 tj. 0,80zł = 224mln dodatkowej nielagalnej kasy w kieszeni banksterów kosztem bieżącej konsumpcji POLAKÓW, w skali roku w 1 dzień wyparowało  2,7mld zł w gospodarce na konsumpcji, tych pieniędzy już nie ma, a w zasadzie policzyć to trzeba razy 2 bo tyle wzrosła baza indeksacji dla wirtulanych kredytów indeksowanych w chf na przestrzeni paru lat, a zyski banków co roku tłuściejsze na wirtualnej księgowości kosztem żywej gotówki obywateli


Gość

#20

2015-01-16 11:37

Ja chce tylko jednej prostej rzeczy. Zabezpieczenia mojej rodziny, gdyby bankowi sie uwidzialo wypowiedziec kredyt na nasze mieszkanie. Niech zabierze mieszkanie, jesli nie ma innego wyjscia, ale niech pozwoli nam zyc w spokoju, a nie ze ja z zona, a i pewnie moje male corki po nas bedziemy cale zycie splacac zyski i premie banksterow...

Gość

#21 Re:

2015-01-16 12:06

#20: -  

 prosba o przesylanie informacji o petycji do innych. Im wieksza grupa ludzi sie o niej dowie, tym wieksze prawdopodobientwo, ze wplyniemy w koncu na decydentow i rzadzacy nie beda juz mieli wyjscia, aby zamiatac sprawe pod dywan. Zatem linkujecie i wysylajcie wszedzie gdzie moga byc zainteresowani.


Gość

#22

2015-01-16 14:48

Polacy! Obudźcie się!

Gość

#23

2015-01-16 18:04

Bardzo dobrze wyjaśniony problem z kredytami "walutowymi"
nobody

#24 Jakie ryzyko aktualnie ponoszą banki?

2015-01-16 18:33

W petycji można przeczytać:

 Trudno nam się zgodzić ze stanowiskiem instytucji mających chronić sektor bankowy, iż odebranie bankom nielegalnie osiągniętych zysków będzie oznaczać destabilizację tego sektora. To tak jakbyśmy mieli martwić, że odebrany łup, zuboży majątek złodzieja.

Temat destabilizacji sektora bankowego staje się narzędziem w walce o zachowanie częściowo „nielegalnie” osiąganych zysków. 

Czy ktoś wie, jak wyglądało finansowanie bankow pod kątem udzielania kredytów waloryzowanych CHF?

Czy finansowanie to nadal ciągnie za sobę konsekwencje dla banków w postaci zobowiązań w stosunku do podmiotów je finansujących?

Czy zawarte przez banki umowy finansowania kredytów CHF (albo zawarte przez nie kontrakty typu CCS - Cross Curency Swap), mają jakieś ograniczenia czasowe?

Np. trudno na rynku międzybankowym zawrzeć CCS o okresie dłuższym niż 10 lat.

nobody

#25 Re: 224mln dodatkowej nielagalnej kasy w kieszeni banksterów?

2015-01-16 18:59

#19: roy -  

 @roy

Przepraszam, że się czepiam, ale staram się dokładnie zrozumieć kwestię finansowania kredytów "walutowych" (indeksowanych / waloryzowanych) przez banki.

Normalny bank - zastrzegam, że nie wiem, czy na pewno mamy tu z samymi takimi do czyniania - zarabia na marży.

Równocześnie stara się zabezpieczyć swoją ekspozycje na niechciane ryzyka.

W celu zabezpieczenia swojego zysku na marży, zapewnia sobie finansowanie dla swojej pozycji walutowej (przeciwnej do efektu waloryzacji walutowej).

Takie finansowanie może mieć dla banku długoletni charakter - ale niekoniecznie o okresie równym długości udzielonego kredytu!

Jeżeli bank rzeczywiście ma zabezpieczenie walutowe (a pominien...), jest również "uwięziony" w udzielonym kredycie.

Co jednak ważne, różnica w sposobie finansowania i parametrach (w tym okresach) obu tych "nóg" kredytu, rodzi przestrzeń w której można z bankiem negocjować.

Oczywiście, zakładam, że bank rzeczywiście ma zabezpieczenie FX/IR, oraz że nie ma złych intencji.