Petycja_w_sprawie_kredytów_indeksowanych

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja_w_sprawie_kredytów_indeksowanych

lebensgefahr

#151 hmmm..

2015-01-21 23:48

"Obecnie zapada wiele wyroków jasno pokazujących, iż sektor bankowy stosuje w umowach zapisy niezgodnych z prawem. Część z tych zapisów została uznana przez Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za niezgodne z prawem i została wpisana do rejestru klauzul niedozwolonych."

- a my te umowy podpisujemy, by później się dziwić i płakać, że nam rodziny umrą. :)

ciekawe, że teraz nagle wszyscy zauważyli, że coś w umowie było bezprawnego, a gdy podpisywali, jakoś tego nie widzieli. dziwne.

Peter_

#152 Re: hmmm..

2015-01-22 07:53

#151: lebensgefahr - hmmm.. 

 nie było podstawy prawnej, czyli wyroków m.in. z 2010 r i ostatniego z 12.2014. jako osoba fizyczna, nikt z nas nie jest stroną w sporze z bankiem. dlatego dopiero teraz....


Gość

#153

2015-01-22 09:18

Ma ktoś kredyt w BZWBK?


Gość

#154

2015-01-22 09:19

m-ka

#155 Re: hmmm..

2015-01-22 10:43

#151: lebensgefahr - hmmm.. 

 Nie ma zanczenia widzieli, czy nie widzieli. Nie muszą sięna tym znać. Klazula abuzywna nie wiąże klienta bez względu na to czy ją podpisał czy nie.

JW

#156 Poinformować innych

2015-01-22 10:54

Witam,

wysłałam do grup:
http://www.pozwalembank.pl/
http://millennium.arkis.pl/

prośbę, aby umieścili informacje o petycji, pikietach i profilach na FB oraz aby wysłali mailing do swoich Userów. Oni posiadają bardzo dużą bazę "frankowiczów" i tym sposobem poinformujemy innych o działaniach. Piszę jednak do Was, bo może będziecie skuteczniejsi.

Pozdrawiam

Zdesperowany

#157 Nie chce mi się żyć, żałuję że zostałem w tym kraju

2015-01-22 13:04

Kiedyś byłem dumny że jestem Polakiem, kiedyś wierzyłem że nie muszę być bogaty a wystarczy tylko tyle, by godnie żyć. Teraz jestem zdruzgotany i żałuję że nie wyjechałem z tego kraju.

Moja żona straciła pod koniec zeszłego roku pracę, ja prawdopodobnie stracę ją w tym roku ( oby nie ), mamy trójkę dzieci do wychowania i nasz kraj ma to gdzieś.

Przed nagłym wzrostem ledwie wiązaliśmy koniec z końcem, a teraz nie wiem co mam zrobić bo rata przewyższa moje dochody. A co będzie jak stracę pracę !!!

Jak zobaczycie w telewizji desperata z siekierą w ręku pod sejmem to będę to ja.

roy

#158 Re: Nie chce mi się żyć, żałuję że zostałem w tym kraju

2015-01-22 15:05

#157: Zdesperowany - Nie chce mi się żyć, żałuję że zostałem w tym kraju 

 przykre jest w jakiej sie znalazłeś sytuacji, współczuję, ale trzeba szukac wyjścia, może żona niech podejmnie jakąkolwoek pracę nawet poniżej swoich kwalifikacji pozowli to przetrzymac trudny czas a sikiery prosze nie brać i pamiętac że dzieci potzrebuja rodzców na nawet w trudnej sytuacji, zresztą jutroz zawsze moze być lepiej

m-ka

#159 Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami

2015-01-22 15:57

UWAGA- KNF !!!

Na naszego dyżurnego bujanego konika (to wspaniały konik, bo można nim jednocześnie bujać frankowiczów i robić ich w konia) wsiadła wczoraj KNF. Wystrzeliła mianowicie z propozycją, by przewalutować kredyty na złote po kursie startowym, uwaga - z dopłatą dla banku.

Wprawdzie zaraz się zastrzegła, że to wymaga przemyśleń (czytaj: masy masy czasu), ale zmusiła nas do komentarza i oderwania się na chwilę od pomagania Wam (przepraszamy!). Spieszymy wyjaśnić, dlaczego ta propozycja pomocy kredytobiorcom jest de facto pomocą dla banków.

Kredyty frankowe nie są frankowe. Są to faktycznie kredyty w złotych, ale oprocentowane LIBOREM+marża (czyli supernisko). To jest fakt, który przeraża banki, więc banki i lobby bankowe stają na rzęsach, żeby każdy myślał inaczej. Mało tego, w każdym kredycie TO BANK MA PIENIĄDZE DO ODDANIA. Zwykle między 20 a 400 tysięcy (rekord na razie).

KNF zaś proponuje nam, abyśmy weszli na kredyt w złotych, oprocentowany pewnie WIBOREM+marża (czyli na-pewno-nie-supernisko) I NIE TYLKO NIE ODZYSKALI NADPŁATY, ALE JESZCZE ZA TO ZAPŁACILI !!! 30.000 od każdego x pół miliona umów = czysty zysk (no i jeszcze zero oddanych kredytobiorcom pieniędzy). I jeszcze wyższe raty do końca świata...

Naprawdę, ujmująca troska o kredytobiorców. Czy na pewno o nich ???

Kto następny na konika ???

ana

#160 Re: Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami

2015-01-22 16:14

#159: m-ka - Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami 

 dokladnie tak jest. Pod plaszczykiem pomocy chca nas wyrolowac. Uczestnicza w tym politycy i media i mysla, ze zamydla nam oczy.

Na zlodzieju czapka gore drodzy banksterzy i droga Polsko????

Zdesperowany - na wyjazd z kraju nie jest za pozno. Trzeba poukladac wszystko z tym kredytem w sadzie i zwinac sie z tego panstwa bezprawia. Ja juz spakowalam manatki i wyjechalam, ale wroce do sadu w sprawie zmbankiem o moje ukradzione przez nich pieniadze.

m-ka

#161 Re: Re: Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami

2015-01-22 16:31

#160: ana - Re: Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami 

 Ja już mam tzw.swoje lata, ale gdybym była trochę młodsza, to nie zastanawiałbym się ani chwili. Zresztą, jak to ma zmierzać w tym kierunku dalej, to bez względu na wiek stąd uciekam.  Córka wyprowadziła się do Rio w Brazylii - choćby ze względu na klimat może warto.


Gość

#162

2015-01-22 16:42

Wszystko będzie dobrze :). Banki dostaną w dupsko ;)
prawdakredytchf

#163 Re: Re: Re: Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami

2015-01-22 16:45

#161: m-ka - Re: Re: Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami 

 @Zdesperowany, jesli masz kredyt z klauzula neidozwolona, to nawet jakby bank wyjechal Ci teraz z BTE (odpukac!!!), to skonczy sie tak jak w Szczecinie. Sad uzna, ze umowa zawiera klauzule niedowolona i zamienic Twoj kredyt na kredyt zlotowy z LIBORem, wiec jakies swiatelo nadziei jest. Na pewno to lepsze rozwiazanie niz zglaszanie upadlosci konsumenckiej.

Zycze Ci jednak bardziej szczesliwego rozwiazania problemu. Wszyscy ktorzy mamy niedozwolone klauzule to tylko kwestia czasu, dluzej - na drodze sadowej, krocej jak rzad nakaze to zalatwic systemowo. Wierze, ze to frankowe tsunami skonczy pomyslnie i bedziemy splacac nasze kredyty w pln z liborem :)

 

Prawda o kredytach CHF na Facebooku i www.kredytchf.pl


Gość

#164

2015-01-22 17:40

Jestem nabity w MultiBank. Oprocentowanie zależne jest od decyzji Zarządu Banku:(

Gość

#165

2015-01-22 21:40

Musimy wyjść na ulicę, w tym kraju bezprawia tylko tak można osiągnąć sukces
kasia

#166

2015-01-22 21:49

Polacy - walczmy o siebie, zlikwidowali zakłady pracy , a teraz wyrzucą nas na ulicę , nie możemy nie chcieć żyć musimy walczyć jak nasi przodkowie walczyli o ten karj.Zabawa się skończyła politycy są skorumpowani jak wyjdziemy na ulice , matki zdziećmi , zablokujemy większe miasta to się wystraszą .Jeśli tego nie zrobimy za chwile frak 6 zł.Jesteśmy ofiarami spekulantów i oszutów


Gość

#167 Re: Re: Nie chce mi się żyć, żałuję że zostałem w tym kraju

2015-01-23 06:30

Ana

#168

2015-01-23 10:16

#167: - Re: Re: Nie chce mi się żyć, żałuję że zostałem w tym kraju 

 Czy jest tu ktos, kto wyslal pismo do swojego banku w sprawie klauzul niedozwolonych? Czy ktos zlozyl sprawe w sadzie o uniewaznienie umowy kredytowej w zwiazku z nieistnieniem sposobu wyliczania wysokosci raty? Jestem na etapie szukania prawnika, ktory zajmie sie moja sprawa. Chce zeby umowa kredytowa zostala uniewazniona i zebym mogla mbankowi zwrocic w zlotowkach kwote, ktora mi pozyczyl.

Moim zdaniem prawda o tych kredytach nie wyplynie na swiatlo dzienne. Za duza korupcja, za duzy zrobilby sie chaos. Teraz jest cisza bo pewnie politycy i banki kombinuja i licza jaka by tu oferte przedstawic frankowiczom zeby sie dali zlapac i zeby kanciarstwo bankow przybic nowymi umowami rzekomo korzystnymi dla kredytobiorcow. Panstwo bedzie zbierac pewnie laury za to jakie jest super dobre i jak staje po stronie spoleczenstwa.

Patrzec na te paskudne, skorumpowane geby sie nie da.

ddd

#169 Re: Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami

2015-01-23 10:33

#159: m-ka - Do poczytania ze strony wygrywamyzbankami 

 Przynajmniej będziesz miał częścowo spłacony kapitał... a teraz masz więcej do spłacenia niż wziąłeś kredytu 7-8 lat temu....

m-ka

#170 Re:

2015-01-23 11:47

#168: Ana -  

 Wejdź na stronę Pro Futuris. Tam się ludzie organizują https://www.facebook.com/pages/Pro-Futuris/238460692983301?fref=nf


Gość

#171

2015-01-23 12:17

Spłacam kredyt w Mbanku z starego portfela gdzie zostałem nabity w mbank.
Peter_

#172 pytanie

2015-01-23 12:50

Dostałem takiego niusa z GetinBanku. Jak to sie ma w Waszym przypadku?


Witam,

W odpowiedzi na zapytanie uprzejmie informuję, ze od 01.01.2015 miała miejsce zmiana indeksu DBCHF o -0,11%, aktualne oprocentowanie kredytu wynosi  1,44%. Po dokonaniu zmiany harmonogram spłat jest wysyłany w ciągu 14 dni roboczych, licząc od dnia zmiany.

Z poważaniem,

Joanna Zieleniewska

Getin Noble Bank SA

ana

#173

2015-01-23 13:32

#172: Peter_ - pytanie 

 m-ka dzieki za namiary na Pro-futuris, juz na nich natrafilam wczesniej i napisalam maila ale na razie bez odpowiedzi. Pewnie maja duzo takich zapytan.

Wiecie co najbardziej boli? Ze w Polsce taka sciema i mydlenie oczu.

Jak w Anglii banki narozrabialy z wciskaniem ludziom payment protection insurance i oszukaly mnostwo swoich klientow to po ich wpadce kazdy kto byl oszukany mogl zadzwonic do banku i zazadac zwrotu bez zadnego wytaczania procesow sadowych. Banki potulnie przyjmowaly zgloszenia i realizowaly zwroty. Czyli mozna, ale w panstwie kolesiostwa lepiej puszczac ludziom scieme.

 

ana

#174 jedna wiecej osoba po stronie prawdy!!!

2015-01-23 13:39


Gość

#175

2015-01-23 15:54

prawo musi znaczyc prawo