Zakaz wędkowania ze środków pływających do 31.05 ( Z.O. PZW Jelenia Góra)

Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2015-01-19 14:24


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2015-01-19 17:50


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2015-01-19 18:01


Ten wpis został usunięty przez autora petycji (Pokaż szczegóły)

2015-01-19 18:16


mastiff

#5 Tacy mocni ?

2015-01-19 18:58

Wpisów bardzo szybko przybywa. Część raczej fałszywa (tutaj nie ma autoryzacji podpisów), więc ta cała petycja raczej niczego nie wnosi. Ale mimo wszystko baaardzo wielu wędkarzy "zaintersowanych" losem Pilchowic. Trudno mi nie zapytać ...gdzie byliście jak było organizowane sprzątanie  Jeziora Pilchowickiego ? Ilu było chętnych żeby pracować w straży, pomagać tej wodzie w zachowaniu jej wartości ? A gdy budowana była droga, ilu pomagało ? Teraz jak macie w perspektywie szlaban na łatwe mięcho, to takie oburzenie ? Zaledwie kilkanaście osób dba, szanuje i pilnuje tej wody. Ich nazwisk jakoś nie widzę pod "petycją". Początkowo byłem przeciwny zakazowi, ale ...przekonaliście mnie, że to jedyna droga.

marekignacy

#6 Re: Tacy mocni ?

2015-01-19 19:14

#5: mastiff - Tacy mocni ? 

 Mowisz o dbaniu i pilnowaniu ...hmmm ...moze i cos dbaja ...ale jesli chodzi o pilnowanie to smiech i farsa ...w tamtym roku bylem dosc czesto (co drugi trzeci dzien byłem)na wodzie i az dwie kontrole na cały rok...niezly rezultat...petycja jak najbardziej sluszna bo czym wiecej zakazow tym wiecej przyzwolenia dla ludzi łowiacych inaczej ..bo plywac im nikt nie zabroni...

Andrzej

#7 Re: Tacy mocni ?

2015-01-19 19:42

#5: mastiff - Tacy mocni ? 

 Do mastiff;

 

Piszesz sprzątanie hmmm niech pomyśle pewnie masz rację sam w nim uczestniczyłem. Lecz tu mowa o zakazie a nie sprzątaniu pływam od 6lat regularnie i zawsze liczyłem się z regulaminem i opłatami a w tym sezonie nie opłacę składki skoro przez 6 lat miałem tylko 3 kontrole na łodzi proponuje pójść moim tropem skoro PZW samo sobie strzela w stopę.

Karakan

#8 opamiętajcie się

2015-01-19 20:20

Zmodyfikujcie uchwałę na zakaz spiningowania oraz łowienia na żywca i trupa z łodzi PLUS Z BRZEGU (będzie sprawiedliwiej i bardziej przejrzyście), ale zostawcie możliwość wędkowania na bułkę i kukurydzę!

Karakan

#9 opamiętajcie się

2015-01-19 20:22

Zakaz na tak dla osób zabierających kamienie na łódkę w razie złowienia niewymiarka (widziałem przez lornetkę), ale nie miałem telefonu. Początek nr rej łódki był DZG :(


Gość

#10

2015-01-19 20:45

Witam! Jak już nasi "prezesi" coś wymyślą - to płakać się chce. Mają chronić nasze wody - a swoimi ustawami dają pełną swobodę dla kłusowników. Pozdrawiam Cezary

Gość

#11

2015-01-19 21:18

witam większej bzdury co do ochrony ryb jeszcze nie widziałem panom z zarządu gratuluje moim zdaniem trzeba ich wymienić na osoby które mają jakieś pojęcie co do utrzymania rybostanu większość wędkarzy to ludzie którzy wędkując pilnują wody i ryb zakaz sprawi że kłusownicy wyłapią resztę ryb jaka została na Pilchowicach i innych zbiornikach na Pilchowicach dwukrotnie wyłowiliśmy sieci a co do wielkości rybostanu to problem polega na braku zarybień rybami innymi niż karp rybę tą wpuszczają tylko po to by mięsiarze mieli co łapać i siedzieli cicho sandacza szczupaka a nawet okonia nie zarybiają bo ryba ma się sama odrodzić więc wymyślają bzdurne przepisy sprawa ta mim zdaniem nadaje się do sądu gdyż nie otrzymujemy tego za co płacimy pozdrawiam wszystkich normalnych wędkarzy i normalnych panów z zarządu o ile tacy tam są

Gość

#12

2015-01-19 21:35

Ten zakaz,jest przyzwoleniem na kursowanie z brzegu.Nikt nie jest w stanie na Pilichach skontrolować wędkarzy brzegowych. Zarząd PZW Jelenia Góra powinno podać się do Prokuratury,za prawdopodobne usiłowanie zniszczenia na naszym terenie sandacza oraz skłócenie wędkarzy brzegowych z wędkarzami ,którzy pływają na łódkach. Bezmyślny zarząd,szkodliwy PZW W Polsce powinniśmy powiedzieć -DOWIDZENIA PANOWIE. Albo zakaz połowu wszystkim,nie tylko na łódkach,ochraniamy sandacza oraz porozumienie się ,jeżeli to możliwe ,z zarządem elektrowni o nie zmniejszaniu stanu wody w czasie tarła sandacza.

rybspinn

#13 Re: Re: Tacy mocni ?

2015-01-19 21:48

#7: Andrzej - Re: Tacy mocni ? 

 Kiedy w końcu zrozumiecie że nie chodzi o same Pilchowice, chodzi o wszystkie wody !!!!!

Dionizy

#14 Re: Re: Re: Tacy mocni ?

2015-01-20 10:00

#13: rybspinn - Re: Re: Tacy mocni ? 

Wszystkie wody ? A w tytule jest ZG PZW, czy ZO Jelenia Góra, bo chyba zaczynam się gubić.

rybspinn

#15 Re: Re: Re: Re: Tacy mocni ?

2015-01-20 17:02

#14: Dionizy - Re: Re: Re: Tacy mocni ? 

 Wszystkie wody okręgu PZW Jelenia Góra


Gość

#16 Re: Tacy mocni ?

2015-01-20 23:49

#5: mastiff - Tacy mocni ? 

 witam gościu chyba nieżle puknełeś się w głowe po pierwsze nie wszyscy wędkarze pochodzą z okolic jeleniej góry jeżeli chodzi o sprzątanie pilichowic to rzeby posprzątać pilichowice to trzeba kilku wywrotek i kilkaset osób niejednokrotnie widziałem co się dzieje po przejściu większej wody a sprzątanie lini brzegowej nie wystarczy wystarczy wejść do lasu żeby zobaczyć te wysypisko a więc jeśli chodzi o ochrone ryb nie wystarczy tylko zakazać wędkowania trzeba terz zarybiać

Rafał Kubicki

#17 Re: Re: Tacy mocni ?

2015-01-21 18:19

#16: - Re: Tacy mocni ? 

 Do bezimiennego nie mającego odwagi się podpisać z 2015-01-20 23:49, który napisał: 

witam gościu chyba nieżle puknełeś się w głowe po pierwsze nie wszyscy wędkarze pochodzą z okolic jeleniej góry jeżeli chodzi o sprzątanie pilichowic to rzeby posprzątać pilichowice to trzeba kilku wywrotek i kilkaset osób niejednokrotnie widziałem co się dzieje po przejściu większej wody a sprzątanie lini brzegowej nie wystarczy wystarczy wejść do lasu żeby zobaczyć te wysypisko a więc jeśli chodzi o ochrone ryb nie wystarczy tylko zakazać wędkowania trzeba terz zarybiać

Więc Kolego! Gdybyś chociaż raz poświęcił swój wolny czas - choćby na takie sprzątanie Pilchowic, to może byś wiedział, że te kilka wywrotek', o których napisałeś, to tylko kropla w morzu potrzeb. Tak się składa, że my (Koło PZW "Grodzkie") kilka razy braliśmy czynny udział w takim sprzątaniu i zdarzało się nam zebrać w ciągu kilku godzin w około 20 osób więcej niż te kilka wywrotek. I za każdym razem odbywało się to tak, że była sprzątana nie tylko linia brzegowa, ale też okoliczne lasy i skarpy i to bardzo wysoko. Ile razy Kolega się schylił i zabrał do domu choćby kilka śmieci skoro "....niejednokrotnie widziałem co się dzieje po przejściu większej wody..." ? Ale lepiej narzekać, że się nie da zamiast coś robić i poklikać, że inni nic nie robią i że nie pilnują!


Gość

#18 Re: Re: Re: Tacy mocni ?

2015-01-21 21:46

#17: Rafał Kubicki - Re: Re: Tacy mocni ? 

 witam i mam odwage się podpisać tylko co ci to da że mam na imie jacek i jestem z bogatyni ciekaw jestem czy kolega przyjedzie np na witke i zbierze kilka worków śmieci i będziesz z nimi jechał przez czechy żeby cię ukarali za wysypywanie śmieci u nich w kraju także nie pisz bzdur i skup się na istocie sprawy która dotyczy zakazu wędkowania

Marszal

#19 Re: Re: Re: Re: Tacy mocni ?

2015-01-22 05:57

#18: - Re: Re: Re: Tacy mocni ? 

My swoje zrobiliśmy na Pilchowicach, a wy na Witce? Więcej w naszej galerii

rybspinn

#20 Re: Re: Re: Re: Re: Tacy mocni ?

2015-01-30 17:35

#19: Marszal - Re: Re: Re: Re: Tacy mocni ? 

 Taki cwany jesteś że zdjęciamy sypiesz ... przyjedź na witkę i porównaj wasze pilchy do naszej witki i wtedy napisz kto dba o wodę która jest mu powieżona