Petycja do władz Wrocławia w obronie Wyspy Słodowej i kamienicy na Wyspie


Gość

#76

2015-02-10 09:39

musimy być solidarni w ratowaniu tego co nam jeszcze zostało

Gość

#77

2015-02-11 08:00

Jestem za organizowaniem imprez kulturalnych, m.in. plenerów plastycznych dla dzieci małych i dużych :-)

Gość

#78

2015-02-12 09:24

Popieram protest przeciw prywatyzacji kamienicy a potem całej wyspy. Trzeba jednak się zorganizować społecznie! Założyć fundację, stowarzyszenie... I musi być konkretny pomysł. Jako dyrektor domowego przedszkola SŁONECZKO inspirującego się pedagogiką waldorfską proponuję utworzenie społecznej waldorfskiej szkoły podstawowej. Taka społeczna szkoła zatamowałaby prywatyzacyjne zakusy a z drugiej strony otworzyła pole dla wszystkich działań kulturalnych i artystycznych w kamienicy dając im oparcie. Rafał Węgrzyn, 607764085
Bruno

#79 Wyspa slodowa 7

2015-02-12 11:35

Akurat wiem co nie co o tym budynku 20 lat w nim mieszkalem i wychowalem sie tak na prawde wiec sentyment zostal i tak jak wy wolal bym aby wyspa zostala wyspa tylko moim zdaniem ...budynek tak czy siak trzeba bylo by utrzymac bo miasto zwlaszcza dudi dokladac do tego biznesu nie bedzie ...ale gdyby pare zdolniejszych osob zalozylo cos na wzor spolki ugadalo sie z miastem ze utrzyma budynek wrzystko mialo by rece i nogi a skad kasa na utrzymanie ...pierwszy dzien wiosny bedzie doskonala okazja zeby sami wyspowicze sie zlozyli skoro zalezy na wyspie w lecie niech 50% osob da po 1zl dziennie i wyspa jeszcze zarabiac zacznie :) pozdrawiam w razie w pisac pomoge ( jestem caly czas tam zameldowany :)


Gość

#80

2015-02-12 14:25

Brakuje słów ;/
Rafał Węgrzyn

#81 wolna, demokratyczna, społeczna szkoła podstawowa w Kamienicy

2015-02-13 08:02

Proponuję powołanie małej, społecznej, wolnej i otwartej szkoły podstawowej typu Waldorf. Pedagogika waldorfska to sztuka wychowania - proces edukacyjny przepojony jest artyzmem, sztukami plastycznymi, muzycznymi, rękodziełem. Nie ma ocen cyfrowym (tylko ocena opisowa).

Taka otwarta, artystyczna szkoła byłaby świetną podstawą dla wszystkich obywatelskich, twórczych, artystycznych inicjatyw i działań w całej kamienicy. Na początku szkoła może ruszyć z jedną klasą pierwszą. Jeśli szkoła powstanie to obiekt kamienicy zyska ochronę prawną, jaka przysługuje jednostkom oświatowym - to wielki atut! Stąd opór UM może być duży. Należy powołać Fundację (statut już mam), wyremontować przynajmniej jedną salę, uzyskać odbiory i  zarejestrować szkołę w Wydziale Edukacji.

Gdy powstanie szkoła społeczna nikt już nie sprywatyzuje kamienicy - nie będzie takiej możliwości.

Ważne żeby szkoła była wolna, demokratyczna, społeczna - pedagogika waldorfska daje tu gotowe rozwiązania. Wystarczy wspólnie chcieć.

Pozdrawiam. Rafał Węgrzyn, dyrektor Punktu Przedszkolnego SŁONECZKO inspirującego się pedagogiką waldorfską


Gość

#82

2015-02-13 10:19

Nie wszytko na sprzedaż - bo jako społeczeństwo nie będziemy mieli niczego wspólnego!

Gość

#83

2015-02-13 17:19

Witam.
Pomysł utworzenia szkoły Waldorfskiej, w starej kamienicy, jest doskonałym planem, pozwalającym na stworzenie alternatywnej metody nauczania we Wrocławiu.
Stworzenie szkoły w tej pięknej zabytkowej kamienicy, pozwoli rozłożyć parasol ochronny nad tym miejscem, co zapewne uchroni kamienice przed oddaniem jej w prywatne miejsce.
Można zadać sobie pytanie: czy w tym miejscu większą wartością będą usługi hotelowo gastronomiczne, czy szkoła, stwarzająca możliwość budowania mądrych następnych pokoleń?


Gość

#84

2015-02-14 23:00

POPIERAM POMYSŁ UTWORZENIA małej, społecznej, wolnej i otwartej szkoły podstawowej typu Waldorf

Gość

#85

2015-02-24 08:37

Z niecierpliwoscia czekam na wydzielenie strefy VIP w Rynku
Takie ladne kamienice, imprezy masowe, ten klimat... nie, to nie moze byc w rękach ogolu
Przesada? Czy rzeczywicie?
Od lat na wyspie odbywały sie koncerty, znajomi po szkole spotykali sie tam, wiele osob przychodzilo by poczytac czy tez posiedziec i porozmyslac. Prywatyzujac budynek doprowadzicie do ograniczenia wolnosci obywatelskiej na tym terenie.

Gość

#86

2015-02-26 05:58

Wyspa Słodowa dla Wszystkich

Gość

#87

2015-03-02 10:27

Szanowni Państwo , Władze miasta Wrocław, będąc wczoraj t.j 01.03.2015r. w Waszym przepięknym Mieście dostrzegła,m jeden nieodzowny punkt łączący Miasto i Ludność, mieszkańców Wrocławia , to przyjazne miejsca w których wyczuwa się tłoczność, gwar radość z życia . takim miejscem jest m.in wspaniały sklepik z tzw polisz lody tuż przy Ostrowie Tumskim , to wspaniała Wyspa Słodowa, która należy do wszystkich To rytmem miasta są mieszkańcy nie odwrotnie .

Gość

#88

2015-03-04 16:45

Wyspa Słodowa to miejsce spotkań od wielu pokoleń, nigdy wcześniej nie było z tym problemu.

Gość

#89

2015-03-10 06:14

Nie dla prywatyzacji Wyspy Słodowej !

Gość

#90

2015-03-18 19:45

Wyspa Slodowa to kultowe miejsce spotkań i spacerów
Dużo miłych wspomnień

Gość

#91

2015-03-19 22:12

STOP wyprzedaży terenów publicznych deweloperom. Co będzie, jak władze Wrocławia już wszystko sprzedadzą- w myśl zasady "po nas chociażby potop" ??...

Gość

#92

2015-03-20 15:54

Ponieważ uważam,że kamienica i wyspa powinna służyć mieszkańcom Wrocławia, a nie garstce bogaczy ! Nie może być tak,że pieniądze przesądzają o wszystkim !
Krystyna Dzierżanowska

Gość

#93

2015-03-20 19:13

Uwielbiam Wyspę Słodową, prowadzam tam wszystkich przyjezdnych w dzień i w nocy też, szczególnie nocą jest urokliwa.Mam z tego zrezygnować? Nigdy!!!

Gość

#94

2015-03-22 11:27

Bo znam i podoba mi się to miejsce jako miejsce publicznej przestrzeni

Gość

#95

2015-03-22 12:18

O wolność zawsze trzeba walczyć. Dziś walczymy o wolność dla kultury w tak chętnie prywatyzowanej ziemi przez Urząd Miasta

Gość

#96

2015-03-22 13:13

Nie jedno pokolenie poznalo uroki wyspy, nie mozna pozwolic by nastepne pokolenia nie mialy tej mozliwosci !

Gość

#97

2015-03-22 15:04

Nie wyobrażam sobie zamknięcia tego miejsca. Równie dobrze możemy zamknąć Rynek, Ostrów Tumski albo Park Południowy.

Gość

#98

2015-03-22 22:58

Pomimo , że jestem spoza Wrocławia , ale bywałam we Wrocławiu już od wczesnej młodości i bywam po dzień dzisiejszy. Uczestniczyłam w wielu rozmaitych wydarzeniach na Wyspie Słodowej i nie wyobrażam sobie innego przeznaczenia tego jakże urokliwego miejsca , a do tego jak dojdzie wyremontowana i z głową zagospodarowana kamienica , miejsce to , stanie się perełką na mapie kulturalnej Wrocławia.Myślę , że władze miasta powinny uszanować wolę swoich mieszkańców oraz osób z zewnątrz , którym również nie jest obojętny temat przeznaczenia tego cudownego miejsca .PRZEDE WSZYSTKIM PRZED PODJĘCIEM JAKIEJKOLWIEK DECYZJI WŁADZE MIASTA WROCŁAWIA POWINNY PRZEPROWADZIĆ KONSULTACJE SPOŁECZNE W TYM TEMACIE !!! BO WŁADZA MA SŁUŻYĆ SPOŁECZEŃSTWU !!!

Gość

#99

2015-03-23 15:06

Wrocław to moje ukochane miasto z Wyspą Słodową na której odbywały się wspaniałe imprezy , to miejsce powinno służyć kulturze , to Wyspa wrocławian !!!
Japko
Gość

#100

2015-03-23 18:48

Wyspa słodowa jest jedynym takim miejscem w Polsce gdzie (nie tylko młodzi) ludzie mogą się swobodnie spotykać w przestrzeni miejskiej bez ograniczeń (tak to wyglądało kiedyś). Powinien być zamontowany monitoring i pilnowany porządek aby każdy sprzątał po sobie natomiast powinno to być miejsce w którym każdy może się napić, zapalić grilla, przyjść na koncert/film pod gołym niebem czy ukulturalnić się w centrum sztuki Wyspa Słodowa 7 jeśli by powstało.

Pilnujmy porządku w inny sposób niż zamykając dostęp.