NIE DLA ZMIANY NUMERACJI LINII MPK ŁÓDŹ

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE DLA ZMIANY NUMERACJI LINII MPK ŁÓDŹ

tomash

#51 Re:

2015-02-07 12:02

#1: -  

Najgorsza chyba argumentacja na świecie. Nie budujmy nowych dróg, bo starsi nie ogarną jak dojechać. Nie odnawiajmy kamienic, bo starsi nie będą w stanie poznać czy są na dobrej ulicy. Nie remontujmy szpitali, bo starsi ludzie nie będą w stanie znaleźć swoich lekarzy. Ile tych numerów będą musieli się nauczyć? 4-5 co jeżdżą pod ich domem i ewentualnie kilka do przesiadek. Nikt im nie każe uczyć się całego systemu na pamięć.

Niestety, ale Łódź powinna się zmieniać dla młodych ludzi, a nie dla starszych. Dziwię się, że dopiero teraz pojawia się temat nowej numeracji. Jak przyjechałem do Łodzi, to numerowanie linii z wykorzystaniem liter A i B było i nadal jest dla mnie idiotyzmem. Zbyt dużo mamy linii komunikacji miejskiej na numerację dwucyfrową, wygląda to nieelegancko i myląco. 

Inną sprawą jest sama reforma, w której planuje się przebudować cały system. Nie jestem pewny, czy to najlepsze rozwiązanie i przynajmniej na razie nie jestem do niej przekonany.

Pasażerka

#52 Raczej LIKWIDACJA...

2015-02-08 20:57

Tu nie tylko chodzi o zmiany!! Ale przede wsztskim o likwidację najbardziej obleganych linii MPK - 85,96,70, 98, które łączą całą Łódź i dzięki nim nie trzeba "polować" (bo inaczej nie da się tego nazwać) na inne linie, by dojechać do wybranego celu. MPK ma 3 warianty i likwidacji i wszystkie beznadziejne. Szkoda, że wcześniej nie pisali, ze budowa super wypasionej trasy w-z wiąże się z likwidacją linii autobusowych. Ciekawa jestem, czy ktoś z MPK pomyślał o tyc osiedlach, gdzie nadal nie ma torowisk i o tym, ja często są  awarie tramwaii i wtedy stoi wszystko. Oczy mydlą numeracja, a problem jest gdzieś indziej. Polecam artukuł w Expressie z dnia 7 lutego br., jak ktoś nie "doczytał" w necie.


Gość

#53

2015-02-08 22:07

Rozumiem zmiany tras linii. Rozumiem potrzebę likwidacji części linii. Rozumiem potrzebę utworzenia kilku linii. Ale NIE rozumiem całkowitej zmiany numeracji wszystkich linii.

Gość

#54

2015-02-08 22:23

Bez komentarza
Iwa

#55 Re:

2015-02-09 07:09

#6: Mirek -  

 Drogi Mirku, nikt się nie boi nowego. Problemem jest to, że robią coś bez porozumienia z mieszkańcami. I można pewne rzeczy na pewno zmienic lepiej.
Nie cieszy mnie jeżdżenie do pracy trzema tramwajami z pięcioma przesiadkami. Zwłaszcza rano zimą, gdzie pewnie dostane sie dopiero do trzeciego transportu. 

Pozdrawiam cebulak ;)


Gość

#56

2015-02-09 12:34

NIE DLA ZMIANY NUMERACJI !
Maryla - wcale nie z Cebuli

#57 Re:

2015-02-10 23:44

#6: Mirek -  

" Cebulaki"- jak Byłeś uprzejmy nazwać podpisujących petycję, nowej numeracji pewnie szybko by się nauczyły, ale Ja i wiele innych osób protestujemy przeciwko pomysłowi aby przez centrum miasta jeździły tylko tramwaje, do których będa nas dowoziły autobusy!

Co z tymi którzy już dzisiaj muszą się przesiadać aby dojechać do pracy bądź do szkoły?

Pomyslałeś o tym "miły" #6: Mirku???


Gość

#58

2015-02-11 21:36

Zarządcy jeżdżący własnymi samochodami niech choć przez tydzień spróbują porzucić wygodę i dostać się z jednego końca miasta do drugiego, kiedy nie znają układu linii.

Gość

#59 Re:

2015-02-12 17:00

#6: Mirek -  

 Nie zmiany tu są problemy ale likwidacje, ograniczenia trudności w komunikacji z milionem przesiadek żeby przedrzeć się w godzinach szczytu przez miasto. Ja ma już trzy przesiadki a jeszcze słyszę o kolejnych utrudnieniach to mnie szlag trafia!

 


Gość

#60 Re: Re: Re: Re:

2015-02-12 17:05

#23: Paweł - Re: Re: Re:  

 Szkoda, że czytasz jedynie fragmentami....nie tylko o cyferki chodzi....jełopie!

 


Gość

#61

2015-02-15 20:24

To jakiś skandal. Nie wyobrażam sobie tyle razy się przesiadać. Wydaje mi się, że te projekty piszą ludzie, którzy w ogóle nie poruszają się po Łodzi komunikacją miejską. A co z niepełnosprawnymi? Czy zdajecie sobie sprawę jakie wysokie są podejścia w tramwajach i jak trudno jest starszej czy niepełnosprawnej osobie wsiąść? A co dopiero, jakby miała się parę razy przesiadać! Pomyślcie w końcu o ludziach a nie o forsie i o swoich kieszeniach!

Gość

#62

2015-02-16 21:01

Urzędnikom sie nudzi i nie maja juz co wymyślać!
STASIEK

#63 NIE CUDAKI

2015-02-19 17:29

Ja z Olechowa nie zamierzam jeżdzić 2-3 liniami aby dostac sie kawałek za centrum

TO    CHORE    LUDZIE  PRACUJA  W   TYM ZDiT   I DO TEGO   JEZDZA SAMOCHODAMI WIEC CO IM DO

TEGO ZE   C H O L O T A    SE   POBIEGA ZA AUTOBUSEM CZY JAKIMS TRAMWAJEM

STASIEK

#64 Re: Raczej LIKWIDACJA...

2015-02-19 17:36

#52: Pasażerka - Raczej LIKWIDACJA... 

 POPIERAM

TU WLASNIE CHODZI O NAS ABY TO NAM UTRUDNIC ZYCIE TAKIE LINIE JAK 98,96 I 99 TO BARDZO DOBRZE KOMUNIKUJACE LINJIE W ZDŁUZ I W SZERZ LÓDZ

ALE ICH BARANÓW Z URZEDÓW NIC TO NIE OBCHODZI

CZEMU OD RAZU NIE PODALI W TYCH 4 WARIANTACH TRASY W-Z ZE NAS UKRUCA PRZY SAMYM TYLKU Z AUTOBUSAMI ?????????????????????????????????????????????????????????????????????

A CIEKAWE JEST TO ZE W łÓDZKICH WIADOMOSCIACH DNIA MÓWIĄ CO INNEGO MPK MA NA STRONIE CO INNEGO W ZARZADZENIU NR406 A W GAZECIE eXPRESS IL. NAPISALI JESZCZE CO INNEGO

CZY IM ZALEZY NA CHAOSIE INFORAMCYJNYM ABY L U D Z I E-PASAZEROWIE     Z G L U P  I E L I ??????????


Gość

#65

2015-02-21 09:18

Ta zmiana to głupota w czystej postaci. Mało bałaganu w tej chwili się w Łodzi wyprawia . Zmieńcie jeszcze nazwy 100 ulic wtedy będzie jeszcze ciekawiej. Brawo PO pokazujecie cały czas arogancję jakich mało.To się nazywa brak poważnego oponenta politycznego.Tak swoją drogą to urzędników państwowych za pieniądze podatników jest chyba za dużo bo głupoty przychodzą do głowy. ŁODZIANIN

Gość

#66

2015-02-24 12:32

Jest dobrze żadnych zmian.
nieznamsietosiewypowiem

#67 Re: Re: Re: Re:

2015-02-24 12:54

#23: Paweł - Re: Re: Re:  

 A ja nie mam jeszcze trzydziestu lat i nie wyobrażam sobie nowej numeracji, pozmienianych linii. Zazwyczaj obracam się tylko po dwóch, trzech dzielnicach (Bałuty, Polesie, Śródmieście), ale wiem mniej więcej jak się dostać w miejsca, gdzie bywam rzadko. A co będzie po zmianie? Pewnie nawet poproszeni o pomoc miejscowi nie będą umieli pomóc, bo zanim nauczymy się wszystkiego na nowo, to minie kilka dobrych lat!


Gość

#68

2015-02-24 13:03

A może niech twórcy przyszłej rewolucji MPK mają nakaz jeżdżenia komunikacją miejską przez miesiąc, albo określoną ilość kilometrów do wyjeżdżenia! Ciekawe jakby wtedy podeszli do swoich pomysłów.

Gość

#69

2015-03-13 20:43

Byłyby ogromny tłok w tramwajach i autobusach

Nie

#70 Re:

2015-03-21 17:30

#6: Mirek -  

 Trzycyfrowa numeracja to jeden woelki absurd. NIc ona nie mówi. Żaden turysta w żadnym polskim mieście nie ma żadnej kożyśći z istnienia tego systemu. Bo jest on nieintuicyjny. trzycyfrowe numery mają sens dopiero w bardzo rozległych ,miastach jak aglomeracja Katowicka gdzie można by zawrzeć w tej numeracji wiele informacji. A władze miast i tak tego nie robią. 

Dwucyfrowa numeracja jest wielkim plusem Łódzkiej komunikacji. Zapytaj studentów


Gość

#71

2015-03-22 10:59

Przyzwyczailiśmy sie jako mieszkańcy do połaczeń jakie obowiązują oraz ich oznaczeń nie chcemy zmian które wprowadzą jeszcze większy chaos w miescie niż jest obecnie wywołany zamknięciem ulic w połowie miasta

Gość

#72

2015-03-24 11:46

Każda zmiana jest na niekorzyść pasażerów,udowodniły to już poprzednie zmiany. Poza tym pociąga za soba koszty, a my w Łodzi naprawdę mamy na co wydawać pieniądze.

Gość

#73

2015-03-24 17:36

Często korzystam z autobusów/tramwajów w Łodzi i będzie to dla mnie spory kłopot gdy zmienią numery pojazdów.
votus

#74 Zawsze problemy

2015-03-26 09:58

Ponieważ, gdy coś jest zmienane większość ludzi jes na nie, a później mają pretensje, że nic się nie robi, aby coś zrobić to trzeba coś zmienić, to tak jak z każdym uzytkownikiem starego telefonu nie chcą się przesiadać na nowsze bo nie chcą się od nowa uczyć, ale przecież to normalne że musimy się non stop uczyć.

 

Kwestja zmiany numerów można potraktować tak, aby numery stare i numery nowe lini autobusów były przez jakiś czas wyświetlane, przecież jest dużo miejsca na to aby wprowadzić 2 numery lini aktualną i starą, tylko trzeba chcieć, i od razu nie widzieć negatywnych rzeczy.

 

Tylko jeżeli tak ma być to aby w szczytach zrobić normalne kursy tych autobusów i tamwaji aby nie było sytuacji iż jedziemy tak zapchani, że nie możemy się ruszyć a o wyjściu z takiego pojazdu nie wspomne.

 

Zmiany chyba zawsze mają iść w stronę lepszą chodź są i takie które są gorsze, ale nie przekonamy się do tego jak sami na sobie nie odczujemy.


Gość

#75

2015-04-08 07:11

Bo uważam, że ludzie są przyzwyczajeni do tych numeracji a starszym ludziom ciężko się przyzwyczaić do zmiany trasy jednego tramwaju a co dopiero zmiany całego systemu komunikacyjnego i do tego numeracyjnego. Jest tokompletnie niepotrzebne wydawanie kasy.