Apel do władz Zakopanego o podjęcie walki z brudnym powietrzem


Gość

#1

2015-02-06 09:43

Popieram petycję, palenie węgla powinno być karane !!! W końcu za zabójstwo jest przewidziana kara więzienia. Rocznie w polsce ginie 45 000 ludzi. STOP dla Niskiej Emisji !!!

Gość

#2

2015-02-06 16:24

Proszę o dużą tablicę świetlną na wjeździe do miasta z info o zanieczyszczeniu powietrza. Druga w centrum pod Pocztą.
Marcin Grupiński

#3 Kilka słów

2015-02-09 21:50

Podpisuję, bo idea słuszna choć nie zgadzam się z niektórymi punktami. Ludziom zakazywać nie można, za to zachęcać i owszem. Wolałbym, żeby punkt związany z zakazem palenia został wykasowany, a w zamian za to wprowadzony punkt o zachęcaniu ludzi do palenia dobrym węglem lub przerzucania się na waszym zdaniem lepszy sposób ogrzewania. W sumie najbardziej skupiłbym się na trzecim punkcie petycji, który jest dobry i który popieram. Poza tym problemem głównym takiego stanu rzeczy są przeogromne podatki i bardzo niskie płace. Gdy to się zmieni, to i ludzie będą chętniej wydawać pieniądze na droższe i lepsze sami z siebie! Trzeba też myśleć w ten sposób, bo dofinansowanie na dłuższą metę nie da nic. A tylko może pogrążyć.


Gość

#4

2015-02-12 09:41

urodzilem i wychowalem sie w Zakopanem i zawsze bede popieral ludzi kturzy walcza o dobro mego rodzinnego miasta

Gość

#5

2015-02-12 11:35

Wszyscy którzy Zakopane kochamy musimy zadbac o jego czystość ,zabytki wszystko co z nim jest związane czyli przyroda Parku Tatrzanskiego również o miszkancow,choc jestem z Wielkopolski bardzo mi zależy na tej ważnej sprawie . Halina Lesniewska

Gość

#6

2015-02-14 04:28

Mieszkam w Kanadzie, ale czesto jezdze do Polski. W naszej rodzinie mamy powiedzenie: "wszystkie drogi prowadza do Zakopanego". Kocham to miejsce i zawsze chetnie tam jezdze. W tym roku rowniez bylam w Polsce przez 3 tygodnie Zima. Bylam zszokowana reakcja mojego organizmu na dym z kominow. Dostawalam zadyszki i dusilo mnie. To bylo przerazajace. Po trzech tygodniach pobytu w zadymionym srodowisku postanowilam juz nigdy nie odwiedzac kraju Zima. Po prostu nie moge tam oddychac. Jesli sa takie mozliwosci, blagam oczyscie powietrze nie tylko w moim ukochanym Zakopanym ale w calej Polsce.
Maya Myu

#7 Re:

2015-02-20 20:32

#1: -  

Cóż za obłuda!

Mieszkańcy donoszą sami na siebie. Niech zaczną myśleć. Ci, co nie palą w piecu śmieciami powinni wysłać ulotki uświadamiające do tych, co prawdopodobnie palą. Władze miasta nic tu nie zrobią.

Warto też zgłaszać poszczególne przypadki palenia toksycznymi odpadami do Wydziału Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta.

Ja takie zażalenie złożyłam, bo w zakładzie obok palono odpadami z produkcji mebli. Leciał żółty, trujący dym do mieszkania, które zajmowałam. Sprawa skończyła się na tym, że facet już nie pali takich odpadów, bo od razu ma zgłoszenie od sąsiadów i grzywnę.

Chcemy coś zmienić, zacznijmy od samych siebie i na własnych podwórkach!

Pozdrawiam


Gość

#8

2015-03-01 12:22

Mam nadzieję że zadziałają włodarze ZAKOPANEGO ,wreszcie wezmą się do efektywnej pracy i w końcu zobaczymy widoczne zmiany w naszej stolicy gór bo przecież wszyscy kochamy nasze Tatry .





Gość

#9

2015-03-21 19:17

Dajcie oddychać ludziom i naturze!

Gość

#10

2015-04-17 06:07

Mam dosyc zabraniania moim dzieciom zabawy na swiezym powietrzu ,poniewaz sasiedzi dookola pala smieci w kominach i odpadki z produkcji kapci .A gmina tylko otwiera kieszenie na fundusze z EU.Polska wszedzie wtraca nos w konflikty miedzynarodowe zamiast zajac sie sprawami we wlasnym kraju.Polska mentalnosc!!!