NIE dla ścieków na Polach Osobowickich!

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji NIE dla ścieków na Polach Osobowickich!


Gość

#1

2015-06-22 08:10

Ponieważ cenię sobie przyjazne środowisko nie tylko dla ludzi ,ale i zwierząt

Gość

#2

2015-06-23 08:13

Ze względu na obniżenie komfortu życia okolicznych mieszkańców i dewastację środowiska. Ścieki powinny być kierowane do oczyszczalni a nie po prostu wylewane na pola.

Gość

#3

2015-06-23 20:28

Podpisałam tę petycję, bo nie chciałabym ,aby moja rodzina-z małymi dziećmi- była narażona na wszechobecny smród i choroby jako następstwa zaistniałych zmian.

Gość

#4

2015-06-24 05:37

Ponieważ mieszkam w okolicy i chcę żyć w normalnych warunkach, a jednocześnie zależy mi na przyrodzie i naturze.

Gość

#5

2015-06-24 05:40

Mieszkam blisko planowanej lokalizacji oczyszczalni i obawiam się zanieczyszczenia powietrza. Cenię sobie uroki życia w zgodzie z naturą, spokój i świeże powietrze.

Gość

#6

2015-06-24 06:30

Jestem mieszkańcem regionu, którego bezpośrenio dotyczy problem. To chyba wiele wyjaśnia.
Ann

#7

2015-06-24 07:28

po to jest oczyszczalnia, zeby raz na zawsze skonczyc z niszczeniem srodowiska na polnocy Wroclawia...


Gość

#8

2015-06-24 10:07

Mieszkam w okolicy,. Smród z pól irygacyjnych i plaga komarów bardzo skutecznie utrudniało nam życie. Jeśli ścieki powrócą na pola Osobowic znów nad naszymi osiedlami unosić się będzie fetor a naturalni konsumenci komarów i ich larw nie będą miały możliwości rozwoju.

Gość

#9 Artykuł w dzisiejszej wyborczej (25.06)

2015-06-25 06:56

"Mieszkańcy pytają, czy nie można byłoby pobierać wody z Odry, zamiast przepompowywać ścieki? Jest taka możliwość, ale według profesora Łomotowskiego byłoby to nieekonomiczne. - Drogo by to kosztowało podatnika, a formalności zabrałyby dużo czasu." 

Jasne, za drogo, lepiej lać śmierdzące ścieki. MPWiK robi interes. Projekt za grube pieniądze, odtwarzanie całej struktury, ale "za drogo" na doprowadzenie czystej wody. Bez komentarza.

RAF

#10 Re: Artykuł w dzisiejszej wyborczej (25.06)

2015-06-25 07:15

#9: - Artykuł w dzisiejszej wyborczej (25.06) 

 Tak jakby pompowanie ścieków komunalnych odbywało się za darmo

konsument

#11

2015-06-26 07:30

Co na to deweloperzy?Kto kupi/wynajmie w takiej sytuacji?


Gość

#12

2015-06-26 10:41

Pan prezydent Wrocławia tak bardzo się chełpi swoimi innowacjami na tle "zacofanej Warszawy" ( i muszę szczerze przyznać, że momentami się z nim zgodzę), ale to jest jak spuszczenie na ten cały ogrom pracy władz Wrocławia wody z sedesu! U nas kilka lat męczyli się z Czajką by działała, była pod dachem, nie zanieczyszczała, nie wydzielała odoru i rozwiązała właśnie takie problemy. Panie Prezydencie: bardzo proszę pamiętać o podstawowych kwestiach problematycznych dla miasta Wrocław - perły naszego państwa.

wrocławianin

#13 Re:

2015-06-26 19:41

#12: -  

 Bardzo dziękujemy Warszawie za wsparcie!


Gość

#14

2015-06-27 15:12

Pora zacząć chronić przyrodę i ludzi mieszkających w okolicy, a nie działać na ich szkodę.

Gość

#15

2015-06-27 15:17

Podpisałam bo popieram sprzeciw , to degradacja środowiska dla zwierząt i działanie na szkodę rozbudowującego się osiedla w Lipie Piotrowskiej .

Gość

#16

2015-06-27 20:40

Ponieważ jestem Mieszkancem Wrocławia jak i Osobowic i mam dosc zatruwania srodowiska tymi sciekami

Gość

#17

2015-06-29 16:35

ponieważ jestem proekologiczna
Dawid

#18 Sprzeciw!

2015-06-30 08:07

Niestety, nie macie Państwo racji. Nie rozumiecie jednej, kluczowej sprawy. Łęgi w tym miejscu powstały właśnie dlatego, że obszar ten jest nawadniany ściekami. To dzięki nim rozwijają się na danym obszarze liczne mikroorganizmy, dzięki którym z kolei możliwy jest dalszy rozrost łańcucha pokarmowego, aż do ukochanych przez ekologów żuczków i ptaszków. Zaprzestanie tej działalności szybko doprowadziłoby do przekształcenia tego terenu w pustynię ekologiczną. Z jednej strony troszczą się Państwo o ekologię, z drugiej obawiają przykrych zapachów (zredukowanych do minimum - deszczówka tak nie śmierdzi). Przecież to niedorzeczne.
Nawadniania obszaru wodami z Odry czy okolicznych rzeczek nawet nie skomentuję, bo brzmi to conajmniej śmiesznie.  


Gość

#19 Re: Sprzeciw!

2015-06-30 09:57

#18: Dawid - Sprzeciw! 

Sugerujemy zapoznanie się z opracowaniami florystycznymi i faunistycznymi na temat Pól Osobowickich, które powstały m.in. w Instytucie Zoologicznym oraz w Zakładzie Bioróżnorodności i Ochrony Szaty Roślinnej Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Instytucie Środowiska Rolniczego i Leśnego PAN w Poznaniu, a także z rozwiązaniami przekształcenia byłych pół irygacyjnych w miejsca ochrony przyrody w innych państwach (Niemcy, Holandia, Wielka Brytania).

Nie ma sprzeczności między oczekiwaniami mieszkańców pobliskich osiedli, aby nie zatruwano ich fetorem i troską o ochronę środowiska przed degradacją z powodu dalszego odprowadzania zanieczyszczeń (nie tylko biologicznych) do gleby, wód powierzchniowych i gruntowych oraz powietrza (fetor to także zanieczyszczanie powietrza, ale nie tylko o substancje odorogenne chodzi) .

Mala Mi

#20 Re: Sprzeciw!

2015-06-30 12:05

#18: Dawid - Sprzeciw! 

Rozumiemy doskonale wszystkie te aspekty. Codziennie przechodzimy, przejezdzamy przez te tereny. Kazde opracowanie potwierdza, ze scieki negatywnie wplywaja na rozwoj ekosystemu a najbardziej na plodnosc plazow.

Miasto nie ma zamiaru tam pompowac deszczowki tylko kanalizacje ogolnosplawna, a ta smierdzi, jest toksyczna.


Gość

#21

2015-06-30 14:09

Jestem przeciwna wszelkim decyzjom obecnych władz. Nie myślą o ludziach

Gość

#22

2015-06-30 18:14

Dlatego podpisałam tą petycje bo mieszkam w Lipie Piotrowskiej od urodzenia a mam 56 lat i wiem jak rano i wieczorem śmierdziało z łąk.
. Osiedle Lipa Piotrowska, oraz łąki irygacyjne przecina Autostrada i wjeżdżając na teren łąk irygacyjnych unosił się obrzydliwy fetor tak jakby przejeżdżało się przez szambo. Ten zapach chyba nie jest najlepszą wizytówką Wrocławia, a my mieszkańcy Lipy Piotrowskiej znosiliśmy ten zapach od kilku dziesięciu lat. Poza tym teren ten stal się wylęgarnią komarów, które są bardzo uciążliwe, gryzące i uniemożliwiające przebywanie na przydomowych podwórkach i ogrodach.

Gość

#23

2015-06-30 19:21

To wstyd dla Wrocławia, żeby w naszym mieście, "załatwiało się" w ten sposób oczyszczanie ścieków, kosztem mieszkańców i przyrody !!!
Ann

#24 wstyd

2015-06-30 21:07

To wprost niewiarygodne, ze miasto chce kierowac scieki z kanalizacji ogolnosplawnej na pola przy samym osiedlu. To samo miasto ostatnio wydało wiele zezwolen na budowe przy tych polach domow i blokow... deklarujac, ze scieki przejmie Janowek.

Kanalizacja ogolnosplawna to nie deszczowka - ludzie poczytajcie najpierw o kanalizacji we Wroclawiu!!!

Dziwia mnie broniace inwestycji teksty mieszkancow innych osiedli, ktorzy nigdy nie byli na polach, nie znaja terenu, nie wiedza, ze sa na nim rzeki, ktore go nawadniaja i moga bardziej nawodnic.

Jaki ma sens wylewanie sciekow przy samym osiedlu? Pola maja 1000 ha a wybrano 140 ha najblizej domow. To znowui zatruje wode na osiedlu. Projekt rozwiazania nie zawiera zadnej analizy wplywu na mieszkancow... a ma kilkadziesiat stron opisujacych negatywny wplyw na zwierzeta. Mozna przypuszczac, ze na ludzi wplynie tak samo albo i gorzej.


Gość

#25

2015-07-01 15:36

Dość tworzenia pól irygacyjnych w sercu osiedla i bezposrednim sąsiedztwie siedzib ludzkich.