Petycja w sprawie ochrony drzew podczas remontu ul. Kolejowej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w sprawie ochrony drzew podczas remontu ul. Kolejowej


Gość

#26

2015-07-08 12:01

Sprzeciwiam się usuwaniu jakichkolwiek drzew na rzecz betonu i stali! Chrońmy nasze środowisko!

Gość

#27

2015-07-08 20:52

Mieszkam na tej ulicy i nie wyobrażam sobie braku tych drzew. można je z głową zagospodarować , poprzycinać i prześwietlić a nie od razu wycinać.

Gość

#28

2015-07-08 21:33

Pochodzę z Gryfowa i jest to moje miasto rodzinne, dlatego nie pozwolę niszczyć w nim przyrody ani zabytkowego wyglądu tak jak uczyniono to w Lwówku Śl.

Gość

#29

2015-07-09 18:19

Podpisuję ponieważ warto walczyć o swoje dziedzictwo.

Gość

#30

2015-07-09 18:46

Ponieważ, drzewa te dodają niepowtarzalnego uroku tej ulicy!!!

Gość

#31

2015-07-09 19:04

Podpisałam, bo bycie człowiekiem mnie do tego zobowiązuje.

Gość

#32

2015-07-10 06:04

Bo jestem za zachowaniem zieleni i starych drzew w miastach.sama posiadam 100-u letnią lipę i nie pozwalam jej ściąć.

Gość

#33

2015-07-10 11:00

żeby powstrzymać samowolę ,niekompetencję , bezmyślność i niezgłębioną głupotę urzędników administracji państwowej,dla których liczy się tylko kolesiostwo i kieszeń prywatna
Co to za miasto?

#34

2015-07-10 15:11

Co ma piernik do wiatraka? Jak widzę argumenty typu miasto betonu i stali oraz powstrzymanie urzędniczej swawoli, to aż się we mnie gotuje - Polacy mają w genach takie reakcje - krzyk i bunt przede wszystkim! Śmiech na sali. Dla mnie urok ma ten krzywy zapadający się chodnik - zaraz zacznę zbierać głosy przeciw zmianie nawierzchni chodnika haha

Gryfonidas

#35

2015-07-10 15:54

This is Gryfoooooooooooooooowwww!!!!!


Gość

#36

2015-07-10 16:05

Z racji wykonywanej pracy zawodowej znam ten region i te ulicę- często tam jestem przejazdem. "Zieloność" i to te długowieczną trzeba chronić. Co zostanie dla naszych dzieci i wnuków? Jak nauczą się szanować Ziemię, skoro wszędzie będą widzieć wycinki i brak szacunku dla starego, pięknego drzewa?

Gość

#37

2015-07-10 16:12

Każdy mówi tylko nadziemnej części tych drzew. Wycinka 13 czy 15 drzew nadszarpie bilans wodny zlewni. Owszem w parku istenieje mała retencja, ale czy ludzie którzy są za wycinką wszystkich tych drzew zdają sobię sprawę, że narturalna retencja drastycznie zmaleje i będzie trzeba zagospodarować dodatkowy opad atmosferyczny? Z każdym wyciętym drzewem, z każdą powierzchnią nie przepuszczalną powinna zwiększać się przepustowość oczyszczalni ścieków. Zakładając, że kanalizacja deszczowa jest do niej podłączona.

Jednym słowem- mniej drzew, więcej wody na ulicy.


Gość

#38

2015-07-10 17:19

Przepiękne drzewa. To skarb tego miasta. Dają tlen, cień i piękno.
karol kashif

#39

2015-07-11 08:01

Władzę, która chce wycinać drzewa wyrosłe przed jej władzą należałoby w pień wyciąć a nie petycje składać. Wałęsę należałoby wysłać z siekierą na nich, ale on też się zbłażnił...


Gość

#40

2015-07-11 08:26

Nalezaloby sciac decydentom glowy bo mozgow to raczej nie da sie naoliwic...

Gość

#41

2015-07-11 09:27

Dosyc wycinania drzew w calej Polsce!!! Musimy sie zjednoczyc i nie dopuscic do betonowania i niszczenia naszek kochanej Polski:) przez obecnie rzadzacych, ktorzy mysla wylacznie o. zawartosci swojego portfela!!!

Gość

#42

2015-07-11 11:23

Gryfów Śląski to szczególne dla mnie miejsce. Niech pozostanie piękne i niech starodrzew na ul. Kolejowej będzie nadal pielęgnowany, bo jest potrzebny. Stop wycince drzew.

Gość

#43

2015-07-13 09:48

zieleni nigdy nie jest zadużo w mieście, a stare drzewa dają więcej satysfakci niż nowo posadzone.
Andrzej Chmiel

#44

2015-07-13 15:53


Jutro składamy petycje odnośnie wycinki drzew w Gryfowie śląskim przy ulicy kolejowej, a więc kończymy zbieranie podpisów w wyżej wymienionej sprawie. Muszę zacząć od podziękowań dla wszystkich którzy podpisali petycje i tym samym poparli nasz protest. Obserwowałem rozwój sprawy na forach i wiem że większość ludzi jest za zostawieniem drzew w spokoju ale i mam parę odpowiedzi na pytania „a raczej zarzuty”zwolenników wycinki starodrzewu.
1 co nam dają te drzewa w mieści? mamy lasy!
jak pisze pani Dr inż. Edyta Rosłon-Szeryńska Obecność drzew minimalizuje zjawisko „wyspy ciepła”. Woda z korzeni jest podciągana w górę do liści gdzie wyparowuje. Przemiana wody na gaz pochłania ogromne ilości energii cieplnej, ochładzając gorące powietrze miejskie. Liście drzew zatrzymują kurz (pyły) oraz pomagają usuwać z atmosfery toksyczne substancje. Korzenie drzew i krzewów zatrzymują deszczówkę, powodując jej powolną infiltrację do gruntu. To zmniejsza presję na kanalizację deszczową, chroni przed powodzią i pozwala odnowić zasoby wód gruntowych. Drzewa przeciwdziałają erozji wodnej i powietrznej gleby i oczyszczają wody gruntowe, ponieważ ich korzenie działają jak naturalne filtry (biofiltry). Dziś drzewa traktuje się jako zieloną infrastrukturę, przynoszącą wymierne korzyści materialne w miastach.
2 tak zablokujemy rozwój miast bo nie można niczego wyciąć?
nie chodzi o to by (o zgrozo)” zabetonować się| na swoich stanowiskach” tylko o to by upiększać przestrzeń publiczną tak by w jak najmniejszym stopniu ingerować w naturę która przez przypadek znalazła się w jej obrębie i jako gatunek zwany homo sapiens robić wszystko by pozostała między nami w betonowych pomnikach naszego rozwoju.
I to chyba tyle pytań które miały sens, bo reszta to jakieś absurdy w stylu „kolo chcesz wypłynąć”
„ a jak ja zrobię petycje za brzydkim chodnikiem to mnie poprzesz? I tego typu bzdury myślę że osoby które to pisały zaraz po przeczytaniu swoich złotych przemyśleń pomyślały ale jestem głu..
na koniec myślę że się uda uratować starodrzew na ulicy Kolejowej i dziękuję za podpisy


Gość

#45

2015-07-13 18:46

kocham drzewa , to podstawa naszej egzystencji

Gość

#46

2015-09-04 06:38

zeby chronic drzewa