Petycja w sprawie ochrony drzew podczas remontu ul. Kolejowej

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji Petycja w sprawie ochrony drzew podczas remontu ul. Kolejowej

M.S

#1 Witam

2015-07-06 22:29

Nie zgadzam się z wycinaniem jakich kolwiek drzew w Gryfowie,już i tak dużo zostało wycietych choćby w centrum.Te drzewa to płuca miasta jak i piękna przyroda która ma uuu latek,daja równiesz dużo schronienia w upalne dni.....dużo by tu pisać.Jestem na nie drzewa zostaja.Pozdrawiam.


Gość

#2

2015-07-07 03:50

Przede wszystkim zachować zdrowy rozsądek przy wycince drzew. Należy zrobić dokładną selekcję - chore wyciąć zdrowe zostawić.

Gość

#3

2015-07-07 04:51

Dlatego, te drzewa są zbyt stare i zbyt piękne, by je wyciąć !

Gość

#4

2015-07-07 04:54

oczywiście ze mówię NIE wycince tych drzew !!!

Gość

#5

2015-07-07 05:26

Kocham naturę

Gość

#6

2015-07-07 07:46

Nasze miasta co raz bardziej przypominaja betonowe dzungle. Wydaje sie, ze wladze miasta licza sie jedynie z inwestorami i ich potrzebami a zapomina sie o mieszkancach, dla ktorych wazne jest zycie w zielonym, przyjemnym otoczeniu. Drzewa sprawiaja, ze miasta sa przyjemniejszym miejscem do zycia. Nie mozna o tym zapominac!

Gość

#7

2015-07-07 07:48

KRETYNSKI PYTANIE!!!CO TU KOMENTOWAC?!

Gość

#8

2015-07-07 10:07

To oczywiste ,drzewa to płuca piękno i odtrutka miasta .
Paweł

#9

2015-07-07 10:28

Płuca miasta? 10 drzew to płuca miasta? Wokół Gryfowa jest wiele lasów i to są płuca tego miasta. W grodzie nad Kwisą nie ma już zakładów przemysłowych, więc nie obawiajcie się o zatrucie powietrza. Jakie betonowe miasto? Co za brednie... Nawet jak postawią w Gryfowie nowe duże przedsiębiorstwo, które da Wam pracę, to i tak będzie narzekanie na cokolwiek. Chciałbym, żeby ta część ulicy Kolejowej była wizytówką miasta dla przyjezdnych, na których miejscu wolałbym pierwsze kroki w Gryfowie postawić w pięknej i zadbanej alejce drzew i na nowym chodniku. Mało Wam starych drzew? Pójdźcie sobie do parku albo do lasu za basenem. Cień drzew w upalne dni? Pójdźcie na zakupy rano lub wieczorem.


Gość

#10

2015-07-07 10:38

te drzewa to nasze pluca nie pozwolmy ich sobie wyciac!!!!!!!!
On

#11 Re:

2015-07-07 10:43

#9: Paweł -  

 debil

wiesiek

#12 Re:

2015-07-07 11:18

#9: Paweł -  

 O jakich przyjezdnych chodzi? Czy tych wysiadających z pociągów PKP lub autobusów PKS na dworcu Gryfów Śląski?

Wizytówką ulicy są właśnie te drzewa.

 

 

parekk

#13

2015-07-07 11:46

Komuniźnik  MUSI ODEJŚĆ! !!!

M

#14 M

2015-07-07 14:01

#9: Paweł -  

 "Chciałbym, żeby ta część ulicy Kolejowej była wizytówką miasta dla przyjezdnych, na których miejscu wolałbym pierwsze kroki w Gryfowie postawić w pięknej i zadbanej alejce drzew i na nowym chodniku."- Dokładnie chodzi o słowa:w pięknej i zadbanej alejce drzew- alejce drzew? Jakich drzew skoro jesteś za ich wycięciem? Te nowe,które chcą posadzić na miejsce starych urosną za kilkanaście lat na tyle,aby zdobić tę piękną alejkę -.-


Gość

#15

2015-07-07 14:34

liczę na to, że ludzi, gdy starzy i chorzy nie będzie się wycinać, jak te drzewa, które żyją dłużej niż człowiek..
Paweł

#16

2015-07-07 16:13

Dla mnie to naprawdę nie jest problemem - w Gryfowie nadal mamy wiele bardziej istotnych problemów, a o nich jakoś nikt nie mówi albo się wstydzi?

Drodzy współmieszkańcy - kiedyś musi przyjść ta chwila, gdy coś trzeba zmienić. Wolicie, żeby te drzewa rosły, rosły i spadły np. na auto Waszych dzieci czy Wasze? 

Do on: - debil? W takim razie kim Ty jesteś anonimie, który nie popiera swojego myślenia czymkolwiek?

Do Wieśka - tak, tak - właśnie o tych ludzi.

Do M: - przecież nie posadzą od razu drzew dwudziestoletnich, czy starszych - to logiczne.

Pozdrawiam

P.S. - żeby było jasne, nie jestem zagorzałym przeciwnikiem drzew w Gryfowie, również cenię sobie sporo zielonego w naszym miasteczku.

Mariusz

#17 Re:

2015-07-07 17:49

#16: Paweł -  

 zgadzam sie z Toba w jednym - Gryfow ma wieksze problemy niz ten chodnik. Ruchu tam nie ma i w zupelnosci starczy chodnik po drugiej stronie.zapewne dużo tańszy do wyremontowania bo drzewa już tam nie ma. Na co to remontowac kosztem drzew, gdy sypie sie kanalizacja, stacja uzdatniania wody jest w tragicznym stanie, a Florianska straszy?

M

#18 Re:

2015-07-07 18:32

#16: Paweł -  

 To ciekawe czy zdążysz się nacieszyć tymi "pięknymi alejkami drzew",bo przez kilka lat będą to same kikuty.

Mariusz Dragan

#19 Re:

2015-07-07 19:08

#16: Paweł -  

 Odniose sie tylko do pierwszego argumentu Pawle:

Drodzy współmieszkańcy - kiedyś musi przyjść ta chwila, gdy coś trzeba zmienić. Wolicie, żeby te drzewa rosły, rosły i spadły np. na auto Waszych dzieci czy Wasze? 

Drogi Pawle, nie boisz sie przypadkiem, ze spasc Ci moze na glowe dachowka? Oblatalem Gryfow dronem, wiele dachow jest w kiepskim stanie. Poslugujac sie Twoim tokiem rozumowania oczekuje remontu wszystkich dachow. Bo jest zagrozenie, a im starszy budynek tym wieksze.

Dla mnie to jakas abstrakcja. 

Rozmawiam z ludzmi, przeroznymi. I wiecie co? Ludzie Ci maja o wiele lepsze pomysly niz to co proponuje powiat wraz z gryfowskim magistratem. 

Wystarczy wziac pod uwage, ze sorry, ale pod stacje nie chodza setki osob na godzine. Bo jest tam coraz to gorzej, jakby Gryfow konczyl sie na wysokosci krzyzowki z DK30. I nie jest temu winny brak chodnika... 

Swietne rozwiazanie kompromisowe podsunal mi Michal. Wyremontowac chodnik po drugiej stronie, a ten zamienic na parking. Jesli nadal kasy malo na takie rozwiazanie, to po prostu wyremontowac drugi, z tego zerwac nawierzchnie i dac zadzialac naturze. Natura sobie poradzi, byle barszcz jakis nie wyrosl. Potem milo by bylo, jakby ktos o to dbal PIELEGNACYJNIE i wizytowka Gryfowa pozostaje.

Jakis czas temu cytowalem w Kurierze Gryfowskim dwoch wysokich ranga przedststawicieli Komisji Europejskiej. Jeden z nich - Paul Harris - po obejrzeniu filmu promocyjnego Gryfow Nabiera Kolorow napisal mi: "I had a look, it is a very attractive and green city! And the river is beautiful."

Dla czlowieka zyjacego w Brukseli to byly nasze atuty, a nie przychodnia czy cokolwiek innego. Co robi sie w Gryfowie? Zaprzepaszcza wszelkie atuty - truje rzeke, wycina drzewa (lub przycina makabrycznie). I wielkie nic z tego jest. Jesli magistrat chce zablysnac niech pomysli w koncu o turystyce. O atutach, o mieszkancach, o konsultacjach spolecznych, o rozmowie. Kiedys to bylo.

 


Gość

#20

2015-07-07 20:14

Dlaczego podpisałęm petycję? Bo tego kto w ogóle wpadł na pomysł wycinki zdrowo popier******, pozdrawiam mieszkańców, nie pozdrawiam organizatora przetargu :)
Paweł

#21

2015-07-07 20:33

Do M: - ile mam tłumaczyć, że drzewa wymagają czasu, abyśmy mogli cieszyć się ich wyglądem? Można posadzić 20-letnie drzewa, spróbuj.

Do M.Dragana: - hm, kłóciłbym się, bo statystycznie częściej są wypadki z udziałem drzew, niż dachówek.

Czy to na stację PKP czy na spacer - uważam, że to dobre miejsce na to i w miarę reprezentacyjne. 

Dać zadziałać naturze? Ludzie mają po trawniku iść do parku? Myślisz, że kto będzie się zajmował jego pielęgnacją? Ale sam pomysł z tym parkingiem jest ciekawy :)

Kogo byś nie spytał Mariuszu z wyższych sfer, z daleka - każdy powie Ci to samo: "piękna okolica, cudowna rzeka i lasy", bo co ma powiedzieć? Takim ludziom "nasza mała ojczyzna" jest obca. Również jednak jestem za tym, by miasto wzięło się za turystykę - bo tak na dobrą sprawę to nie idziemy w jakimkolwiek kierunku...Jezioro niezagospodarowane, a strefa ekonomiczna to fikcja.

Pozdrawiam


Gość

#22

2015-07-07 20:36

Wychowalam sie w tym rejonie te drzewa zawsze dawaly mi schronienie idac do szkoly. Wyciete zostaly drzewa po stronie prawej ulicy Kolejowe w sloneczne dni takie jak dzisiaj idzie sie do miasta jak na PUSTYNI. Nie dla wycinki!!!!!!!!!!!
karol

#23

2015-07-07 21:24

 O te drzewa nikt nie dba! Były przycinane jakies 10 lat temu a gałęzie zaczepiaja o głowę. Nie można przejść na drugą stronę ulicy bo nie widac nadjezdzajacych aut. A korzenie tak zdewastowaly chodnik że nie można przejechać wózkiem. Proponuje szanownej wladzy ruszyc cztery litery a nie wysylac na wizje swoich zastępcow i to jeszcze zimą kiedy nie ma lisci a chodnik jest przykryty śniegiem. 


Gość

#24

2015-07-08 09:05

Dla kilku miejsc parkingowych dla restauracji i i odcinka, tak, odcinka nowego chodnika nie ma sensu wycinać tylu drzew.

Gość

#25

2015-07-08 09:18

Podpisałam tą petycję, ponieważ w Gryfowie mieszkałam od zawszę i nie wyobrażam sobie żeby ulica Kolejowa wyglądała inaczej niż teraz. Bez drzew to już nie będzie to samo. Teraz mieszkam w Holandii, w Polsce jestem tylko co jakiś czas, ale chciałabym żeby kiedyś moja córeczka również zobaczyła jak pięknie jest na tej ulicy. Pozdrawiam.