stop likwidacji kolei w Karkonoszach

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji stop likwidacji kolei w Karkonoszach


Gość

#1

2015-07-22 13:19

Super by było, gdyby można było dojechać z różnych stron Polski do stolicy Karkonoszy - Karpacza pociągiem. Podróż pociągiem jest tańsza i wygodniejsza z wielu punktów widzenia, a od Jeleniej Góry do Karpacza prowadzi przez atrakcyjne widokowo tereny. Serce boli, kiedy się pomyśli,że można to bezpowrotnie utracić.

Gość

#2

2015-07-22 13:25

Pełne poparcie dla sprzeciwu!
kamisiuu

#3

2015-07-22 13:32

Popieram petycje  piękne tereny widok cudowny 

Rafał Piotr Szymański
Gość

#4

2015-07-22 14:38

Kolej jest szybka, bezpieczna i ekologiczna. Likwidacja linii kolejowych, zwłaszcza w małych miejscowościach, to zła polityka prowadząca do koncentracji zdobyczy cywilizacyjnych w wielkich miastach i odcięcia oraz upadku mniejszych miast i miasteczek. Tym bardziej, że Unia Europejska stawia na rozwój kolei...


Gość

#5

2015-07-22 15:22

Bo zalezy mi na rozwoju regionu

Gość

#6

2015-07-22 17:31

Bardzo dobry pomysł, niech nie rozwalają bardziej kolei

Gość

#7

2015-07-22 17:50

Żałosne Wiele osób jeździ pkp Pani Kopacz szlakami smiga przed wyborami. PENDOLINO WIEC MYŚLĘ ZE POZYTYWNIE PANI ROZWAZY PETYCJĘ
Joanna Czajka z Karpacza

#8

2015-07-22 20:37

Na Hel dojedziemy pociągiem, do Kudowy Zdroju i Dusznik też, do Szklarskiej Poręby również -- od kiedy to Karpacz staje sie w oczach decydentów coraz bardziej tracącą na znaczeniu wioską ,w której tory trzeba zaorać ???? Kto legitymizuje taką defraudację majątku państwa - w postaci dewastacji i rozkradania na złom, spełniającej swoją społeczną i gospodarczą rolę, infrastuktury kolejowej ??? Kiedy będziemy mogli rozliczyć te odpowiedziałne osoby za działania przeczące zasadom "zrównoważonego rozwoju" ?????

Joanna Czajka z Karpacza

#9 Re:

2015-07-22 20:41

#4: Rafał Piotr Szymański -  

 -- a do tego Karpacz nie jest szregowym "mniejszym miasteczkiem", tylko miejscowością turystyczno-wypoczynkową do której ciagną tłumy z Polski i goście zza granicy !!!!!

piotrek

#10 niestety...

2015-07-23 05:21

Niestety obie linie są w stanie kompletnego rozkładu, zarośnięte, szyny pokradzione, po niektórych stacjach zostały tylko fundamenty (Kowary Średnie). Pięknie by było, gdyby się przywróciło, ale realnie to nie chce mi się wierzyć, prędzej jakiś kolejny kretyński stadion powstanie, albo nowoczesne i niepotrzebne lotnisko w Jeleniej Górze...

Tadeusz

#11

2015-07-23 06:19

Urodziłem się na tym terenie pamiętam jak to wszystko funkcjonowało do czasu wielkiej GRABIEŻY. Wstyd i hańba dla rządzących.

Karpaczanka
Gość

#12

2015-07-23 06:54

Pamiętam kolej na trasie Karpacz-Jelenia Góra.Dojeżdzało się bezproblemowo do szkoły i nie tylko.Uważam jak najbardziej zasadne ponowna reaktywacja kolei-Komunikacja autobusowa lub prywatne busy konkurując między sobą jeżdżą w tych samych godzinach i potem nic.Kolei jest bezpieczną komunikacją i jak pamiętam nieraz był tłok.Poza tym jaka to frajda w dobie wszechobecnej motoryzacji jest przejażdżka koleją i podziwianie w czasie podróży piękna naszych Karkonoszy.


Gość

#13

2015-07-23 07:28

Mieszkam w tym rejonie zaledwie od kilku lat,lecz decyzję o tym aby osiąść w tej okolicy podjąłem już kilkadziesiąt lat wcześniej.
Przywrócenie połączeń kolejowych na tych odcinkach to nie tylko wznowienie komunikacji,ale dużo więcej.To znaczące podniesienie atrakcyjności turystycznej regionu.
Trzeba być kompletnym ignorantem,aby tego nie widzieć.
Dobrze,że są jeszcze ludzie wrażliwi w szerokim tego słowa znaczeniu.
Walczmy,walczmy,walczmy........bo jak nie my,to kto...???

Gość

#14

2015-07-23 07:57

Racjonalne i użyteczne

Gość

#15

2015-07-23 08:20

Bo nie można likwidować kolei w najpiękniejszym regionie w kraju. Cała Europa Zachodnia wróciła i stawia na rozwój kolei wiec my też idźmy w tym kierunku.Pozatym obecność linii kolejowej wpływa zawsze .- poza walorami turystycznymi na rozwój gospodarczy regionu

Gość

#16

2015-07-23 10:07

Reaktywacja tych linii kolejowych przyczyni się do większej dostępności turystów do wg mojej oceny najpiękniejszych terenów rekreacyjnych w Polsce. Uważam także, że linia kol. nr 308 powinna funkcjonować aż do Kamiennej Góry, z przejazdem tunelem pod Przełęczą Kowarską (odcinek Kowary - Ogorzelec)

Gość

#17

2015-07-23 10:18

nie lubię na wyciekę busem autobusem itd:(< a autkiem piwka nie wypijesz:( kolej nowoczesna to by było dla mnie fajne rozwiązanie
tym bardziej ze blisko dworca mieszkam:)
Turysta z Wrocławia

#18

2015-07-23 10:40

To wstyd, że tak atrakcynie turystyczny rejon Sudetów nie ma dojadu pociągie


Gość

#19

2015-07-23 10:56

Bo łatwiej jest burzyć niż odbudowywać więc lepiej ino wyremontować

Gość

#20

2015-07-23 13:13

Ponieważ ułatwi do dojazd do pracy osobom z Kowar i Karpacza, a z tego co wiem wiele osób boryka się z tym problemem.

Gość

#21

2015-07-23 14:11

Szkoda słów na takie pomysły!

Gość

#22

2015-07-23 15:18

Należy rozwijać komunikacje kolejową. Im więcej miejscowości jest skomunikowanych liniami kolejowymi, tym większa staje się opłacalność i obłożenie wszystkich linii/tras kolejowych.
Joanna Czajka z Karpacza

#23

2015-07-23 15:53

Środki pieniężna na takie inwestycje są !! - dostępne chyba dla wszystkich ??

TVP Wrocław 21 lipca podało taką informację : 

ODBUDOWA TRASY

W Górach Sowich za 80 mln zł odbudowana zostanie linia kolejowa Jugowice–Jaworzyna Śląska. O przyznaniu unijnej dotacji zdecydowały gminy aglomeracji wałbrzyskiej. Górska trasa uznawana jest za jedną z najpiękniejszych w Polsce.

Ostatni pociąg przejechał tędy 20 lat temu. Część linii przetrwała dzięki opiece Sowiogórskiego Bractwa Kolejowego i gminie Walim. Teraz organizowane są tu zawody w drezynowaniu. Powrót pociągów – zdaniem mieszkańców – przyczyni się do rozwoju turystyki.

Wyremontowany ma zostać 21-kilometrowy odcinek trasy, w tym liczne wiadukty i ponad półtorakilometrowy tunel. Pociągi miałyby jeździć od Jugowic przez Jedlinę do Wałbrzycha i dalej do Świdnicy i Jaworzyny Śląskiej.

Uzdrowisko Jedlina zaplanowało budowę centrum przesiadkowego. Turyści będą mogli odpocząć, napić się wody leczniczej, uczestniczyć w imprezach.

Już podpisano stosowne porozumienie z Polskimi Liniami Kolejowymi. Remont trasy w sierpniu ma zaakceptować Rada Ministrów.

Więc kto podkopuje wartość i znaczenie miejscowosci turystycznych w Karkonoszach ?? Chyba, że chodzi o to by spieniężyc rozmontowywaną infrastrukturę po cenie złomu a w przyszłości zarobić na planach i realizacji inwestycji, by ją z powrotem przywrócić ??


Gość

#24

2015-07-23 16:30

Pamiętam czasy kolei do Karpacza z autopsji. Myślę, że rozsądna kalkulacja ceny biletu, mogłaby bardzo zachęcić do podróży pociągiem, jeśli jednak miałoby być tak, jak na trasie Jelenia Góra - Szklarska Poręba, gdzie jeżdżą "pociągi widmo" , to wszelka inicjatywa nie ma sensu

Gość

#25

2015-07-23 16:37

Kolej w Karpaczu jest bardzo potrzebna - tylko kolej daje możliwość łatwego i wygodnego dotarcia w góry. A Karkonosze to nie tylko Szklarska Poręba, gdzie kolej spełnia ważną rolę, szczególnie po otwarciu Jakuszyc.