STOP dla zniszczenia warszawskiego Teatru Kamienica

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji STOP dla zniszczenia warszawskiego Teatru Kamienica


Gość

#101

2015-09-25 07:23

Podpisałam te petycję, ponieważ głęboko wierzę, że trzeba walczyć o prawo do życia dla wszystkich ludzi uczciwych i prawych. Nie można pozwolić na to, by niszczono piękne i dobre miejsce, które powstało dzięki ich pomysłowości i ciężkiej wieloletniej pracy.
Teraz, po gruntownym remoncie, budynek jest bardzo łakomym kąskiem dla pewnych "łakomczuchów". Tak się nie robi, to jest poniżej godności porządnego człowieka!!!
Chciałabym, aby w naszym kraju warto było uczciwie pracować i tworzyć, by wysiłki nie szły na marne.
Aby polskość znaczyło ... normalność.

Gość

#102

2015-09-25 07:24

Jest to wspaniały taetr

Gość

#103

2015-09-25 07:25

Nigdy nie grałam jako aktorka w Teatrze Kamienica, nie otrzymałam żadnego wynagrodzenia, więc nie mam osobistych powodów, by wspierać jego istnienie. Współpracowałam jednak wielokrotnie z p. Justyną Sieńczyłło i p. Emilianem Kamińskim i zawsze była to obopólna działalność charytatywna. Wiem więc z pierwszej ręki, iż aktorzy ci pracują bardzo dużo społecznie i charytatywnie, pomagając wielu ludziom całkowicie bezpłatnie. Natomiast wszelkie prace artystyczne w Teatrze Kamienica, z jakimi zetknęłam się jako widz i osoba z tego środowiska, reprezentowały tak wysoki poziom artystyczny, że likwidacja tak znakomicie prosperującej i uwielbianej przez widzów placówki kulturalnej, byłaby ogromną stratą dla Warszawy i po prostu nonsensowna. Należałoby pamiętać przede wszystkim o konkretnej i wymiernej krzywdzie, wyrządzonej pracującym w teatrze pracownikom i wielu innym osobom, np bezdomnym, którym teatr bardzo czynnie pomaga.
Zamknięcie tego miejsca, działającego według wyjątkowo szlachetnych i najwyższych artystycznie standardów, uważam za skandaliczny i wręcz szokujący pomysł.
Z poważaniem Laura Łącz, aktorka, pisarka, Agencja Artystyczna "Laura"

Gość

#104

2015-09-25 07:45

Nie ukrywam,że jak przeczytałam informacje o sytuacji w jakiej znalazł się Teatr Kamienica zaniemówiłam i nie mogłam uwierzyć że to się naprawdę dzieje .Dla tego z całego serca wspieram i przyłączam się do walki o Teatr i trzymam mocne kciuki.Pozdrawiam serdecznie. Maria Madejska wraz z Zuzanną (Kraków)

Gość

#105

2015-09-25 07:51

Wielka niesprawiedliwość i bezprawie. Pan Kamiński zrobił
coś z niczego. Stworzył wspaniały teatr, w przedwojennym stylu.


Gość

#106

2015-09-25 07:53

Szanuję kulturę i uczciwy dorobek życia! Trzymam kciuki i sercem jestem z Państwem.

Gość

#107

2015-09-25 07:56

Znam osobiście Justynę ,poznałyśmy się w amatorskim ,białostockim teatrze Klaps.. Widzę,ile wysiłku oboje,z mężem wkładają w teatr ....

Gość

#108

2015-09-25 08:04

Przepraszam że tak napiszę, ale to jest zwykłe skur.....ństwo.... Nie jestem stałym bywalcem tego teatru, ale byłem jego gościem. Idąc ulicą łatwo go przeoczyć (ja tak miałem) . W środku inny świat.... zapomniałem o rzeczywistości....

Gość

#109

2015-09-25 08:05

Bywam w teatrze Kamienica I za każdym razem wspaniale się bawię. W Kamienicy jest wspaniały klimat,grają znakomici aktorzy I cudowny p.Emilian Kamiński

Gość

#110

2015-09-25 08:24

Jednym z powodów, dla których jeżdżę do Warszawy jest wizyta w Teatrze Kamienica. Niesamowita atmosfera panująca w tym teatrze, rewelacyjny repertuar oraz aktorzy powodują to, ze zawsze tam się chce wracać.

Gość

#111

2015-09-25 08:32

Znakomity Teatr.

Gość

#112

2015-09-25 08:37

Byłem świadkiem z jakim poświęceniem i determinacją Pan Emilian Kamiński wraz z żoną starali się o powstanie teatru. To zachowania godne najwyższego szacunku!

Gość

#113

2015-09-25 08:45

Zamykajac teatry itp instytucje przyczyniamy sie do zatracenia ducha narodowego

Gość

#114

2015-09-25 08:57

Szanuje inicjatywę szczególnie w dobie braku kultury.

Gość

#115

2015-09-25 09:00

Uważam, że powinno się krzewić prawdziwą kulturę - jak to się dzieje w Teatrze Kamienica, a nie dopuszczać do bezprawia...

Gość

#116

2015-09-25 09:00

Podpisałam tę petycję z paru powodów. Pierwszym jest fakt, że Teatr Kamienica jest mocno wpisany w kulturę i tradycję Warszawy, to fundamentalne miejsce na kulturowej mapie Stolicy Polski, znana i ceniona również przez Polaków z innych miast. Po drugie działalność Teatru Kamienica daje pracę, schronienie, zapewnia rozwój i dba o innych ludzi - nie jest ukierunkowany tylko i wyłącznie na zarabianie pieniędzy (chociaż jest to niezbędne by płacić tak wysoki czynsz i płacić aktorom pensję, żyć i funkcjonować), a to rzadkość w tak konsumpcyjnych czasach. Po trzecie, w Polsce, luki prawne oraz przepisy prawne, które pozwalają na elastyczną interpretację prawa dla tych, którzy mają najlepszych prawników i duże zaplecze finansowe. I niestety ten punkt, często decyduje o wyrokach, które z góry są do przewidzenia. Trzymam kciuki, żeby sprawiedliwości stało się zadość. Żeby dobrzy ludzie, dobrze zapoznali się z tą sprawą i rzetelnie i uczciwie ją poprowadzili. Wszystkiego dobrego ! Pozdrawiam, AD.

Gość

#117

2015-09-25 09:05

Bo Emilian zrobił przedstawienie z niepełnosprawnymi osonami. Uczestniczył w nim mój niewidomy znajomy. Dziękuję.

Gość

#118

2015-09-25 09:09

Teatr Kamienica to teatr, który wpisał się w krajobraz architektoniczny i kulturalny Warszawy, stanowi ważne miejsce kulturalne stolicy - i powinien absolutnie zostać w tym miejscu. Zrobił i robi wiele dobrego dla tego miejsca i dla mieszkańców Warszawy. Bardzo proszę o podjęcie prawidłowej decyzji - jedyna słuszna to pozostawienie Teatru Kamienica w miejscu, w którym obecnie rezyduje.

Gość

#119

2015-09-25 09:15

Historia powstania Teatru Kamienica wystarczy za komentarz.

Gość

#120

2015-09-25 09:16

Kamienica jest twórczym, autorskim kreatywnym projektem Emiliana Kamińskiego . Jego wspaniała praca nie powinna zostać zaprzepaszczona i zmarnowana.

Gość

#121

2015-09-25 09:19

Pan Emilian Kamiński jako aktor to postać wybitna dla naszej polskiej Kultury, a jako człowiek wydaje się być osobą bardzo sympatyczną.
Tylko dlatego napisałem "wydaje się być", bo nie miałem okazji zetknąć się z Nim osobiście.
Życzę jak najlepiej Panu Emilianowi i trzymam za Nim kciuki.
Maja

#122

2015-09-25 09:22

Jest to Teatr przez duże "T", niezwykły!!! Trzymam kciuki, piszę dalej gdzie się da!


Gość

#123

2015-09-25 09:22

Trzeba pomagac takim ludziom jak Pan Emilian.Tworzy Teatr z pasji i milosci.Powinnismy byc wdzieczni i pomagac jak tylko mozna.

Gość

#124

2015-09-25 09:24

Nie chcę aby jakiś łobuz zniszczył tyle Dobra.

Gość

#125

2015-09-25 09:28

Wspaniały Teatr.Pięknie utrzymane miejsce -Dla Warszawy bardzo cenne.