STOP dla zniszczenia warszawskiego Teatru Kamienica

Skontaktuj się z autorem petycji

Temat pod dyskusję został automatycznie utworzony do petycji STOP dla zniszczenia warszawskiego Teatru Kamienica


Gość

#1076

2015-10-05 10:04

Brak zgody na bezprawne działania, które niszczą dorobek prawych ludzi.

Gość

#1077

2015-10-05 10:07

Społeczna korzyść z funkcjonowania teatru Kamienica jest nie do przecenienia i wycenienia. Skandaliczne zachowanie członków Zarządu wspólnoty. Powinno się ich natychmiast usunąć bo straci na tym cała wspólnota. Członkowie wspólnoty muszą sobie zdawać sprawę z tego, że aktualna wartość 1-go m2 ich własności została powiększona dzięki działalności teatru. Prestiż kamienicy jest bardzo dobrze wyceniany.
W przepisach dotyczących działania wspólnot mieszkaniowych jest (był?) przepis pozwalający na zwołanie zebrania członków wspólnoty w obecności notariusza z możliwością podejmowania uchwał gdzie 1 członek wspólnoty = 1 głos. Taki wniosek o zwołanie zebrania ma prawo zgłosić każdy właściciel lub grupa właścicieli. Trzymam za was kciuki. A.E.

Gość

#1078

2015-10-05 10:16

Cenię pana Emiliana Kamińskiego i panią Justynę Sieńczyłło, podziwiam zaangażowanie, energię i aktywność oraz ich niezłomne charaktery , dobroć i serdeczność. Oburza mnie również wieloletnie wykorzystywanie dziurawego prawa przez ludzi pozbawionych sumienia i podstawowych wartości w celu przejmowania cudzego majątku oraz bierność władz ustawodawczych oraz organów ścigania.

Gość

#1079

2015-10-05 10:23

Ponieważ nie znoszę draństwa. Moja firma też zostałą rozwalona przez nieuczciwych ludzi.

Gość

#1080

2015-10-05 10:36

Trzymaj się Emilian !To skandal, żeby obecnie rządzący tak dalece mieli w poważaniu resztki kultury, na której tak niewielu jeszcze zależy. "Ratujmy co się da..."

Gość

#1081

2015-10-05 10:42

Wspaniały teatr, wspaniały kawał roboty przy jego budowie. Bardzo klimatyczny. Bez względu na powód nie powinno się dopuszczać do jego zamknięcia.

Gość

#1082

2015-10-05 10:51

Bywam w Teatrze Kamienica.Jest to dla mnie teatr z duszą.Ciekawe spektakle, miłe miejsce na wypicie kawy i rozmowę przed i po spektaklu.

Gość

#1083

2015-10-05 11:04

NIE LUBIĘ CWANIACTWA,OSZUSTWA,CHAMSTWA.KONIEC ZPRAWEM KTÓRE UMOŻLIWIA ODZYSKIWANIE KAMIENIC TERESA BOBROWSKA

Gość

#1084

2015-10-05 11:52

Teatr Kamienica jest placówką kulturalno-oświatową. Praca aktorów jest na wysokim poziomie, przedstawienia ciekawe, zróżnicowane, dostosowane dla wszystkich.
Nie jest sprawiedliwe i bezpodstawne wykupowanie działki w części należącej do terenu Teatru.
Teatr Kamienica płaci czynsz regularnie, aktorzy bez zarzutu wykonują swoją pracę, wobec tego zasługują na ochronę prawną ze strony władz Urzędu Miasta.

Gość

#1085

2015-10-05 12:07

Każdy Teatr w Warszawie jest na wagę złota! A Teatr Kamienica jest symboliczny,zrodził się z popiołów, z potrzeby warszawskich-wielkich serc i ma wolę walki o słuszną sprawę: wysoką KULTURĘ dla Stolicy!

Gość

#1086

2015-10-05 12:57

Podpisałam, ponieważ jestem widzem i sympatykiem Teatru Kamienica. Ponieważ jestem Warszawianką i oburza mnie rozkradanie przez różnych cwaniaków, podstępnymi metodami i przy bierności władz, w tym szczególnie powołanych do ochrony cennej, zabytkowej substancji naszego miasta. Nie mamy wielu takich miejsc, a odrestaurowanych z taka pieczołowitością, klasą i służących kulturze, miastu i wspomagających na różne, godne sposoby potrzebujących jest dosłownie kilka. A Teatr Kamienica jest wśród nich najjaśniejszym punktem. Pan Emilian Kamiński poświęcił temu miejscu czas, serce, pieniądze, energię pomimo, że nie jest ono jego własnością. Firmuje je swoim nazwiskiem. Nie pozwólmy tego przekreślić. NIE WOLNO stracić kolejnego magicznego miejsca. Tam jest jeden z ostatnich bastionów klasy, rzetelności, jakości w powszechnym zalewie tandety i taniochy. Miasto ma obowiązek chronić i wspierać takie miejsca, zarówno ze względów materialnych jak i społecznych, kulturowych.

Gość

#1087

2015-10-05 13:43

Wysłuchałam audycji p. Uzdańskiej w RDC w dn. 5 10 2015 i uznałam, ze warto poprzec Dyrektora Teatru Kamienica w Jego walce przeciw hochsztaplerowi Krawcowi. Dopoki nie zmieni sie nic w gremiach tworzacych i przestrzegajacych prawa, dopoty takie sytuacje, jak przedstawiona w audycjiu radiowej, beda czesto bulwersowac opinie publiczna. I na nic zda sie tu audycja radiowa, czy artykul w gazecie, niestety ...

Gość

#1088

2015-10-05 13:51

Skandal!! Tak jednym słowem można określić działania ADM-u i owego Pana Krawca! Skandal - to również opieszałość naszego pożal się Boże wymiaru sprawiedliwości!!!!!

Gość

#1089

2015-10-05 16:03

Bardzo cenię to, czego dokonał Emilian Kamiński oraz cenię wysiłek i efekty pracy wszystkich osób, które go przez tyle lat wspierały. Ten Teatr jest wartością jako miejsce i ma potencjał na przyszłość. Nie wnikając w szczegóły tej przykrej sytuacji - było by mi żal gdyby to miejsce zniknęło z kulturalnej mapy Warszawy.

Gość

#1090

2015-10-05 18:24

Oczywista oczywistość

Gość

#1091

2015-10-05 18:55

Nie można niszczyć tego miejsca w którego powstanie ktoś inny włożył ogrom pracy, swój wolny czas , zaangażowanie , zapewne osobiste środki finansowe.Wielu wspierało urządzenie tego teatru.
Nie wszystko należy przeliczać na opłacalność.
Takie miejsca powinny być chronione.

A może przy okazji zastanówmy się , jak to możlwe, że tak łatwo zniszczyć  wieloletnią  pracę drugiego człowieka  tylko dlatego ,że  znalazł się  ktoś z innym pomysłem wykorzystania terenu i budynku ?

 


Gość

#1092

2015-10-05 18:57

Panie Emilianie dla Pana i wszyskich pracujących w Teatr Kamienica - zdrowia, zdrowia, zdrowia i wytrwania.
Macie moje wsparcie i mojej rodziny. Jesteście bardzo dobrymi ludzmi.
Pozdrawiamy Was gorąco.

Gość

#1093

2015-10-05 20:36

Uważam, że akcja prowadzona w celu usunięcia Teatru Kamienica jest bezprawna. Nie chcę żyć w kraju, w którym w majestacie prawa niszczy się takie centrum kultury, ważne dla całego kraju, zbudowane dzięki ogromnemu wysiłkowi jego Twórców; a przy tym miejsce pracy tylu osób. Nie można pozwolić na zniszczenie go dla prywatnej żądzy zysku. Tuż obok mamy kino Femina zamienione na supermarket. Dość!

Gość

#1094

2015-10-05 23:52

Widziałam jak wiele lat i wysiłku włożył Emilian Kamiński w założenie tego teatru i widzę, jak wszyscy w Polsce jak działają czyściciele kamienic, bezprawni "właściciele" przedstawiający fałszywe dokumenty i przejmujący majątki w tzw. państwie prawa przy totalnym wsparciu sądów. To jest kraj dla złodziei. Wykończono już wielu przedsiębiorców, wielu uczciwych ludzi stało się bezdomnymi , na bruku. Widzę, że przyszedł czas na placówki kulturalne.

Gość

#1095

2015-10-06 05:43

Uważam,że Teatr Kamienica znakomicie działa,przedstawienia stworzone przez Emiliana Kamińskiego i artystów w nich występujących wzbogacają ofertę stołecznych teatrów.Ponadto miejsce, które Emilian Kamiński i Justyna Sieńczyłlo stworzyli jest klimatyczne, a takich wciąż nam w Polsce i w Warszawie brakuje.
Anna Alina Legan

Gość

#1096

2015-10-06 08:18

Wszelkimi sposobami należy walczyć z nieuczciwością i krętactwem podejrzanych osób. Szczegónie w tym konkretnym przypadku, kiedy chodzi o " być albo nie być" rewelacyjnego Teatru, którego siłą są osoby pełne pasji i zaangażowania.
Nie można być obojętnym na otaczające nas zło, należy stać po stronie dobra i o nie walczć.

 


Gość

#1097

2015-10-06 08:43

Trzeba walczyć z korupcją, cwaniactwem i pospolitym złodziejstwem w pozornym majestacie prawa

Gość

#1098

2015-10-06 09:33

Nie pozwalam z teatru Kamienicy zrobić burdelu!

Gość

#1099

2015-10-06 11:32

Cenię Pana Kamińskiego,Jego Teatr i prostą uczciwość w interesach,pozdrawiam Załogę Teatru

Gość

#1100

2015-10-06 12:09

Chamstwo takich oszustów powinno się torturować psychicznie tak jak oni to robią